ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Бідняки стануть жебраками

  860   0 10.03.2016, 09:00 | Статьи, Общество
Бідняки стануть жебраками

Уряд, який упродовж двох років цілеспрямовано доводив країну до кризи, нарешті помітив, що в країні зростає рівень бідності. І вирішив з цим боротися. Не підвищенням соцстандартів чи зменшенням тарифів і цін. Кабмін пішов второваною попередниками стежкою, ухваливши стратегію подолання бідності до 2020 року. Але завдяки цим папірцям українці не стануть заможнішими, скоріше, кількість бідних скоротиться за рахунок зростання чисельності жебраків.

Презентуючи стратегію, міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що ця програма здатна знизити рівень бідності за абсолютним критерієм з 28% до 15%. Тобто уряд обіцяє, що за п'ять років з-поміж майже 11 млн українців, доходи яких менші за 75% прожиткового мінімуму, 6 млн стануть заможнішими.   

Рівень бідності серед працюючих українців також планується до 2020 року скоротити з 18,5% до 11%, а безробіття приборкати до 9%.

Заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк у коментарі «ВВ» зазначив, що нині політика уряду перекреслює сенс легальної праці. Адже вона підсаджує все населення на голку житлових субсидій. 

«Уряд заявив про необхідність встановлення ринкових цін на газ, електрику тощо. Водночас Кабмін, попри закони ринку, заморожує мінімальну зарплатню на рівні 2000 року за її реальною споживчою вартістю. Людина, яка чесно відпрацювала цілий місяць, змушена канючити допомогу в держави, бо не може заробити собі на життя. Навіть ще парадоксальніше: чим більше людина заробляє легально, тим менше в неї шансів отримати субсидію», - підкреслив Сергій Кондрюк.  

Наполеонівські цілі уряду, викладені в цій стратегії, досягатимуться шляхом реалізації стратегічних напрямів щодо: розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення від зайнятості та виплат у системі державного соціального страхування для створення умов гідної праці; забезпечення доступу населення до послуг соціальної сфери незалежно від місця проживання, мінімізації ризиків соціального відчуження сільського населення; протидії соціальному відчуженню та мінімізації ризиків бідності найбільш вразливих категорій населення; запобігання бідності та недопущення виникнення осередків хронічної бідності й соціального відчуження серед внутрішньо переміщених осіб.

За словами експерта з питань соціальної політики Андрія Павловського, схожі програми затверджували уряди Януковича та Азарова.

«Але після кожного ухвалення стратегії подолання бідності в країні ставало ще більше злиденних людей. Стратегія - це просто красиве слово. В ній написано, яких заходів необхідно вжити, але не вказується, за рахунок чого», - констатував він у коментарі «ВВ».

У реалізацію стратегії, мабуть, не вірять самі урядовці. Адже як умови для її втілення у життя Кабмін називає малоймовірні речі. Наприклад, дотримання принципів соціальної справедливості у розподілі суспільного багатства або проведення структурних економічних реформ, модернізацію підприємств та інноваційного розвитку виробництва, розвиток малого та середнього бізнесу і відновлення інвестиційної привабливості країни. Також урядовці вважають, що необхідною умовою є відсутність активної фази військового конфлікту на сході України. Тобто насправді стратегія є елементарною відпискою, бо виконувати її заважатиме геть усе. Однак уряд присягається продемонструвати результати своєї роботи.

«Ми абсолютно чітко фіксуємо основні напрями діяльності уряду України щодо подолання бідності в нашій державі. Усі ці заходи мають завершитися у 2020 році досягненням певних показників», - констатував Розенко під час презентації стратегії.

Отож, уряд має на меті жонглювання показниками, які, за їх бажанням щоразу будуть лише покращуватися. Вочевидь, навіть тоді, коли бідних стане ще більше, а ті, хто вже були за межею, перетворяться на жебраків.

Нагадаємо, загальний прожитковий мінімум на 2016 рік задекларований у держбюджеті на рівні 1330 грн. Уряд вважає, що дітям до 6 років вистачатиме 1167 грн на місяць, від 6 до 18 років - 1445 грн. Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1378 грн, а для пенсіонерів - 1074 грн. Визнати те, що офіційний прожитковий мінімум для різних груп населення суттєво занижений, довелося навіть Мінсоцполітики. Визнати, але не підвищити.

За словами Андрія Павловського, уряд заморозив соцстандарти на рівні 2013 року. За цей період ті ж тарифи на газ, опалення тощо підвищилися в кілька разів, зросли споживчі ціни на продукти харчування. Офіційна інфляція з кінця 2013 року до сьогодні склала 76,3%. А уряд вирішив проіндексувати пенсії та зарплати лише на 12%, скаржачись на брак коштів.

Але це лише свідчить про небажання шукати джерела наповнення бюджету й спрямовувати кошти на соціальні потреби.

«Вони ж мовчать про те, що минулого року 11,5 млрд грн перекачали в офшорні зони. Ця сума могла б покрити соціальні витрати і суттєво підтримати держбюджет. Яценюк визнав, що  тільки на держзакупівлях було розкрадено 50 млрд грн. Ось де наші зарплати, пенсії та підвищення соцстандартів. А збільшення податку на дивіденди до 20% могло б додати в держбюджет 14,5 млрд грн, які б можна було витратити на соціальні потреби», - додав Павловський.

Проте уряд не зацікавлений у тому, щоб українці ставали заможнішими. Тому й продовжує політику, спрямовану вже навіть не на виживання населення, а на його вимирання. Недарма за прогнозами ООН, яка висловила стурбованість рівнем смертності в Україні, до 2030 року нас залишиться 36 мільйонів. Тож розраховувати на реальну боротьбу з бідністю в нашій країні не варто.

Сергій Кондрюк впевнений, що бідність страшна ще й тим, що змушує більш-менш розсудливих людей шукати альтернативу тим умовам, у які їх загнала держава.

«У 1990-х роках за кордон виїжджали «мізки» - кандидати й доктори наук, потім п'ятами накивали «м'язи». Нині вже починає втікати генофонд - молодь, яка знає про високу плату за навчання в Україні. Самі батьки зацікавлені в тому, щоб їхня дитина отримала освіту в Польші чи Чехії, сподіваючись, що це дасть їй більше шансів залишитися працювати й жити у Європі. Бідність вбиває ринок праці, виробництво. Громадяни «голосують ногами» проти цієї недолугої політики, виїжджаючи за кордон у пошуках елементарного заробітку, або тікають у тінь чи в криміналітет», - підсумував Кондрюк.

Катерина МІЦКЕВИЧ

gazetavv.com

 

Експертна думка

 

«Левова частка українців сьогодні ходить у магазини й аптеки, як до музеїв»

Сергій КОНДРЮК,
заступник голови Федерації профспілок України:

«Ключовою проблемою України є генерація бідності серед працюючих людей. Сьогодні рентабельність легальної праці в нашій країні нульова. Підтвердженням цього є занижена мінімальна зарплатня, близька до рівня офіційного прожиткового мінімуму, який навіть за розрахунками Мінсоцполітики повинен бути удвічі більший. Тож переважна більшість пересічних українців апріорі не може забезпечити себе та свої сім'ї необхідними товарами і послугами. Тому подолати бідність в Україні без вирішення ключової проблеми - політики дешевої рабсили - це блеф.

Сьогодні в країні продукується кілька видів специфічної бідності. Наприклад, є енергетична бідність: значна частина населення не має можливості отримати в необхідній кількості електроенергію і газ по нинішніх цінах. У нас є освітня бідність, медична, культурна, оздоровча...  І всі ці типи бідності помножуються на продуктову скруту. Левова частка українців сьогодні ходить у магазини й аптеки, як до музеїв: подивилися, ковтнули слину і пішли додому.

Тому на перший погляд рішення про ухвалення стратегії подолання бідності є позитивним кроком, адже уряд вперше за два роки заговорив про реальні соціальні проблеми. Однак ці розмови є порожніми, бо неможливо подолати бідність, не ліквідувавши її першопричину. Такі гасла вводять суспільство в оману!»

 

«Головною причиною бідності в багатій Україні є патологічна жадібність нашої еліти»

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ,

експерт з питань соціальної політики:

«Ухвалення стратегії є наслідком дворічного реформування країни урядом Яценюка, яке й спричинило масове зубожіння та бідність.

За стандартами ООН, бідним вважається той, хто витрачає на продукти харчування та проживання менш як 5 доларів у день і менш як 150 доларів у місяць. В Україні мінімальна зарплатня становить 1378 грн, пенсія - 1074 грн. Цих коштів не вистачає навіть на те, щоб фізіологічно відновлювати сили, не кажучи вже про задоволення духовних, культурних та інших потреб. Тому, згідно з методологією ООН, в Україні 80% населення опинилися за межею бідності. 

Урядовці  кажуть, що Україна є небагатою країною. Але це брехня. У нас 40% європейських чорноземів, уся таблиця Менделєєва в природних ресурсах, працьовитий народ. Головною причиною бідності в багатій Україні є патологічна жадібність нашої еліти, яка служить олігархам, а не національним інтересам. У нас десяток олігархічних кланів контролюють фактично 80% економіки - це неефективна феодально-олігархічна модель.

Бідність можна подолати лише за умов зростання економіки. Уряд же своїми діями ще більше заганяє українців у злидні. Тому першим, найважливішим кроком до економічного розвитку має бути повне перезавантаження нинішньої влади, очищення уряду і парламенту від маріонеток олігархів. Для цього потрібно наважитися і провести дочасні парламентські вибори, що  дозволить сформувати значно компетентніший уряд. Також нам слід відмовитися від політики шокової терапії і думати про розвиток власної промисловості та інновації».

 

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2021 (510)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области