ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Гра без правил проти Меджлісу

  177   0 09.03.2016, 14:00 | Статьи, Общество
Гра без правил проти Меджлісу

Агонія російської репресивної машини знайшла відображення у позові окупаційного «прокурора Криму» Поклонської про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Псевдодокумент щодо припинення діяльності представницького органу кримських татар шитий білими нитками: його положення ідуть врозріз із нормами міжнародного права, а подекуди - навіть із російським законодавством. 


Самопроголошена прокурор Наталія Поклонська 15 лютого подала позов до «Верховного суду Криму» про заборону Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова. Її заява базується на ст. 9 Федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності». Організації інкримінують, зокрема, те, що вона «домагається визначення статусу Криму в складі України за національно-територіальним принципом на основі реалізації кримськотатарським народом свого невід'ємного права на самовизначення».

 

У тому, що ця справа сфабрикована і є ознакою репресій проти кримських татар, сумніватися не доводиться. Так, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник пояснює «ВВ», що сам інструментарій «екстремістського законодавства РФ», його нечіткі правові норми дозволяють переслідувати практично будь-яку людину з опозиційними до Кремля поглядами.

 

«Це - політичні статті, за якими зазвичай усуваються опоненти російської влади. Ці норми передбачають кримінальне переслідування, у деяких випадках термін позбавлення волі може сягати 8 років. Якщо Меджліс буде визнаний екстремістською організацією, постраждати може будь-який кримський татарин», - зауважує Скрипник.

 

Про те, що псевдодокумент Поклонської містить масу історичних та юридичних невідповідностей, заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов. Першою правовою помилкою, за його словами, є трактування, що Меджліс є «громадським об'єднанням», а не «представницьким органом кримськотатарського народу».

 

«Меджліс не має юридичної реєстрації: згідно з декларацією ООН стосовно прав корінних народів, у цьому випадку вона не обов'язкова, - каже «ВВ» Ольга Скрипник. - І з точки зору міжнародного права взагалі незрозуміло, як Поклонська збирається перевіряти представницький орган кримських татар, який існує лише по факту. Але правова логіка тут відсутня. Очевидно, судовий процес будуватиметься навколо того, що Меджліс не зареєстрований згідно з нормами російського законодавства».

 

У позові зазначено, що «однією з основ для визнання Меджлісу екстремістською організацією є економічна блокада Криму, внаслідок якої порушуються законні економічні інтереси фізичних і юридичних осіб, суспільства і держави». Вочевидь блокування руху вантажного транспорту, а також підрив ліній електропередач на межі материкової України з анексованим півостровом, у яких активну участь брали кримські татари, стали приводом для посилення репресій проти корінного народу Криму. У листопаді-грудні, коли відбувалися згадані події, прокотилася нова хвиля несанкціонованих обшуків у їхніх будинках. Поклонська і так званий голова Криму Сергій Аксьонов тоді виступили із заявами, що блокада є терористичним актом.

«На тлі економічних негараздів, відсутності світла пропаганда посилювалась, населення залякували, - додає Ольга Скрипник. - Так Поклонська готувала підґрунтя для заборони органу».


Переслідування кримських татар пов'язане також із їхньою участю у русі кримського опору в лютому - березні 2014 року. Меджлісу, зокрема, не можуть пробачити організації акцій протесту під Верховною Радою АРК 26 лютого: тоді, з одного боку, вийшли противники нелегітимного референдуму про статус Криму, а з іншого - мітингувальники з «триколорами». У тисняві загинули двоє людей, у РФ відкриті три кримінальні справи.

«У результаті розслідування отримані достатні дані для кримінального переслідування заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Чийгоза А.З., який притягується до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 КК РФ за організацію масових безладів, що супроводжуються насильством», - йдеться у позові Поклонської.

 

«Росія юридично не має права розслідувати цю справу, це порушення принципів міжнародного і кримінального права, - каже Ольга Скрипник. - РФ визнає свій контроль над півостровом лише з 1 квітня 2014 року, коли набув чинності закон Держдуми від 21 березня про входження Криму до складу РФ. Юрисдикція у «справі 26 лютого» належить Україні».

 

Також відомо, що стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова відкрита кримінальна справа за ч.2 ст.280.1 КК РФ «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ».

«Ця стаття була спеціально внесена до Кримінального кодексу Росії після анексії Криму, - коментує Ольга Скрипник. - Висловлювання Рефата Чубарова, які відображають єдину позицію міжнародної спільноти щодо Криму і цілісності України, будуть використані в рамках російського правосуддя, щоб визнати Меджліс екстремістським».

 

Перше засідання у справі про заборону Меджлісу відбулося 3 березня. Сторона обвинувачення висунула вимогу долучити до справи документи, які нібито підтверджують, що діяльність Меджлісу є «протиправною і екстремістською». Відтак засідання перенесли на 10 березня.

За словами Ольги Скрипник, прогнозувати перебіг цієї справи неможливо, адже вона будується не на юридичній, а на політичній аргументації, на логіці людей, які намагаються усунути опозиційну точку зору.

 

«Перший варіант: справа може тривати безкінечно. Це буде форма психологічного тиску на жителів Криму з проукраїнською позицією, а також способом маніпуляції регіональними меджлісами: крок ліворуч, крок праворуч - і ми визнаємо вас екстремістськими.

Другий варіант: якщо на те є воля Кремля, Меджліс дуже швидко визнають екстремістською організацією. Тоді почнеться хвиля кримінальних переслідувань кримських татар. Вплив на розвиток подій може мати позиція міжнародної спільноти, зокрема, посилення санкцій щодо РФ», - резюмувала Ольги Скрипник.

 

Валентина РИНГЕЛЬ 

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (859)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области