ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Владислав Ващук: «Кожна дитина має право на успіх!»

  333   0 30.09.2015, 14:00 | Статьи, Общество
Владислав Ващук: «Кожна дитина має право на успіх!»

 

Ідучи на інтерв'ю з Владиславом Ващуком, я міркувала, що така людина, зірка світового футболу, професіонал має бути зосереджений лише на конкретній справі - футболі. І яким же непідробним було моє здивування, коли Влад почав розкриватися як справжній експерт з питань різних галузей, зокрема суспільно-політичного життя країни та Києва. Всесвітньовідомий український футболіст, легендарний екс-захисник київського «Динамо» розповів про проблеми сучасного спорту та поділився планами на майбутнє.

 

- Владиславе, що для вас означає футбол сьогодні?

- Зараз для мене футбол - це лише хобі! Раніше, коли постійно виходив на поле за «Динамо» чи інші клуби, футбол був роботою. Тренування забирали майже весь час, тому займатися іншими справами було ніколи. Винятком є діти - для них у мене завжди вистачає часу й натхнення.

 

- Багато хто говорить, що український футбол уже не той. На вашу думку, які головні проблеми вітчизняного футболу?

- У цьому виді спорту існує низка проблем. Є проблема фінансування футбольних клубів. На жаль, часто це стосується і команд Вищої Ліги. Щодо вболівальників, то вони відвідують лише матчі топових клубів, в інших випадках стадіони напівпорожні. А проблема суддівства взагалі існувала завжди. Рідко коли судді зберігають нейтральну позицію і не впливають на результат матчів.

 

- Я знаю, що ви є засновником футбольного турніру для дітей імені Владислава Ващука.

- Це дитячий турнір. Я довго вагався, чи називати його своїм ім'ям. Зрештою погодився. Під час першого турніру надзвичайно хвилювався, помічників майже не було. І потрібно було власноруч вирішувати питання організації, розселення дітей, взаємодії з пресою, технічного забезпечення...

 

- Тобто ви фактично пройшли школу менеджменту на практиці?

- Я би не називав себе професійним менеджером, але певного досвіду вже набув. Коли проводимо турнір, намагаюся відібрати талановитих дітей, допомогти їм у подальшій футбольній долі, стежу за роботою тренерського складу команд. Взагалі я активно підтримую будь-які дитячі змагання. Діти - це наше майбутнє. Їм не потрібна політика чи війна. Ми мусимо закласти в них любов до спорту, командної гри, приємні емоції. Бо кожна дитина має право на успіх.

 

- Хотілося б дізнатися про вашу роботу щодо популяризації футболу та спорту загалом.  

- Ставлю собі за мету зробити цей напрям таким популярним, щоб ми сміливо називали Київ європейською столицею спорту. Я очолюю «Благодійний фонд сприяння інноваційному розвитку в галузі фізичної культури та спорту», маю конкретні цілі: це побудова якісних майданчиків в усіх спальних районах столиці, відкриття футбольної дитячої Академії, безкоштовні заняття для дітей та молоді, поля для Міністерства оборони, дітей воїнів АТО та чимало іншого.

Якщо скласти фактори розвитку фізичного виховання як пазл, то і вулиці у нас стануть безпечнішими. Дитина, захоплена спортом і командною грою, ніколи не візьметься за пляшку чи цигарки.

Пам'ятаєте, раніше діти масово відвідували гуртки, секції? Будинки піонерів працювали безперебійно, і держава підтримувала розвиток фізичного виховання та здоров'я нації, мотивувала команди нагородами, пам'ятними знаками. На жаль, сьогодні небагато родин можуть похвалитися тим, що їхні  діти займаються у якісних умовах та безкоштовно. І це потрібно змінювати! Необхідно обстоювати позицію виховання та розвитку майбутнього покоління.

Свого часу я захищав Україну на світових полях як футболіст у складі збірної України та в футбольних клубах, нині виступаю на захисті спортивного вектору розвитку столиці.

 

- Чи не виникає проблем із владою на цій лінії захисту?

- Справді постійно спливає підводне каміння. Звертаючись до органів влади з того чи іншого питання, я зрозумів, що існує дуже багато проблем. Деякі структури не те що не допомагають, а навпаки - заважають. Штучно затягуються терміни, немає жодної можливості втілити ідеї у життя. Є пропозиція збудувати якісні футбольні поля у районах столиці, а влада каже, що це - не першочергове завдання. Займатися справами, які в довгостроковій перспективі принесуть користь громаді, чомусь не входить до їх планів. Як результат - нічого нового не будується, окрім супермаркетів та бізнес-центрів. Бюджет міста потребує перегляду в інтересах самих киян та їхніх дітей.

Це як будувати будинок: можна звести фундамент, стіни, поставити вікна та двері, але якщо дах не надійний, то капітальної споруди не вийде.

 

- Цікава аналогія. Це стосується лише спорту чи в інших сферах така сама ситуація?

- Спілкуючись із людьми, бачу, що проблеми є всюди. Я народився та виріс у Солом'янському районі Києва, досі мешкаю тут, і мені як нікому зрозуміле та близьке все, що відбувається у нашому місті.  Політики ж виходять до громади тільки перед виборами, щоб продовжити термін перебування при владі, а справжнє вирішення проблем нікому не потрібне. А я - такий самий пересічний громадянин, як інші, так само відчуваю на собі усі «переваги» та «нововведення» чинної влади.

 

Взяти хоча б тарифи та ціни. Наприклад, ситуація із тарифами на газ. Експерти, які аналізують реальний стан справ, впевнені, що вітчизняного газу цілком вистачає для населення. Так, наша власна сировина має коштувати 1590 грн за 1000 куб. м плюс витрати на транспортування та ПДВ - загалом виходить 2880 грн. А до людей газ надходить начебто імпортований вартістю 5040 грн за кубічний метр. Тобто ми переплачуємо на 40% і більше. Питання: чому влада не забезпечує українців газом вітчизняного видобування?

 

Із тарифами на комунальні послуги ситуація теж не краща. У Києві такі підприємства, як «Київгаз», «Київводоканал», «Київенерго» працюють як закриті приватні товариства. І ціни для населення формуються за розрахунками, відомими лише власникам цих підприємств. Немає аналізу, немає звітності, а в результаті - непомірно високі тарифи для мешканців. І замість того щоб наповнювати столичний бюджет та витрачати кошти на потреби громади, прослідковується корупція та нехтування потребами міста.

Я звик до командної гри, і мені незрозуміло, чому, отримавши від людей такий кредит довіри, влада продовжує зловживати. Замість того щоб створити «Фонд розвитку Києва», стояти на сторожі прав і свобод місцевих громад, повсякчас відбувається захист інтересів можновладців.  

 

- Як ви гадаєте, хто має реалізовувати План розвитку столиці?

- Упевнений, що це мусять робити професіонали. Кожен повинен відповідати за свій сектор: соціальний, транспортну інфраструктуру, культуру, освіту, бюджет, спорт. Чиновник може бути фахівцем в одній галузі, при цьому цікавитися і розвиватися в інших сферах, прагнути бути різностороннім. Головне - не забувати про конкретні цілі та зобов'язання перед людьми. Треба просто хотіти дослухатися до них, бути чесним і компетентним, робити корисні справи.

 

- А як же воєнні дії в країні?

- Війна - це велике лихо для усіх. Тим, хто її підтримує, давно пора усвідомити, що розпалювання воєнного конфлікту - шлях у нікуди. Звичайні люди страждають найбільше...

Останнім часом мене часто запрошують у воєнні госпіталі, на зустрічі з бійцями АТО, переселенцями, до військових частин. Ніколи не відмовляю. Як можу, підтримую поранених та людей, що постраждали від війни. Проте коли бачу реалії їх існування, стає сумно...

 

Не краща ситуація і у військових частинах, де бракує елементарних якісних умов. У солдат немає жодних можливостей якось тренуватися та підтримувати власну фізичну форму. Коли я приїжджаю, хлопці відверто діляться, що хотіли б мати спортивні майданчики чи футбольні поля. Але коштів, як водиться, немає...

 

Командні ігри надзвичайно підіймають бойовий дух, стимулюють до захисту та патріотичного виховання. Тому це не просто забаганка, а справжня необхідність. У військових частинах мають бути і власне поле, і власний спортзал, адже добра фізична форма - це обов'язкова умова для виживання солдата в екстремальних умовах воєнного часу.

 

Те саме стосується і молоді. Нещодавно мене запросили до Національного авіаційного університету, де навчається понад 40 тисяч майбутніх фахівців. Ми спілкувалися з ректоратом, оглянули об'єкти спортивної інфраструктури вишу. Виявляється, що навіть у такому відомому закладі студенти не мають змоги якісно тренуватися та здійснювати фізичну підготовку. А діти, молодь - це наше майбутнє. І який фундамент ми закладемо зараз - таким міцним буде наше суспільство, українська нація.

 

- Дякую за відверту та цікаву розмову. Сподіватимемося, Владе, що у вас все вийде.

- Я теж у цьому впевнений. Головне - вірити у мрію і бути чесною та порядною  людиною, професійно виконувати взяті на себе зобов'язання. За підтримки однодумців можна здійснити все.

 

Розмовляла Ксенія ВИШНЯКОВА

gazetavv.com


Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (507)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области