ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Як безкоштовно отримати клаптик землі?

  1160   0 30.09.2015, 11:15 | Статьи, Общество
Як безкоштовно отримати клаптик землі?

Кожен громадянин України має право на землю. Одним із видів реалізації такого права є безоплатна приватизація земельних ділянок.

 

Згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Воно набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно згідно з законом.

Відповідно до Земельного кодексу, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

 

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств на території сільської, селищної, міської ради, де розташоване фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано кілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більш як 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара.

 

Передача земельних ділянок у власність громадян у межах вказаних норм безкоштовно провадиться один раз по кожному виду використання.

 

Громадяни, які бажають отримати безкоштовно земельні ділянки із земель державної або комунальної власності, подають клопотання (заяву) до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. В ньому необхідно зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Таке клопотання повинне відповідати формі, визначеній постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження типової форми заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки» від 18.02.2009 р. № 113.

 

До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

 

У разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства потрібно додати документи, що підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність вищої освіти за аграрним профілем.

Органи влади протягом місяця приймають рішення про виділення землі. Якщо рішення позитивне, то дозволяється розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Також орган може відмовити, обґрунтувавши рішення тим, що місце розташування ділянки не відповідає вимогам генпланів населених пунктів або іншої містобудівної документації.

На наступному етапі необхідно розробити проект відведення земельної ділянки. Для цього укладається договір із землевпорядною організацією, що повинна мати відповідну ліцензію.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України.

Далі узгоджений проект необхідно подати в орган, який видав дозвіл на його розробку, а вже через два тижні орган повинен затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

 

Пам'ятайте, що негативне рішення можна оскаржити в суді.

Право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації. Для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові, посадовій особі органів місцевого самоврядування, адміністраторові центрів надання адміністративних послуг заяву, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст. А також подає інші необхідні документи, визначені Кабінетом міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, та документ про сплату адміністративного збору. Не приймаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст. Слід звернути увагу, що з 2013 року державні акти про право власності на земельну ділянку не видаються. Замість них органами державної реєстрації прав громадянам видається свідоцтво про право власності на нерухоме майно (земельну ділянку).

 

Ольга МАЛЬВА

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (695)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области