ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Повернутися додому

  231   0 22.09.2015, 13:30 | Статьи, Общество
Повернутися додому

Доля українського емігранта зовсім не солодка. Більшість наших громадян працюють за кордоном у сфері обслуговування чи трудяться за робітничими спеціальностями. А талановиті українські вчені змушені погоджуватися на  малопрестижну роботу лаборанта. Більшість заробітчан готові повернутися до України і працювати тут за умови, що їхня зарплатня становитиме хоча б 50% від тієї, яку вони отримують за кордоном.

 

У Державній службі статистики повідомляють, що за кордоном працюють від 1 до 4 млн українців. Проте за неофіційними даними ця цифра значно більша і сягає 7 млн осіб.

 

Традиційно до пошуків кращого життя частіше вдаються мешканці західного регіону, зокрема, Закарпатської, Чернівецької та Тернопільської областей. Жителі Сумщини, Херсонщини та Хмельниччини, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень, характеризуються середнім рівнем участі в міграційних процесах. Серед населення півдня, центру та деяких областей сходу України кількість трудових мігрантів була вкрай малою до війни на Донбасі, проте нині ці процеси набувають обертів.

 

Завідувач відділом міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень Олексій Позняк розповів «ВВ», що більшість українців їдуть працювати до європейських країн: «До Польщі, Чехії найчастіше виїжджають на сезонні роботи. А еміграція до країн Південної Європи - Іспанії, Італії, Португалії - носить довгостроковий характер. Чоловіки там переважно працюють будівельниками, старші жінки - хатніми робітницями, молодші зайняті у сільському господарстві, в торгівлі. На роботу за спеціальністю влаштовується дуже невеликий відсоток українців».

 

Експерт бюро аналітики «Тектум» Андрій Стародуб додав, що популярністю серед українських заробітчан продовжує користуватися Італія, а от до Іспанії частіше емігрують заможніші українці. 

 

«У більшості випадків до Італії їдуть на заробітки жінки, причому доволі зрілого віку. У цій країні завжди існувала потреба в хатніх робітницях, доглядальницях за літніми людьми.

 

Був період, коли в Португалії та Іспанії велися активні будівельні роботи, тоді до цих країн вирушали чоловіки з робітничими спеціальностями. Нині потік трудової міграції до Португалії та Іспанії змілів, натомість остання набуває популярності серед заможних українців - вони купують там нерухомість, вкладають кошти.

Значно менші потоки українських мігрантів до Франції та Німеччини. Чимало українців вирушали на заробітки до Греції, поки ту не охопила економічна криза. А ось до учасників останніх двох хвиль розширення ЄС - Румунії, Болгарії, країн Балтії - широкого напливу мігрантів немає, там відсутній розвинений ринок праці», - розповів Андрій Стародуб.

 

Соціологи стверджують, що освітній рівень заробітчан значно нижчий за показник зайнятого населення України. Окрім того, діти трудових мігрантів, наслідуючи приклад батьків, часто також планують свій виїзд за кордон, тому рідше здобувають вищу освіту. 

 

Водночас, на жаль, Україна продовжує втрачати талановитих вчених. Згідно з офіційною статистикою, від 1991 року на постійне місце проживання до інших країн виїхали 675 докторів наук та 1150 кандидатів наук. Андрій Стародуб пояснює, що українським науковцям доводиться працювати там на посадах, що передбачають нижчий рівень кваліфікації.

 

«Зарплата у вчених Української Академії наук, мабуть, найнижча в світі. Якщо хімік чи фізик заробляє в Україні 3 тис. гривень, то лаборант у Франції, Італії чи Німеччині - у 20 разів більше. Тож досвідчені фахівці, які тут можуть самостійно провадити наукові дослідження, за кордоном у кращому випадку працюють лаборантами», - відзначив аналітик.

 

За його словами, окрім науковців, щороку з України виїжджають близько 6 тис. медичних працівників і стільки ж - кваліфікованих IТ-фахівців.

 

Дослідники звертають увагу, що еміграційні процеси загрожують чималими ризиками. Зокрема, існує проблема адаптації робітників, які повертаються після роботи за кордоном, є небезпека виникнення пасивного, невиробничого суспільства, яке стає залежним від грошових переказів.

 

Однак більшість заробітчан готові повернутися до України і працювати тут за умови, що їхня зарплатня становитиме хоча б 50% від тієї, що вони отримують за кордоном. Тобто наша країна мусить створити умови, які б дозволили нашим людям повертатися додому та влаштовувати своє життя на рідній землі.

 

Валентина РИНГЕЛЬ

gazetavv.com

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2019 (361)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области