ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Урядові подачки: чи існує альтернатива?

  240   0 15.09.2015, 11:00 | Статьи, Общество
Урядові подачки: чи існує альтернатива?

 

Щодня ми бачимо по телевізору та читаємо в газетах про те, як усе погано в Україні і що виходу з цієї ситуації немає. Звичайно, є безліч факторів, що впливають на погіршення економіки. Та чи повинні прості громадяни платити за помилки уряду зі своєї кишені?

 

Усі ми знаємо, що тарифи на комунальні послуги зросли в кілька разів, гривня впала втричі. Так само підвищилися ціни на продукти щоденного вжитку та елементарні послуги.

Що ж не змінилося?  Без індексації залишились лише заробітні плати, пенсії та інші соціальні виплати.

 

Більше того, аби якось викрутитися із ситуації, що склалася, політики обкладають податком пенсію. Про який податок може йти мова, коли ми говоримо про найменш захищену верству населення та мінімальну пенсію у розмірі 949 грн?

То про яку справедливість можна говорити, коли економити намагаються на найбідніших? За офіційними даними Мінсоцполітики, фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб у цінах липня становив 2997 грн, уряд же встановив бюджетом на цей рік 1218 грн!  

 

Цікаво, як можна вижити, якщо мінімальна зарплатня у 2,5 рази менша за фактичний прожитковий мінімум? Мова може йти лише про виживання, бо нормальне життя за таких умов просто неможливе.  

Розуміючи це, Міністерство фінансів пропонує мінімальну заробітну плату в 1378 грн. Скажете: «Знущаються»? У відповідь отримаєте короткий виступ прем'єра, якому мінімалки вистачає хіба що на обід, про складну ситуацію в країні.   

Але й це не найстрашніше... В Україні заборгованість із виплати заробітних плат становить майже 2 млрд грн (без врахування Криму і Донбасу)! Ось ще один спосіб зекономити. Справді, навіщо людям зарплати?

 

 

Уряд ніяк не може зрозуміти, що проблема не в тарифах, а у мізерних доходах населення. Міністр соціальної політики радісно звітує, що субсидії отримали 1,4 млн родин - це менше ніж половина від того, що планував уряд. Бо передбачалося, що отримати ці субсидії повинні понад 4 млн родин.

А з іншого боку, сам факт того, що мільйони людей мусять звертатися за субсидією, свідчить про масове зубожіння населення.

Уряд повинен так стимулювати реальний сектор економіки та промисловість, щоб люди мали достойну зарплату, гідну пенсію і могли сплачувати всі види житлово-комунальних послуг без урядової милостині й подачок.

У країнах ЄС зазвичай витрати на комунальні послуги в середньому складають 15% від місячного доходу родини.

 

 

Якщо брати за норму європейські стандарти, дорівнятися до яких на словах так прагне уряд, то з тим рівнем цін і тарифів, які очікуються у нас восени, середня зарплата українця має бути не меншою 18 тис. грн!

Нам кажуть, що МВФ наполягає на підвищенні тарифів... Дивно, що міністр соціальної політики Павло Розенко мовчить про співвідношення платні європейця та середніх витрат на житлово-комунальні послуги.  

Нам з гордістю повідомили, що в результаті складних переговорів із МВФ ми відстояли позицію щодо скасування підвищення пенсійного віку для населення. Та де там!

 

Нещодавно була прийнята постанова уряду, якою збільшили на 5 років страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію майже усім категоріям бюджетників. Насамперед це стосується вчителів, лікарів, працівників соціального захисту, людей, що працюють на шкідливих виробництвах. Ось як уряд уміє відстоювати позицію: усю країну запевнив в одному, а сам тишком-нишком підписав документ, що множить усі «щирі» заяви на нуль.

То про яку довіру до уряду може йти мова? Адже за новою постановою понад 1 млн 600 тис. людей повинні пропрацювати на 5 років більше, щоб мати змогу вийти на пенсію.

Крім того, збільшено страховий стаж, а по окремих професіях і спеціальний стаж для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих та особливо шкідливих умовах праці.

Варто зазначити, що фракція «ВО «Батьківщина» виступає категорично проти антисоціальних законодавчих ініціатив.

 

Для порівняння: під час світової фінансової кризи 2008-2009 рр. уряд Юлії Тимошенко не заморожував зарплат і пенсій, не збільшував на 5 років стаж виходу на пенсію для бюджетників, як відбувається нині, а навпаки, робив усе, щоб підтримати вчителів, лікарів, працівників культури та соціального захисту, яким була призначена «Юліна надбавка» в розмірі 20% від посадового окладу.

 

Отже, без жодних промов на кшталт «у світі криза, підвищення виплат неможливе» Юлія Тимошенко показала, що, незважаючи на стан економіки, уряд мусить робити все заради покращення соціального захисту людей. Проте чинний уряд вважає, що це зайве. Навіщо вдаватися до якихось дій, якщо під вікнами ще не зібрався третій Майдан?


Фракція «ВО «Батьківщина» послідовно захищає інтереси простих громадян, вимагаючи індексації заробітних плат і пенсій, справедливих тарифів та скасування оподаткування пенсій.  Депутатами фракції були подані законодавчі ініціативи, що дозволять змінити антисоціальну ситуацію в країні, зокрема:

- проіндексувати грошові доходи громадян;

- посилити захист громадян у зв'язку зі встановленням нових тарифів на житлово-комунальні послуги;

- відновити в повному обсязі пенсійне забезпечення для працюючих пенсіонерів;

- скасувати оподаткування пенсійних  виплат;

- зменшити вартість газу для населення;

- збільшити розмір стипендії;

- погасити  заборгованості з виплати заробітної плати;

- оновити набір продуктів та непродовольчих товарів і послуг для визначення прожиткового мінімуму.

Завдяки тиску і принциповій позиції партії «ВО «Батьківщина», в ВР з'явився законопроект Кабміну, який дозволить провести індексацію зарплат та пенсій раніше, ніж у грудні, як попередньо заявлялося.

 

Стратегічна мета партії «ВО «Батьківщина» - це справедлива соціальна Україна, в якій кожна людина зможе заробити на гідне життя своєї сім'ї, отримувати достойну стипендію та пенсію, що забезпечить безтурботну старість.

Ми проти перекладання усього фінансового тягаря за ситуацію в державі на плечі простих людей. Ми не допустимо, щоб сьогодні прикривали війною нездатність влади забезпечити людям належний рівень життя!

 

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ,
експерт із соціальних питань

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (703)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области