ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Які соціальні гарантії мають учасники АТО?

  363   0 09.09.2015, 15:25 | Новости, Общество
Які соціальні гарантії мають учасники АТО?

Держава має забезпечити для учасників АТО грошові виплати на рівні військовослужбовців контрактної служби, одноразову грошову допомогу на момент демобілізації, а також 20 видів пільг, серед яких - 75%-на знижка за квартплату та комунальні послуги, безоплатне санітарно-курортне лікування.

 

Соціальні гарантії учасників АТО та їхніх сімей врегульовані низкою нормативно-правових актів: законами України «Про боротьбу з тероризмом», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про Збройні Сили України», «Про Національну Гвардію України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну прикордонну службу», постановою Кабінету міністрів України від 25 грудня 2013 р. №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».

 

Правовою підставою для отримання будь-яких пільг та гарантій є наявність у фізичної особи статусу учасника бойових дій. Згідно з Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 20 серпня 2014 р. №413, передбачено оскарження рішення комісії про відмову в наданні статусу учасника бойових дій у судовому порядку. Таке оскарження відбувається у рамках адміністративного судочинства.

Учасники АТО повинні отримувати грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань), а не на рівні військовослужбовців строкової служби, як передбачалося раніше. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» від 09 квітня 2014 р. №111, грошове забезпечення зазначеній категорії військовослужбовців виплачується у порядку та розмірах, установлених для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом.

 

До того ж, учасникам АТО нараховується одноразова грошова допомога, яка має виплачуватися на день демобілізації. Про це йдеться у пункті 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за період такої служби з дня їхнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували в мирний час, за винятком тих осіб, які при звільненні з військової служби в мирний час не набули права на отримання такої грошової допомоги.

 

Особи, які мають право на отримання одноразової допомоги, повинні звернутися з документами, перелік яких зазначається у постанові №975, до військового комісаріату за місцем проходження служби (зборів) або відповідної військової частини. Керівник уповноваженого органу у 15-денний термін від дня реєстрації усіх документів перевіряє їх та надсилає разом із висновком щодо виплати одноразової грошової допомоги за належністю в департамент фінансів Міністерства оборони України для розгляду їх Комісією Міноборони з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів. Якщо ж Міністерством оборони прийнято рішення про відмову у призначенні одноразової допомоги, заявнику, через уповноважений орган, направляється письмове повідомлення із зазначенням мотивів відмови. Таке рішення може бути оскаржене в суді в порядку адміністративного судочинства.

 

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надається понад 20 різних видів пільг. Найважливішими серед них є такі:

 

- безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

- 75%-а знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

- 75%-а знижка плати за користування комунальними послугами;

- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% від середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

- переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

- першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов;

- першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

 

Підготувала Ольга МАЛЬВА

gazetavv.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (762)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области