ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Демобілізованих змусили воювати поза фронтом

  423   0 08.09.2015, 13:11 | Статьи, Общество
Демобілізованих змусили воювати поза фронтом

Аби оформити гарантовані законом пільги та соціальні виплати, людям, які відвоювали в зоні АТО, доводиться пройти сім кіл пекла бюрократичної тяганини. Але і це, на жаль, не гарантує хоча б часткової компенсації за те, що вони захищали батьківщину і проливали на Донбасі кров.


Насамперед для отримання бодай якоїсь допомоги демобілізовані повинні отримати посвідчення учасника бойових дій. Проте вже на цьому етапі військовики стикаються з проблемами: їм доводиться самостійно збирати всі документи. 

Демобілізований Олег розповів «ВВ», що для підтвердження статусу учасника АТО йому потрібно їхати до Маріуполя, де він проходив службу.

«У частині, де ми стояли, нам сказали, що видали всі необхідні документи. А у військкоматі заявили, що потрібна ще довідка і купа печаток - про проходження служби і таке інше. Один чиновник у міськраді міста Вишневе заявив: спробуй доведи, що ти учасник АТО. Якщо державна машина не працює, я, звісно, і сам можу довести, але цей варіант тягне за собою кримінальну відповідальність».
Загалом, за словами Олега, процес «вибивання» пільг нагадує біг коня по колу: «потрібно надати довідку про те, що в тебе є довідка і підтвердити все це довідкою».
У Казначействі заявляють, що гарантована одноразова виплата демобілізованим здійснюється без затримок. Так, згідно з постановою Кабміну №460, «військовим, які відслужили, призначається одноразова грошова допомога в розмірі 4% від місячного забезпечення за кожний повний місяць служби, але не менш як 25% від місячного грошового забезпечення».

Олег розповів, що «вибити» такі виплати нереально: питання ледь зрушилося тільки перед виборами: «І то дають щонайбільше тисячу. Принаймні мені вдалося саме таку суму отримати. При цьому я оббігав безліч відділень і роздав купу документів».
Щодо гарантованої законом 75%-ї знижки на оплату житлово-комунальних послуг, а також інших пільг, то тут, за словами Олега, каменем спотикання стає питання прописки.

«Наприклад, один товариш по службі ставав на облік у Святошинському військкоматі, звідки і призивався. Але в статусі учасника бойових дій йому там відмовили, бо він прописаний у Запоріжжі.

Інший демобілізований ставав на облік у Шевченківському військкоматі, і та сама історія: тут він живе з родиною уже 10 років, знімає квартиру, але прописаний у Херсоні. І в місцевих кабінетах теж нічого добитися неможливо. Сенсу їхати туди просто немає», - поділився Олег.
Найзначнішою пільгою для учасників АТО можна вважати отримання земельної ділянки. Однак, як стверджує Олег, ніхто з тих, хто реально воював, такого подарунка від держави не дочекався.

«Хотілося б побачити людину, яка провела в зоні АТО рік, а не 2-3 дні, і йому виділили земельну ділянку. Хоча б з першої хвилі мобілізації, не кажучи вже про другу і третю.

Особисто мені відмовили в отриманні земельної ділянки. Мотивували тим, що відповідну заяву я написав у грудні, коли ще перебував у зоні АТО. Мовляв, у мене тоді не було посвідчення учасника бойових дій. Справді, я отримав його у липні, коли їхав на дембель, а тоді була лише довідка про виконання завдання у зоні АТО. Для відмови завжди знайдеться привід», - розповів Олег.
Олег зазначає, що через бюрократичну машину в демобілізованих хлопців просто опускаються руки, не дивно, що вони шукають «інші методи впливу на владу».
«У Києво-Святошинській райраді після запитання, де розглядають проблеми АТОшників, мені вказали на кабінет з опікунства. Стосовно одного питання мені сказали: пиши заяву, але через 15 хвилин тобі все одно відмовлять. Чи після цього мені захочеться щось писати?

Але ж чиновники - лише виконавці, вони зобов'язані виконати свою роботу. Є указ президента про надання АТОшнику певних пільг, є перелік документів, які нам потрібно підготувати. У держустанові повинні просто прийняти ці документи, причому завчасно попередити: у нас двічі в тиждень відбувається прийом, будь такий ласкавий, принеси те й те. Але людина бігає по кабінетах і щоразу наштовхується лише на відмови», - зазначив Олег.

Тамара ПЕТРОВА

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (771)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области