ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Голова КМДА: З чого починається Європа

  188   0 28.04.2014, 20:14 | Статьи, Общество
Голова КМДА: З чого починається Європа

Володимир БОНДАРЕНКО: Ми маємо назавжди позбутися старих підходів


Сьогодні Україна переживає часи нового народження і становлення. Боляче, в муках, але народження! Те, що ще кілька років тому сприймалося атрибутом, зараз перетворюється на символ нації.

У Донецьку на приватному будинку піднято національний прапор! І хоч під домом крутяться «зелені чоловічки» з російськими паспортами і металевими прутами, люди — звичайні донеччани! — стали живим щитом при вході! Вони захищають прапор!
Ще зовсім недавно у центрі Києва неозброєні майданівці стояли проти куль і кийків, і єдиним їх порятунком був відчайдушний спів гімну України. Люди вмирали, цілуючи прапор...
А ще була перша страшна для України ніч — ніч проти першого грудня, коли беззбройних студентів жорстоко добивав «Беркут». То і почався наш складний і незворотній шлях у майбутнє, наше українське майбутнє. Молодь і студенти, які вийшли на страйк, хотіли жити в Україні нового, європейського типу.
Коли перетинаєш кордон будь-якої європейської держави, одразу розумієш, що потрапив у зовсім інший вимір цінностей і стандартів. То з чого ж починається Європа?
Європа починається з чистих під’їздів! Бо система прибирання там працює, і якщо людина за це заплатила — послуга буде надана.
Європа починається із прибраних вулиць! Там не роблять чуда, їх просто прибирають ті, хто має це робити. Європейцям не знайомі такі поняття, як «откат» і «фірма-прокладка», куди й осідає левова частка коштів.
Європа починається зі збереженого скверу! Там діє закон про захист зелених зон, і він виконується беззастережно. У нас же «ділок» міг «порішать вопрос» про територію під забудову — і раптом сквер перетворювався на котлован під висотку.
Європа починається з комфортних зон відпочинку! Здається, на кожному кроці є урни. Парки доглянуті. В них зовсім відсутні «наливайки», «палатки», «розкладки», не височіють гори побутового сміття і пляшок.
Європа починається з дотримання прав людини! Ці базові цінності дозволяють їхнім громадянам почуватися вільно і захищено, починаючи від права на справедливий суд і закінчуючи правом на свободу слова. У нас, на превеликий жаль, суд, прокуратура і міліція — це органи загрози для громадянина, а не захисту його прав. І щоб навести у цих системах лад, люстрацію слід провести від найнижчої ланки до найвищої.
Європа починається з поваги до прав іншого! Усвідомлення того, що кожен має право на самобутність, має усвідомити кожен з нас. І тут важливу функцію відіграє саме рівень становлення громадянського суспільства. Це єдиний потужний рушійний механізм трансформацій людської свідомості.
Європа починається з поваги до історії міста! Ми із задоволенням подорожуємо містами, які зберегли історичну і самобутню автентичність. А у Києві, складається враження, чиновники останніми роками ніби навмисно одне поперед одного відкушували останні шматки нашої історії. Зараз ми активно займаємося поверненням Гостинного двору і стадіону «Старт», відібраних у київської громади синками Януковича та Азарова. Ми повернули статус архітектурної пам’ятки Будинку актора. Але на черзі непочатий край роботи, аби місто повернуло своє автентичне обличчя.
Європа починається з компетентного управління містом! Нас завжди вражає, як злагоджено і нібито непомітно працює там комунально-господарський міський механізм. А у нас куди не кинь оком — якась руїна. Взимку сніг не прибираємо, бо немає компетенції правильно організувати цей процес. Без кінця риємо траншеї, бо не вистачає фаховості правильно спланувати ремонт мереж міста. Навіть не вистачає господарського підходу спланувати порядок проведення комунікацій: спочатку асфальтуємо — витрачаємо гроші, через тиждень риємо рів для труб — витрачаємо гроші, потім знову асфальтуємо, а через деякий час виявляється, що ще не все зарили. І виходить, що місто обліпили нескінченні сірі плями закопування коштів. А все від того, що у керівництві не компетентні у правильному веденні господарства чиновники, а люди без елементарного управлінського досвіду — продані вправними політтехнологами образи політиків. Це наша найбільша біда!
Європа починається з поваги чиновника до громадянина! У більшості випадків європейці навіть не контактують із чиновником — все відбувається через електронні системи, які повністю унеможливлюють корупцію. І вже точно там немає по три турнікети на вході в муніципальні установи та по кілька кодових замків. У Києві ж дійшло до того, що людина була повністю ізольована від органів місцевої влади, основною функцією якої і є робота з громадою! Безперечно, щоб докорінно змінити систему місцевого управління, потрібен час і системні реформи. Але в перший день своєї роботи я заборонив будь-які кодові замки на муніципальних установах і часто особисто роблю рейди без попереджень, аби перевірити, чи має громадянин вільний доступ до установ.
Європа починається з людей, готових активно долучатися до управління містом! Власне саме європейська система управління дає можливість територіальним громадам максимально впливати на усі процеси життєдіяльності будь якого населеного пункту. І ці права у них забезпечені державою. У Києві останніми роками дійшло до того, що багатомільйонний мегаполіс був позбавлений районних рад, голову не обирали роками, а Київрада, вкрай дискредитована низкою скандальних рішень, втратила свою легітимність. Люди були позбавлені елементарного впливу на міську владу! Зараз ми проводимо зустрічі з київською громадою, ведемо розмови про впровадження європейської системи самоврядування. Серед іншого варто створити квартальні комітети та комітети мікрорайонів із широкими повноваженнями вирішення нагальних проблем. Ми маємо назавжди позбутися старих підходів, коли громада раз на кілька років обирала депутата, а потім не мала навіть елементарної змоги впливу не лише на нього, а й на представницьку систему в цілому.
Безперечно, як і уся країна в цілому, так і Київ зокрема, через тотальне мародерство влади Януковича опинилися у вкрай складній економічній ситуації. І коштів на великі перетворення та будівництво бракує. Проте, щоб перші десять ознак справжнього європейського міста відбулися, спрацювали і стали помітними для усіх українців, кожен чиновник — від гори до низу — має керуватися трьома принципами: компетентність управлінця, здоровий протекціонізм і патріотизм, чесне виконання своїх обов'язків із дотриманням усіх чинних законів. І тоді кожен громадянин побачить, відчує і повірить: в Україні таки починається Європа! Зрештою цього прагнули студенти і молодь, що першими вийшли на вулиці з протестами проти режиму.
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области