Site icon Вечерние Вести

ЄС відмовився обговорювати вуглецевий збір з Росією: чому це важливо для України

Ілюстративне фото

ЄС відмовився обговорювати вуглецевий збір з Росією: чому це важливо для України

Європейський Союз відмовив Росії в проведенні консультацій стосовно пакету заходів з коригування вуглецевих кордонів, або вуглецевого збору. Як причина була названа “агресивна війна” Росії проти України, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Reuters.

Згідно з повідомленням агентства, Росія звернулася до Світової організації торгівлі (СОТ) у травні з проханням провести консультації з ЄС щодо вуглецевого збору, що є першим етапом у вирішенні суперечки перед офіційними переговорами. Відповідь ЄС була такою:

“Європейський Союз вважає, що запит Російської Федерації на консультації не може призвести до продуктивного результату та не сприятиме взаємоприйнятному вирішенню цього питання”, – йдеться в офіційному документі ЄС, поданому в СОТ 26 травня.

Суть проблеми

Росія експортує в ЄС продукти, такі як сталь, добрива, цемент, та інші товари, при виробництві яких використовується енергія, що призводить до значних викидів вуглекислого газу.

Враховуючи це, Європейський Союз ввів збір на ці товари, який застосовується при їхньому ввезенні на територію ЄС. Це робиться для того, щоб не допустити, аби товари з країн з високими рівнями викидів “конкурували” з товарами з ЄС, де виробники вже платять за викиди.

Таким чином, Механізм коригування вуглецевих кордонів (CBAM) є своєрідною “платою за вхід” на європейський ринок.

Можливі поступки для України

Варто зазначити, що нещодавно стало відомо, що Єврокомісія готова відкласти повний запуск механізму коригування вуглецевих кордонів для України. Зокрема, відстрочка може тривати до 1 лютого 2027 року. Однак Київ ще не подавав офіційного запиту.

Раніше ми писали про те, що США можуть визнати Крим російським, але ЄС заперечує.

Exit mobile version