Китай висуває низку вимог до адміністрації президента Дональда Трампа перед тим, як погодитися на торгові переговори з США, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Bloomberg.
Пекін хоче побачити ряд кроків з боку Трампа, перш ніж сісти за стіл переговорів. Зокрема, Китай наполягає на більшій повазі та стриманості в публічних висловлюваннях членів американської адміністрації, зокрема після нещодавніх заяв віцепрезидента США Джей Ді Венса про “китайських селян”.
Інші вимоги включають більш чітку та послідовну позицію США щодо санкцій і ситуації навколо Тайваню. Крім того, Пекін хоче, щоб США призначили координатора для переговорів, який матиме підтримку президента і допоможе у досягненні угоди, яку Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін зможуть підписати під час зустрічі.
Торгова війна та мита
Доля глобальної економіки значною мірою залежить від того, чи зможуть США і Китай знайти шлях до вирішення торгової війни. Президент Трамп запровадив мита на китайські товари розміром 145%, що спонукало Китай відповісти на це введенням мита на американські товари розміром до 125%. Такі заходи значно ускладнюють торгівлю між двома найбільшими економіками світу.
Згідно з останніми заявами Трампа, він закликав Китай розпочати переговори щодо врегулювання торгової війни, але поки що китайська сторона не дала конкретної відповіді на цей заклик.
Попередні заяви про “невігласні коментарі”
Пекін нещодавно висловив незадоволення публічними висловлюваннями віцепрезидента США Джей Ді Венса, який назвав китайських громадян “селянськими”. Міністерство закордонних справ Китаю різко розкритикувало ці слова, назвавши їх “невігласними та неповажними”. Такий коментар став рідкісним прямим докором високопосадовому американському лідеру.
Пекін також вимагає поваги та ясності від США у питаннях, які стосуються торговельних умов і дипломатичних відносин, що, за їхніми словами, є важливою умовою для початку конструктивних переговорів.Митні обмеження та економічний тиск
Нагадаємо, що нещодавно Трамп підняв мита на китайські товари до 145%, одночасно оголосивши про 90-денну паузу на мита на десятки товарів інших країн. Це спричинило у Китаї необхідність запровадження мита на американські товари до 125%, що значно ускладнює торговельні процеси і ставить під загрозу подальший розвиток економічних відносин між двома країнами.
Нагадаємо, Китай не зацікавлений у підтримці промислового потенціалу РФ.