Сучасне покоління Z, до якого належать люди, народжені між 1997 і 2012 роками, створює нові тенденції в комунікації. Однією з таких тенденцій стало те, що молодь більше не говорить “алло” на початку телефонного дзвінка, а часто мовчить у слухавку, чекаючи, поки співрозмовник заговорить першим. Цей тренд привернув увагу на соціальних платформах і викликав численні обговорення, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Business Insider.
З 18 до 28 років молоді люди не поспішають вітатися, а просто чекають, що інша сторона заговорить першою. Одним із каталізаторів обговорення стало вірусне повідомлення співробітниці відділу кадрів, яка зауважила, що під час телефонних інтерв’ю кандидати не говорять “алло”, а мовчать, чекаючи, коли заговорить роботодавець.
Навигация по статье
Молодь та нові правила телефонного спілкування
Це явище викликало великий резонанс серед користувачів соціальних мереж, і тисячі людей почали ділитися своїми спостереженнями. Причини, з яких молодь відмовляється від традиційного вітання, різні. Одні з головних — страх перед спамом і роботами, які можуть активуватися після почутого “алло”, а також побоювання, що запис голосу може бути використаний шахраями для створення діпфейків.
Що більше, молодь все більше переконана, що саме той, хто телефонує, повинен почати розмову, оскільки він має певну мету — щось потрібне від них. Таким чином, в їхньому світі телефонні дзвінки перестають бути обов’язковим і важливим способом спілкування, замість цього вони все більше віддають перевагу текстовим повідомленням, які дозволяють зберігати контроль над ситуацією.
Як це змінює комунікацію?
Це не лише зручність для молоді, але й зміна в самому розумінні телефонних дзвінків. Технології змінили їхню роль. Дедалі більше молодих людей не бачать потреби в телефонному дзвінку, коли можна просто надіслати текстове повідомлення. Це нове ставлення змінює не лише телефонні розмови, а й загальні норми комунікації. Якщо раніше дзвінки були важливим елементом соціальних взаємодій, то тепер їхня роль значно зменшена, поступаючись місцем цифровим каналам, таким як текстові повідомлення, чати та відео дзвінки.
Певною мірою, слово “алло” стало символом старих часів. Воно виникло ще в часи дротових телефонів, коли було важливо перевірити якість зв’язку, і тільки після цього можна було починати розмову. Однак для сучасної молоді це вже не більше ніж пережиток минулого. Замість того, щоб почати розмову за допомогою “алло”, вони запитують себе: “Навіщо дзвонити, якщо можна просто надіслати повідомлення?”
Нові стандарти телефонного спілкування
Телефонні дзвінки вже не є єдиним способом зв’язку для молоді. Кілька років тому виникли нові звички, коли люди стали все більше використовувати чати, соцмережі, месенджери для спілкування, а телефонні дзвінки стали менш привабливими через непередбачуваність, незручність і додаткові витрати часу. Мобільні технології дозволяють підтримувати контакт швидше і зручніше, що й змінило саму сутність телефонного спілкування.
Це також стосується сфери роботи. Кандидати на вакансії все частіше говорять про неприємності, пов’язані з робочими дзвінками, та те, як вони намагаються уникнути першого слова у розмові. Водночас більшість із них віддають перевагу чітким письмовим вказівкам, на яких зосереджена більшість сучасних цифрових платформ.
Раніше ми писали про 11 претензій старшого покоління до сучасних дітей.