Однак, з величезним вибором покрівельних матеріалів, кожен з яких рекламують як найкращий, вибір може бути складним. У цій статті ми розглянемо бітумну черепицю – матеріал, що викликає суперечливі відгуки серед будівельників і домовласників. Дехто хвалить її, інші ж мають негативний досвід. Розберемося, де справжні переваги та недоліки, а де проблема полягає в неякісному монтажу або поганій якості конкретного продукту.
Бітумна черепиця виготовляється з полотна зі скловолокна, просоченого бітумом. Індивідуальні елементи такої черепиці зазвичай називають гонтом або, рідше, шингласом. Стандартний розмір гонту становить 1х0,33 метра.
Для бітумної черепиці потрібна міцна основа – суцільна підкладка з вологостійкої фанери або OSB плити. Укладають її з напуском, тому верхній край у неї завжди рівний, а нижній буває як прямий, так і з фігурними вирізами (шестигранний (стільники), бобровий хвіст, трикутник тощо).
При виборі потрібно враховувати:
- Склад мінерального посипання, у який спосіб його пофарбували і як зробили нанесення. Базальтова крихта краще тримається на поверхні в порівнянні зі сланцем. Вона округлої форми, добре тримає фарбу і краще «карбується» в поверхню. Сумлінні виробники серед характеристик вказують результати браш-тесту, він показує наскільки добре тримається посипання при механічному впливі (щіткою, що обертається).
- Тип бітуму – оксидований (класичний), СБС модифікований (морозостійкий), АПП модифікований (жаростійкий). Оксидований бітум найбільш однорідний, щільний і хімічно стабільний. Від нього не буває неприємних запахів, взуття, але показники температурного діапазону і еластичності нижчі, ніж у модифікованих. У помірних кліматичних широтах України оксидований бітум укладається в усі норми і стандарти. СБС модифікація розроблена для північних широт, а АПП модифікація для субтропічного і тропічного клімату.
- Звертайте увагу на товщину і щільність листа. Існує класична і ламінована бітумна черепиця. У ламінованої два шари скловолокна, один суцільний з прямими краями (нижній) другий фігурний з вирізами (верхній)
Ламінована черепиця набагато довговічніше класичної. Виробники дають на неї мало не довічну гарантію, але форма нарізки завжди однакова – несиметрична прямокутна «бахрома».
Навигация по статье
Переваги бітумної черепиці
Отже, чим же так гарна бітумна черепиця, як покрівельний матеріал:
- Бітумна покрівля природний звукоізолятор і додаткова теплоізоляція. На відміну від металевих дахів, шум дощу і навіть граду в будинку не буде чути. А завдяки тому, що м’яка черепиця сама погано проводить тепло і укладається на суцільну основу з фанери і OSB, дозволяє заощадити на утепленні горища. Наприклад, при облаштуванні житлової мансарди, можна укласти шар базальтового утеплювача товщиною 200, а не 250 мм.
- Вона гнучка, це значить, що її можна використовувати на опуклих, увігнутих, конічних, циліндричних елементах покрівлі (вежі, з’єднані прибудови тощо) також, завдяки відносно невеликим розмірам гонту, відходи на обрізку не перевищують 3-5% від площі покрівлі, для металочерепиці цей показник дорівнює 20-30%.
- Стійка до корозії і не проводить електрику. Будинку з бітумною черепицею,зазвичай, не потрібні громовідводи і система захисту від блискавок.
- Не потрібні снігозатримувачі і системи захисту від намерзання криги для карнизів і водостічних систем. Поверхня у гнучкої черепиці шорстка, що не дозволяє снігу сковзати, і падати з карниза великими шматками.
- Надзвичайно стійка до вітру, включаючи вітер ураганної сили.
- Покрівля з бітумної черепицею міцна до різних видів ударів, тобто град, кинутий камінь чи гілка, що впала не залишать на ній слідів.
- Дах під бітумною черепицею – це красиво. Будинок відразу набуває престижний і дорогий вигляд з відтінком старовини й досконалості.
Недоліки бітумної черепиці
Недоліки бітумної черепиці, найчастіше є зворотною стороною її переваг. Наприклад, шорстка поверхня, яка не дає сковзати снігу, затримує хвою, дрібні листя та інше сміття, а це середовище для розвитку лишайників і моху. Але ця проблема не актуальна, якщо кут ската більше 26 °. Але є у бітумної черепиці і більш суттєві недоліки:
- За тишу і теплоізоляцію доведеться заплатити більш високою вартістю і трудомісткістю покрівельних робіт, в порівнянні з металочерепицею.
- Обмежена кількість циклів замерзання та відтавання, яка і визначає термін служби бітумного покриття. Розрахунковий термін служби сучасних матеріалів близько 30-50 років, але після цього покрівлю потрібно однозначно міняти. Керамічна черепиця може стояти кілька століть, навіть металева покрівля при регулярному фарбуванні може служити до 100 років.
- Бітумна черепиця хоч і не відноситься до легкозаймистих матеріалів, але все ж таки горить.
- Проводити будь-які роботи на м’якій покрівлі в жарку пору року зовсім небажано. Розігрітий бітум пливе і покриття легко пошкодити навіть сильно упершись ногою.
- Черепиця економ сегмента не завжди просочена достатньою кількістю бітуму, сам бітум теж буває сумнівної якості, іноді бувають здуття, розтріскування, неприємний запах в жарку погоду.
Якщо стоїть вибір – дешева бітумна черепиця або метал, краще зупинитися на металевій покрівлі. Більшість негативних відгуків про бітумну покрівлю пов’язано з поганою якістю сировини і облицювального посипання у матеріалів економ класу.
Однак, якщо вам потрібна тепла, стильна та естетично приваблива покрівля, якісна бітумна черепиця може стати відмінним вибором на багато років.
Обрати найкращу бітумну черепицю ви можете на сайті: https://blagosvit.com.ua/uk/category/bitumna-cherepytsya/