Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає виплати з державного бюджету України за угодою з США, що стосується використання природних ресурсів країни, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на картку проєкту №13256 про зміни Бюджетного кодексу.
Навигация по статье
Зміни до Бюджетного кодексу для реалізації інвестиційного фонду
Ці зміни необхідні для втілення положень угоди, яка передбачає наповнення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови. Внесок України до цього фонду складатиметься з половини коштів, отриманих від:
- ренти на видобування корисних копалин (нафта, газ, газовий конденсат та інші ресурси, зазначені в додатку А до угоди) з нових ліцензій;
- видачі нових спецдозволів на користування надрами;
- реалізації державної частини продукції за новими угодами про розподіл продукції.
Ці кошти будуть зараховуватися в спеціальний фонд державного бюджету і надходити до Фонду відбудови.
Внесок України та прогноз щодо фінансування
Голова Бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа повідомила, що за прогнозами внесок України за п’ять років складе близько 3 млрд гривень. Вона зазначила, що саме така сума була б перерахована до фонду, якби угода була підписана ще у 2019 році.
Угода зі США та подальші кроки
1 травня Україна та США підписали угоду щодо створення американсько-українського інвестиційного фонду. 8 травня Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду, а 12 травня Президент підписав відповідний закон, завершивши процес ратифікації.
Заступник міністра економіки Тарас Качка повідомив, що залишаються ще дві додаткові “технічні” угоди, які будуть підписані пізніше. Ці угоди не потребують ратифікації у Верховній Раді і поки не оприлюднені.
Раніше ми писали про те, що Зеленський вручив Анджею Дуді орден Свободи.