Україна та Угорщина погодилися регулярно проводити консультації для зняття блокування переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.
Про це повідомила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, зазначивши, що ці консультації є важливим кроком на шляху до розв’язання суперечок, які виникли між двома країнами.
Навигация по статье
Стефанішина розповіла про нові кроки для розблокування шляху України до ЄС
“Ми домовилися, що з 12 травня почнемо проводити регулярні зустрічі між командами з української та угорської сторін. Це буде тривати до того часу, поки ми не визначимо всі завдання, які стосуються одинадцяти рекомендацій, що турбують угорську сторону”, — розповіла Стефанішина під час ефіру телемарафону.
Віцепрем’єрка також зазначила, що для зустрічей з угорськими представниками Україна підготувала пропозиції, що сприятимуть вирішенню спірних питань. “Ми плануємо працювати над контрпропозиціями Будапешта вже цього тижня”, — додала вона.
Угорщина та Україна домовились про регулярні зустрічі для вирішення суперечностей
Стефанішина висловила сподівання, що перші результати зустрічей можуть бути досягнуті вже 12 травня, і вони відкриють шлях до відновлення переговорного процесу. “Ми сподіваємося, що цей діалог дозволить розблокувати переговори і наблизить нас до досягнення прогресу”, — зазначила вона.
Вона також уточнила, що під час переговорів з угорськими чиновниками не було різких або радикальних заяв, що свідчить про готовність до компромісів з обох сторін.
Угорщина блокує вступ України до ЄС: чого очікувати від нових переговорів
Нагадаємо, що Угорщина вже довгий час блокує початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан навіть організував соціологічне опитування серед населення країни, щоб дізнатися, чи підтримують угорці членство України в ЄС. Сам Орбан пізніше похвалився в соцмережах тим, що проголосував проти вступу України до Євросоюзу.
Враховуючи ці фактори, нові переговори та регулярні консультації можуть стати важливим кроком до подолання існуючих бар’єрів на шляху до європейської інтеграції України.
Нагадаємо, Угорщина на тему України грає за команду Росії.