Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп анонсував введення нового мита у розмірі 25% на всі автомобілі, що ввозяться в країну. Однак є умова, за якої це мито не буде застосовуватись, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на NBC News.
Трамп висловив сподівання, що це рішення змусить автовиробників перенести свої виробництва до США, побудувати нові заводи або розширити існуючі підприємства на американській території. У разі реалізації такого кроку мито не буде застосовуватись.
“Якщо ви виробляєте автомобіль в США, то тариф не буде діяти”, — пояснив президент США.
Крім того, Трамп розкритикував автокомпанії, які протягом останніх десятиліть перенесли свої заводи до Канади та Мексики, стверджуючи, що це призвело до втрат робочих місць для американців. За словами президента, нові мита набудуть чинності 2 квітня та будуть діяти постійно.
Після цього оголошення акції провідних автовиробників США впали на позабіржових торгах: акції Ford Motor знизилися на 2%, General Motors — на 2,3%, а акції Stellantis (власник Jeep) — на 3%.
Згідно з інформацією NBC, запроваджене мито в розмірі 25% ймовірно збільшить вартість нових автомобілів, що підпадають під дію нових тарифів.
Видання також відзначає, що жоден автомобіль, який експлуатується в США, не має комплектуючих, вироблених виключно в Америці. Більшість машин, у яких 50% і більше частин постачаються з США або Канади, виробляються компанією Tesla або іноземними брендами з заводами в США, такими як Honda, Hyundai, Kia, Nissan, Mazda, Subaru і Toyota.
Зараз Мексика є найбільшим джерелом імпорту автомобілів в США, на неї припадає близько 14% всіх автомобілів, що продаються в Сполучених Штатах. Далі йдуть Японія, Південна Корея, Європейський Союз і Канада.
Нагадаємо, що на початку березня прес-секретар Білого дому Кароліна Левітт повідомила, що Трамп планує на місяць звільнити американських виробників автомобілів від митних зборів на імпорт з Канади та Мексики. Це рішення було прийняте після зустрічі з лідерами “великої трійки” автовиробників.
Раніше Трамп скоротив фінансування ПАР.