Site icon Вечерние Вести

“Хеллоу, Дональде”: як Макрон подзвонив Трампу о 7-й ранку з Києва, щоб обговорити перемир’я

Ілюстративне фото

"Хеллоу, Дональде": як Макрон подзвонив Трампу о 7-й ранку з Києва, щоб обговорити перемир’я

Під час переговорів у Києві 10 травня президент Франції Еммануель Макрон ініціював телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Як повідомляє Politico, дзвінок було здійснено просто з Маріїнського палацу — з мобільного телефону Макрона на особистий номер Трампа, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Х.

За даними джерел, Макрон звернувся до американського лідера з ранковим привітанням: “Хеллоу, Дональде!”, попри те, що в США ще не було 7-ї години ранку. Під час розмови французький президент поінформував Трампа про перебіг зустрічі європейських лідерів та передав узгоджені пропозиції щодо припинення вогню.

Трамп підтримав вимоги європейських лідерів

За словами інформаторів Politico, Трамп, вислухавши позицію “коаліції рішучих”, погодився підтримати вимогу про повне й безумовне припинення бойових дій — на суші, в повітрі та на морі. Очікується, що це перемир’я має стартувати вже 12 травня і тривати щонайменше 30 днів.

Хоча Трамп не згадав у соцмережах про саму телефонну розмову з Макроном, він назвав день “потенційно великим для Росії та України”, що побічно підтверджує значущість обговорень.

Переговори “коаліції рішучих” у Києві

До Києва 10 травня прибули очільники чотирьох провідних європейських країн: президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і прем’єр Польщі Дональд Туск. Разом із президентом Володимиром Зеленським вони сформували “коаліцію рішучих” — дипломатичний формат, спрямований на припинення війни та відновлення стабільності в Україні.

Окрім внутрішніх переговорів, делегація провела спільну розмову з Трампом, під час якої узгодили ключову вимогу до Кремля — негайне припинення бойових дій.

Мирні ініціативи і військовий компонент

Однією з тем зустрічі стало обговорення можливості направлення європейських військових в Україну у межах миротворчої місії після встановлення режиму тиші. Хоча остаточного рішення поки не ухвалено, ідея підтримується частиною учасників коаліції як потенційний крок до довгострокового миру.

Європейські лідери наголосили, що ініціатива про припинення вогню — лише перший етап, а надалі потрібна координація з США, НАТО та іншими союзниками для забезпечення стабільності на українській території.

Нагадаємо, Трамп визнав складність переговорів щодо завершення війни в Україні.

Exit mobile version