Лідер демократичної меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс встановив новий рекорд, проголосивши найдовшу промову в історії цієї палати. Він намагався затримати голосування за законопроєкт, ініційований адміністрацією Трампа, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Politico.
Джеффріс розпочав свій виступ о 04:52 за місцевим часом і зачитував листи від виборців, яких можуть торкнутися скорочення соціальних програм. Він також критикував республіканців із округів, що вагаються і підтримують законопроєкт, на яких демократи планують зробити ставку на наступних виборах.
Цей виступ став останньою спробою демократів загальмувати просування законопроєкту перед фінальним голосуванням. В результаті, документ все ж був ухвалений.
“Я тут сьогодні, щоб дати зрозуміти: я використаю свій час, щоб американці усвідомили, наскільки руйнівним буде цей закон для їхнього життя… Крайній термін Дональда Трампа — День незалежності США. Але це не мій дедлайн”, — наголосив Джеффріс.
Республіканці здебільшого проігнорували виступ Джеффріса, але новий рекорд був зафіксований о 13:25 за місцевим часом, коли його промова тривала вже 8 годин і 33 хвилини.
Спікер Палати Майк Джонсон назвав це “марною тратою часу всіх присутніх”, додавши, що система дозволяє лідерам партій виступати без обмежень за тривалістю.
“Великий і чудовий” законопроєкт Трампа
Законопроєкт, підтриманий Палатою представників, є масштабним документом, що охоплює ключові напрямки внутрішньої політики США. Трамп сам охрестив його “великим і чудовим”.
Документ передбачає серйозні скорочення в галузі соціальних програм, таких як Medicaid, допомога малозабезпеченим сім’ям та продовольчі талони. Крім того, законопроєкт спрямований на посилення імміграційного контролю, полегшення видобутку корисних копалин і спрощення процедур для нафтогазової галузі.
Демократи різко критикували цей законопроєкт, заявивши, що його ухвалення завдасть удару по вразливих верствах населення.
Нещодавно стало відомо, що Трамп активізував співпрацю з республіканцями в Сенаті, щоб просунути ухвалення цього законопроєкту.
Раніше ми писали про те, що ЄС не визнає “демократичної легітимності” Мадуро.