ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Президентський закон щодо реформи судочинства залишає стару судову систему на штучному диханні, - Арсеній Яценюк

  41   0 05.10.2013, 12:21 | Новости, Политика
Президентський закон щодо реформи судочинства залишає стару судову систему на штучному диханні, - Арсеній Яценюк Законопроект президента щодо реформи судочинства залишає стару судову систему на штучному диханні, в той час як опозиційний проект закону передбачає всецілу реформу галузі. Про це заявив голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у п’ятницю, 4 жовтня, в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Інтер».

«Ми пропонуємо зовсім інше. В країні є 9 тисяч суддів, а кожен рік наші вузи випускають 12 тисяч юристів. Я не вірю в те, що навіть змінивши закон і Конституцію, ми змінимо менталітет 9 тисяч суддів. Ми повинні провести всецілу і серйозну реформу. Новий судовий склад на підставі нових правил. І це є вихід із ситуації», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив на ключових відмінностях між президентським законопроектом та опозиційним проектом змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів, який був внесений за підписами понад 160 народних депутатів опозиційних фракцій.

«Найбільша проблема українських судів – це корупція і недовіра суддям: «Чому суддя корумпований? Тому що він знає, що йому нічого не буде. Він може взяти хабар – його ніхто не звільнить. Він винесе незаконне рішення – його прикриють його ж хлопці», - сказав він і підкреслив, що такий рівень корупції залишається попри те, що функціонує Дисциплінарна комісія суддів, Вища рада юстиції.

«Ми вважаємо, що на цій стадії корумпованого українського судочинства в Україні повинен бути введений інститут імпічменту судді. Якщо місцевий суддя виносить незаконні рішення, 20 тисяч громадян відповідної території мають право порушити питання про відставку такого судді. Довіра будується тільки на відповідальності», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк також нагадав, що відповідно до ст. 124 Конституції, Верховний суд є вищою судовою інстанцією судів загальної юрисдикції: «Чи є сьогодні Верховний суд такою вищою інстанцією? Ні. Ви зробили з нього суто церемоніальний орган. Він ні на що не впливає. Вся компетенція роздана спеціалізованим судам, а судді Верховного суду не мають ніякої можливості переглянути жодного рішення», - звернувся голова Політради «Батьківщини» до представників провладної більшості.

«Ми вважаємо, що Верховний суд України повинен стати найвищою касаційною інстанцією. Кожен громадянин України повинен отримати право оскаржити будь-яке судове рішення у Верховному суді України», - додав він.

Проект закону опозиції також передбачає ліквідацію Конституційного суду та передання конституційної юрисдикції Верховному суду.

Суттєві відмінності між опозиційним і президентським законопроектами стосуються також утворення, реорганізації та ліквідації судів: «Ми вважаємо, що це повинен приймати парламент законом,а президент повинен підписувати. Тоді ми балансуємо владу. А ви знов хочете віддати все Віктору Януковичу. Це «зручно» переписувати під себе ті чи інші суди, але правильно приймати це у Верховній Раді поданням Вищої ради юстиції».

Щодо Вищої ради юстиції опозиція пропонує скоротити чисельність ВРЮ та змінити порядок її формування: «Щоб десять «суддів. – ред..) призначав з’їзд суддів, а п’ять - парламент, як орган, який відповідно до Конституції, виступає від імені народу України», - підкреслив голова Політради ВО «Батьківщина».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності ліквідувати функцію загального нагляду прокуратури: «Ця функція народилась ще за радянських часів і означає, що будь-який прокурор за чинним законом може зайти до вас в хату і здійснювати так званий загальний нагляд і начебто виступати від імені інтересів держави, а займатись приватною власністю кожного громадянина, кожною компанією, впливати на те, на що він не має повноважень».

За його словами, опозиція категорично проти соціальної несправедливості, закладеної у владному законопроекті: «Лейтенант у нас отримує за військове звання 120 грн, а юрист третього класу - 770. Де справедливість? Чому прокурор повинен отримувати на 3 тисячі грн більше, ніж така сама людина в погонах, яка охороняє державу і яка, можливо, набагато більше заслуговує, ніж цей прокурор?».

Арсеній Яценюк підкреслив, що рамках роботи над євроінтеграційним пакетом законопроектів опозиція та влада «повинні сісти за круглий стіл і в рамках ТСК з питань внесення змін до Конституції напрацювати зміни і вийти з узгодженою позицією, як було по законам про євроінтеграцію».
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (827)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области