ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Рішення загальних зборів громадян у місті Києві (документ)

  136   0 02.10.2013, 15:09 | Новости, Политика
Рішення загальних зборів громадян у місті Києві (документ)

Європейській комісії
Європейському парламенту

Звернення

Шановні представники інституцій Європейського союзу!

Ми, члени територіальної громади Києва, зібравшись відповідно до Конституції України та законів України, статуту територіальної громади міста Києва на загальні збори киян, від імені всіх жителів столиці України звертаємося до Вас з наступним проханням.

Вже понад 2 роки знаходиться в ув’язненні лідер української опозиції Юлія Володимирівна Тимошенко. Першопричиною її ув’язнення була постанова судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва, яка в наступному була визнана такою, що порушує міжнародні зобов’язання України Європейським судом з прав людини. Цією постановою Тимошенко була відправлена за грати, у тому числі, за те, що задавала свідкам обвинувачення «незручні» питання, не називала суддю «Ваша честь» (що не вимагалося законодавством того часу), а також запізнилася на одне із засідань на 15 хвилин.

Той же суддя, що виніс незаконну постанову про арешт, згодом виніс обвинувальний вирок, яким Юлію Тимошенко засуджено до 7 років ув’язнення. Так, на даний момент не існує винесеного Європейським судом рішення стосовно остаточного вироку проти Юлії Тимошенко, але мало хто сумнівається у його змісті – проти лідера опозиції було застосовано вибіркове правосуддя та її покарано за звичайну політичну діяльність, яка не має жодного відношення до кримінально караних діянь. Ми просимо Вас бути свідомими того, що жодне рішення Європейського суду не дозволить звільнити лідера опозиції із в’язниці, якщо не буде політичної волі Президента України Віктора Януковича до забезпечення справедливості та законності в державі.

Ми бачили, як Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ відмовився передати на розгляд Верховного суду України справу щодо незаконності арешту Юлії Тимошенко, посилаючись виключно на ту обставину, що свій досудовий арешт вона вже повністю відсиділа. З таким же успіхом після остаточного рішення Європейського суду по незаконному вироку може бути прийняте чергове формальне рішення. Крім того, вже зараз Генеральна прокуратура України відкрито заявляє про винуватість (не підозру!) Юлії Тимошенко у несплаті податків в середині 90-х років (справа, яка вже була закрита Верховним Судом України у 2005 році) та навмисному вбивстві багаторічної давності, в якому, до речі, підозрюваним свого часу був сам Віктор Янукович. Таким чином будь-яке правове рішення може бути нівельоване черговим арештом за надуманими приводами.

Зараз активно просувається ідея вирішення «проблеми Тимошенко» через відправкуїї на лікування до Германії. Територіальна громада міста Києва стверджує: в Україні не існує «проблеми Тимошенко». Проблема України – це відсутність незалежної судової гілки влади. Юлія Тимошенко може бути звільнена в будь-який момент за умови, що її справа буде розглянута неупередженим та вільним від впливу Адміністрації Президента судом. Відправка Юлії Тимошенко на лікування до Німеччини не означатиме її реабілітацію від надуманих звинувачень.

Територіальна громада міста Києва звертається до Вас із проханням наполягати на обов’язковому забезпеченні справедливого та неупередженого правосуддя як на одній із передумов підписання угод з Україною щодо асоціації. Ми просимо Вас вимагати від Януковича реального звільнення правосуддя від свого впливу. Не дозволяйте йому обманювати Вас пустими законопроектами, зміст яких немає ніякого відношення до реальності в Україні. Поки що всі продемонстровані ним документи: новий Кримінальний процесуальний кодекс, новий Закон «Про прокуратуру», поправки до Конституції України містять положення, які лише збільшують залежність судової влади від виконавчої. Саме тому ми просимо Вас бути дуже прискіпливими до усіх заяв українського уряду щодо стану справ із правосуддям.

Шановні колеги! Територіальна громада міста Києва висловлює безумовну підтримку руху України у напрямку євроінтеграції. Але ми не хочемо, щоб Україна входила у Європейську сім’ю несучи на собі тавро корупції, беззаконня та безладу. Янукович знаходиться у майже безвихідному стані – економіка країни на грані колапсу. Зараз, нажаль, не час для дипломатичних підходів – необхідно дати українській владі зрозуміти, що Європа чекає конкретних дій та конкретних результатів, написані але не працюючі закони не роблять нашу державу демократичною та правовою.

Враховуючи вищенаведене громада міста Києва просить Вас вжити всіх можливих заходів для забезпечення в Україні справедливого та незалежного правосуддя, а також невідкладного звільнення та повернення до політичних процесів Юлії Володимирівни Тимошенко.

З повагою,
Територіальна громада міста Києва


Рішення

Про звернення до Ради Європи та інших міжнародних організацій щодо порушення прав місцевого самоврядування в місті Києві

Відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифікована Законом України №452/87-ВР від 15.07.1997 року), ст. 8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» статі 11, Статуту територіальної громади міста Києва затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.2002р. №371/1805 (зі змінами та доповненнями), враховуючи порушення прав місцевого самоврядування у м. Києві Загальні збори громадян у м. Києві вирішили:

1. Затвердити звернення до Ради Європи та інших міжнародних організацій з проханням розглянути питання щодо порушення прав місцевого самоврядування в місті Києві що додається.

2. Доручити Голові зборів Одарченко Юрію Віталійовичу направити звернення до Ради Європи та інших міжнародних організацій та вчиняти інші дії на виконання цього рішення.

Додаток до рішення загальних зборів громадян
у м. Києві від 02 жовтня 2013р.
«Про звернення до Ради Європи та інших міжнародних організацій щодо порушення прав місцевого самоврядування в місті Києві»


Звернення

Шановні Європейські колеги!

Ми, члени територіальної громади міста Києва, зібравшись відповідно до положень статті 11 Статуту територіальної громади міста Києва на загальні збори мешканців міста Києва, висловлюючи волю територіальної громади міста Києва, звертаємося до європейського співтовариства з приводу критичного стану місцевого самоврядування у столиці України – місті Києві.

Відповідно до частини 2 статті 3 Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифікована Законом України №452/87-ВР від 15.07.1997 року) право місцевого самоврядування здійснюється радою, яка обирається шляхом таємного голосування на загальних, вільних та прямих виборах. Таким чином, легітимність особи здійснювати функції місцевого самоврядування безпосередньо пов’язується із отриманням представницького мандату від територіальної громади міста.

Представницький мандат депутатів місцевої ради може бути наданий лише виборцями та виключно на визначений Конституцією України строк.

Останні вибори органів місцевого самоврядування в місті Києві відбулися 25 травня 2008 року, коли громада проголосувала на позачергових виборах. На момент проведення цих виборів стаття 141 Конституції України передбачала 5 річний строк повноважень депутатів місцевих рад та 4 річний строк повноважень міських голів, при цьому строк повноважень рад не залежав від того, обрані вони на чергових чи позачергових виборах.

Саме у зв’язку із цим положенням 31 жовтня 2010 року, коли по всій країні відбувалися чергові місцеві вибори, в місті Києві та в деяких інших радах, які обиралися на позачергових виборах, вибори не відбулися.

В наслідок внесених до Конституції України змін, строк повноважень місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах було закріплено на рівні 5 років. Конституція України не закріпила строк повноважень рад, обраних на позачергових виборах, але за логікою законодавства він має бути меншим, ніж строк повноважень рад, обраних на чергових виборах, оскільки такі ради обираються лише на строк, що залишився до чергових виборів.

На момент проведення місцевих виборів виборці чітко усвідомлювали, що обирають депутатів на 5 років. Прийняття законів, що мають зворотну силу, у тому числі змінюють результати волевиявлення громадян, не допускається як Конституцією України так і Європейською конвенцією захисту прав людини.

У червні 2012 року були достроково припинені повноваження Київського міського голови, який подав заяву про відставку за 1 день до закінчення 4 річного строку його повноважень. У червні 2013 року закінчився 5 річний строк повноважень депутатів Київської міської ради.

Разом з тим Верховна Рада України, ігноруючи вимоги Конституції, відмовляється призначити вибори до Київської міської ради. Офіційна позиція Партії регіонів України, яка має більшість у парламенті, полягає у тому, що вибори у місті Києві мають відбутися у 2015 році разом з черговими виборами до місцевих рад всіх рівнів. Той факт, що повноваження депутатів будуть продовжені на 2 роки визнається політично доцільним.

Таким чином, територіальна громада міста Києва позбавлена права на місцеве самоврядування, а кожен киянин позбавлений можливості голосувати та бути обраним на справжніх періодичних виборах, що є порушенням політичних прав закріплених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права 1966р. (ратифікований Указом Президії Верховної Ради УРСР 19.10.1973р.)

Враховуючи вищенаведені обставини територіальна громада міста Києва просить Раду Європи поставити перед урядом України питання про необхідність дотримання Європейської хартії місцевого самоврядування та забезпечення прав територіальної громади міста Києва. У випадку розгляду даного питання на засіданнях органів Ради Європи просимо залучити представників територіальної громади міста Києва, визначення яких доручається головуючому на цих загальних зборів.

До цього звернення додаємо рішення загальний зборів громадян у м. Києві щодо припинення діяльності Київської міської ради.

Рішення

Про Звернення до голови КМДА щодо необґрунтованості, нереальності та шкідливості проекту генплану розвитку Києва до 2025 року та неприпустимості його направлення для прийняття до так званої «Київради», легітимність якої кияни не визнають.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 11 Статуту територіальної громади міста Києва затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 р. N 371/1805 (із змінами та доповненнями), враховуючи необґрунтованість та не професійність проекту генерального плану розвитку Києва до 2025 року, визнаючи, що його прийняття тільки шкодитиме місту та гальмувати сталий розвиток столиці Загальні збори громадян у м. Києві вирішили:

1. Звернутись до голови Київської міської державної адміністрації з вимогою про неприпустимість направлення проекту генерального плану розвитку Києва до 2025 року на розгляд до Київської міської ради, що визнана не легітимною.

Рішення

Про визнання нелегітимним складу Київської міської ради, обраного на позачергових виборах 25.05.2008 року та звернення до Верховної Ради України
з вимогою призначити позачергові вибори Київської міської ради та Київського міського голови


Відповідно до статей 5, 69, 141 Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Статті 11 Статуту територіальної громади міста Києва, загальні збори мешканців міста Києва вирішили:

1. Визнати нелегітимним склад Київської міської ради, що обраний на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25.05.2008 року у зв’язку із закінченням строку дії представницького мандату.

2. Вважати припиненими повноваження всього складу Київської міської ради, обраного на позачергових виборах депутатів Київської міської ради 25.05.2008 року.

3. Київській міській раді припинити проведення сесій та прийняття рішень.

4. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладно призначити вибори депутатів Київської міської ради та Київського міського голови.

Рішення

Про встановлення заборони на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і тарифів на перевезення пасажирів та вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті у місті Києві.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 11 Статуту територіальної громади міста Києва затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 р. N 371/1805, Закону України "Про захист прав споживачів", враховуючи відсутність збільшення середньої заробітної плати у м. Києві та незмінність індексу інфляції в державі в період постійного подорожчання продуктів харчування та зубожіння населення, з метою уникнення загострення суспільної напруги серед населення Загальні збори громадян у м. Києві вирішили:

1. Встановити заборону на підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги для населення і тарифів на перевезення пасажирів та вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті у місті Києві.

2. Довести це рішення до відома Київської міської державної адміністрації.

gazetavv.com за матеріалами прес-служби "Батьківщини"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2021 (452)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области