
В Ірані через технічний збій відновили доступ до соцмереж На виборах президента в Ірані поки що перемагає Рухані В Ірані жінкам заборонили обиратися президентом
Пані Сотуде заарештовали 2010 року і ув'язнили на шість років за звинуваченнями у діях, що загрожують національній безпеці.
Звільнення політв'язнів було однією з обіцянок під час його передвиборчої кампанії. Чоловік пані Сотуде, Реза Хандан, повідомив інформагенції Reuters, що в середу ввечері її привезли додому представники в'язниці, передає BBC.
"Це не тимчасове звільнення, це свобода", - повідомив сказав телефоном з Тегерана.
"Вони посадили її в машину і висадили біля будинку", - додав пан Хандан.
Пані Сотуде - шанований адвокат, що займається захистом прав людини. Вона відома своєю участю у гучних політичних судових процесах.
Інший звільнений політв'язень, Мохсен Амінзаде, за часів президента Мохаммеда Хатамі був заступником міністра закордонних справ. Його ув'язнили 2010 року за організацію протестів та поширення пропаганди проти системи.
Він був прибічником переможеного кандидата в президенти Мір-Хоссейна Мусаві. Аналітики зазначають, що з моменту обрання президентом Хасана Рухані почастішали заклики до звільнення політичних в'язнів.
За даними розслідування журналістів британської газеті Guardian, в Ірані близько 800 політв'язнів і в'язнів сумління.
Серед них - журналісти, юристи, активісти із захисту прав людини, блогери, феміністки, християнські священики, сунітські священнослужителі тощо.
INTV