ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Опозиція вимагає ліквідувати КС та передати функції конституційної юрисдикції Верховному суду

  34   0 12.09.2013, 13:31 | Новости, Политика
Опозиція вимагає ліквідувати КС та передати функції конституційної юрисдикції Верховному суду Законопроектом про зміни до Конституції щодо незалежності судової системи опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд та передати функції конституційної юрисдикції Верховному суду України.

Про це в четвер, 12 вересня, повідомив голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час Міжнародної конференції «Українське правосуддя – вимір у контексті європейських стандартів».

Голова Політради «Батьківщини» підкреслив, що судова система в Україні дуже складна: «Чим складніша система, тим легше її обійти, тим більше є там засобів для корупції і зловживання».

«Базова норма української Конституції, яка визначає, що Верховний Суд України є вищою судовою інстанцією судів загальної юрисдикції, повинна бути наповнена змістом. І перше для цього наповнення змісту, на наше переконання, повинен бути ліквідований Конституційний суд», - наголосив він.

«КС є кишеньковим органом чинного президента по зміні української Конституції без волі українського парламенту і народу», - сказав він і наголосив, що зміна Основного закону суддями КС є «нічим іншим, як злочином» «Декілька осіб ввели в дію зовсім іншу редакцію Конституції, за яку ніхто не голосував, яку не бачив парламент і не підтримав народ України», - підкресли Арсеній Яценюк.

Опозиція вважає що функцію конституційної юрисдикції треба передати Верховному суду України.

Арсеній Яценюк зазначив, що внаслідок десятків судових реформ у Верховного суду умисно відібрали його повноваження, «щоб створити низку спеціалізованих судів, туди призначити своїх голів судів і вирішувати особисті проблеми, мати більшу палітру призначень і більший вплив на судову систему».

«Ми вважаємо, що треба змінити принцип формування Верховного суду і відновити його компетенцію. Він повинен забезпечувати однакове застосування законодавства всіма судами. Це не прецедентне право, але це крок до певного європейського прецеденту», - наголосив він.

Опозиція пропонує, щоб Верховний суд мав повноваження по перегляду конкретних категорій справ як вища касаційна інстанція: «Також ми хотіли б, щоб Верховний суд відновив своє право по наданні роз’яснень як обов’язкові для виконання судами і по офіційному тлумаченню Конституції».

Окрім того, опозиційний проект закону передбачає винятково церемоніальну функцію президента по призначенню суддів: «Вища рада юстиції як незалежний орган подає подання, яке президент України підписує виключно як церемоніальна особа. Тобто він перевіряє на формальні ознаки, але виключно Вища рада юстиції має повноваження по призначенню суддів».

Що стосується формування ВРЮ, то опозиційний проект закону передбачає, що до її складу входять 15 членів, десять із яких призначає з’їзд суддів як вищий самоврядовий орган суддівства України, а п’ять - український парламент, який виступає від імені народу України.

Арсеній Яценюк також наголосив, що за опозиційним законопроектом функції призначення на адміністративні посади передаються від ВРЮ органам суддівського самоврядування: «Нехай відповідні ради суддів призначають на керівні органи. І не просто призначають, а потім і будуть мати право притягнути до відповідальності того чи іншого суддю, який був на відповідній адміністративній посаді».

Окрім того, за словами Арсенія Яценюка, опозиція наполягає на скасуванні функції загального нагляду генпрокуратури: «Ми в своїх змінах до Конституції пропонуємо прописати чітку норму, що з 1 січня 2014 року функція загального нагляду в прокуратури навічно припиняється для того, щоб не було дискусії щодо того, чи можуть вони виконувати цю функцію, чи ні».
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (856)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области