ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Глухі кути круглого столу

  144   0 15.07.2013, 11:55 | Статьи, Политика
Глухі кути круглого столу

Арсеній Яценюк: «Велосипед не треба вигадувати — треба сідати і їхати!»

Що ближче до саміту Україна–ЄС, який має відбутися у Вільнюсі в листопаді цього року, то більше занепокоєння виникає з приводу того, що Євросоюз зрештою таки відмовить владі Януковича у підписанні Угоди про асоційоване членство.

Цій проблематиці був присвячений круглий стіл на тему «Європейська інтеграція України — внутрішні чинники та зовнішні впливи», що відбувся минулого тижня і в якому взяв участь голова фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Круглий стіл був організований Міжнародним фондом «Відродження» спільно з Фондом імені Олександра Разумкова та Фондом імені Фрідріха Наумана. Мета — чи не востаннє звернути увагу влади в Україні на термінове вирішення нагальних проблем, аби в листопаді процес євроінтеграції України набув реальних обрисів.

Та саме влада проігнорувала захід. На круглому столі, окрім експертів, були присутні представники всіх трьох опозиційних парламентських партій — «Батьківщини», «УДАРу» та «Свободи». Але не було жодного делегата від правлячої Партії регіонів. Якщо Компартія принаймні відверто виступає проти євроінтеграції і агітує за Митний союз, то Партія регіонів на словах видається чи не найбільшим прибічником європейського курсу, а просування у напрямку на Захід ставить у заслугу лише собі. Проте «регіонали» відверто проігнорували круглий стіл, хоча, за словами організаторів, запрошення були надіслані, і представники правлячої партії навіть погодилися взяти в ньому участь.

Утім, доволі слушною є версія, згідно з якою жоден «регіонал» не прийшов на обговорення важливої для країни проблеми з тієї причини, що саме цього дня у Криму гучно святкували день народження Януковича. Очевидно, «кращі сили» правлячої верхівки були надто заклопотані поздоровленнями на адресу свого шефа, аби перейматися ще і «якоюсь» євроінтеграцією.

А перейматися насправді є чим. Під час засідання круглого столу був оприлюднений звіт громадського моніторингу «Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови для підписання угоди». Йдеться про критерії, які ЄС визначив у висновках своєї Ради стосовно України 10 грудня 2012 року. Згодом ці критерії були уточнені у вигляді славнозвісних 11 пунктів, що отримали назву «список Фюле» — за ім’ям єврокомісара з питань розширення та політики сусідства Штефана Фюле. Ці вимоги були остаточно погоджені Януковичем на саміті Україна–ЄС 25 лютого цього року.

Критерії стосуються трьох головних сфер: формування виборчого законодавства, усунення вибіркового судочинства, впровадження низки раніше погоджених з ЄС реформ: зокрема, правоохоронних органів, конституційної, судової, прокуратури, управління публічними фінансами тощо.

Але під час круглого столу експерти констатували, що із вказаних 11 критеріїв «списку Фюле» лише по чотирьох можна зауважити певний прогрес, по п’яти — мінімальний прогрес, а по двох — прогрес відсутній взагалі та навіть є ознаки деякого регресу.

Більше того, як підкреслювали експерти, до цього часу спостерігається невизначеність у питанні інтеграції як такої. Складається враження, що влада досі вагається, до якого союзу пристати — Європейського чи євразійського. Або принаймні воліє якомога довше відтягувати остаточний вибір.

Саме на цьому зосередив увагу в своєму виступі Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що питання руху України до Європейського союзу — це питання, «яку державу ми хочемо побудувати і яким стандартам ми повинні відповідати»: «Наше підписання Угоди і наш рух до ЄС є ніщо інше, як відповідність стандартам і критеріям більш розвинутого, демократичного і більш ціннісного світу».

Арсеній Яценюк наголосив, що запорукою здорової економіки є насамперед здорова і сильна демократія та сильні демократичні інститути: «Тільки тоді у вільному світі можна побудувати вільну економіку. А в світі, де не йдуть по шляху захисту прав і свобод людини і громадянина, де немає стабільних демократичних інститутів, немає поваги насамперед до людини і громадянина, не можна побудувати ефективну економіку».

Найефективніший план реформ — «це те, що Європейський союз підготував спільно з українською стороною у вигляді Угоди про політичну асоціацію та економічну інтеграцію». «Велосипед не треба вигадувати — треба сідати і їхати… Чого найбільше потребує нині Україна — це політичної волі. Реальної політичної волі до змін. Не механічного голосування в парламенті і звітування про те, що ми щось зробили. Тільки тоді можна вважати, що щось зроблено, коли закон імплементований, і в кожній сфері політичного, суспільного, економічного життя відбуваються реальні зміни», — підкреслив він.

Арсеній Яценюк нагадав, що цей захід є частиною ініціативи Юлії Тимо­шенко, яка звернулася до всіх політичних сил країни із закликом про скликання Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього».

Окрім ухвалення євроінтеграційних законів, необхідне також рішення президента Януковича щодо надання Юлії Тимошенко можливості отримати медичну допомогу в Німеччині, наголосив Арсеній Яценюк: «Поки що є тільки розмови, що вони готові розглядати це питання, реальних дій немає. Тому я очікую на ці дії від Віктора Януковича».

Він повідомив, що почесний президент Києво-Могилянської академії, один із лідерів громадської думки України В’ячеслав Брюховецький готовий очолити процес організації подібних заходів.

«Я сподіваюсь, що саме під час таких круглих столів, які підтримує Юлія Тимошенко, народяться нові ідеї, як швидше продемонструвати прогрес на шляху до ЄС», — зазначив Арсеній Яценюк.

Микола КАРПЕНКО
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (748)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области