10 липня прокуратура Черкаської області зайнялася розслідуванням справи зникнення 50-річного Василя Врадія зі Сміли. Який проходить потерпілим у справі побиття і катування трьома оперуповноваженими Смілянського міського відділу міліції.


"Кримінальне провадження за підслідністю передано для розслідування слідчим органам обласної прокуратури. У зв'язку з тим, що вказана подія викликала у громадськості суспільний резонанс та до неї можуть бути причетні працівники міліції. Заяву про зникнення в міліцію написали родичі потерпілого", - повідомила прес-секретар обласної прокуратури Вікторія Скорикова.


Із 18 червня досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого з ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство)  проводив Смілянський міськвідділ міліції.


"Якщо чоловіка знайдуть живим, тоді справа перекваліфіковується", - додала Скорикова.


Василь Врадій зник ще 14 червня. В той день його викликали в міліцію. Перед тим чоловік зустрівся із рідним братом. Через півгодини його телефон не відповідав.


"Я знаю, що торік в травні на нього хотіли звалити якийсь злочин і закрити справу. А він не підписував документ. Тоді його почали бити й катували електричним струмом. Посадили на тиждень в ізолятор, щоб на тілі не залишилося доказів. А він вийшов і подзвонив на гарячу лінію прокуратури і служби безпеки.  А потім почав писати скарги", - згадував брат Юрій Врадій.


В день зникнення Василю Врадію прийшла повістка на суд над  міліціонерами. Засідання відбулося в місті Кам'янка.


"Я був на суді, але мене й слухати не захотіли, що Василь відсутній, бо просто пропав. Суд сказав, що "потерпілий ухиляється", а мене попросили вийти, бо я не проходжу по справі. Наступне засідання буде через тиждень", - розповів Юрій Миколайович.


INTV