"Вісник держзакупівель" у першому півріччі 2013 року розкрив інформацію про тендери на 131,94 млрд грн, тоді як за той же період минулого опубліковано дані про тендери на 307,75 млрд грн.


Повідомляє Газета по-українськи.


Одеський припортовий завод, "Турбоатом", "Електроважмаш", "Київміськбуд" перестали публікувати свої тендери. Майже перестали оприлюднювати дані підприємства вугледобувної галузі, які у 2012 році провели тендери на 28 млрд грн, заводи зі структури "Укрзалізниці".


Публічних даних про тендери різко поменшало після прийняття у липні 2012 року змін до закону про держзакупівлі. Вони дозволили державним підприємствам не публікувати у "ВДЗ" дані про свої закупівлі за власні кошти. Також провладна більшість Верховної РАди кілька разів розширювала перелік держструктур, які можуть проводити закупівлі без тендерних процедур. Одним з таких виключень став Аграрний фонд.


Зміни до тендерного законодавства подавав Кабінет міністрів. У Раді за них голосувала провладна більшість. У дію прийняті законопроекти вводив президент Віктор Янукович, який їх підписував.


INTV