ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Опозиція очікує від ПР відповіді, чи готова вона голосувати за «євроінтеграційні» законопроекти на позачерговій сесії, - Арсеній Яценюк

  96   0 05.07.2013, 13:45 | Новости, Политика
Опозиція очікує від ПР відповіді, чи готова вона голосувати за «євроінтеграційні» законопроекти на позачерговій сесії, - Арсеній Яценюк Опозиція очікує від Партії регіонів відповіді, чи готова ПР прибути на позачергову сесію і проголосувати за законопроекти щодо європейської інтеграції, - заявив на брифінгу в парламенті у п’ятницю, 5 липня, голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що одним із підсумків політичного сезону є те, що «опозиція заставила працювати Партію регіонів»: «Щоправда, нам знадобилося 9 місяців, щоб Партія регіонів вперше зібралась у приміщені Верховної Ради і все-таки почала голосувати».

За його словами, опозиція досягла цього завдяки тому, що добилася персонального голосування: «І вже котрий місяць в стінах Верховної Ради немає того кнопкодавства, яке було в попередніх скликаннях».

Він зазначив, що вчора опозиція дала можливість Партії регіонів ухвалити законопроекти, які, як вона розповідає, будуть стабілізувати економічну ситуацію: «Вони прийняли, що хотіли. Тепер ми вимагаємо підвищення заробітних плат та пенсій, реальне подолання безробіття, вирішення питання по відновленню мережі лікувальних закладів та по ремонту шкіл до 1 вересня».

Також, підкреслив Арсеній Яценюк, опозиції вдалося домогтися від Партії регіонів голосування за частину «євроінтеграційних» законопроектів.

Він нагадав, що опозиція вимагала від уряду внесення низки законопроектів, «які потребує ЄС і які в першу чергу потребує Україна». Проте уряд, підкреслив голова фракції «Батьківщина», не спромігся внести законопроекти про Національне антикорупційне бюро, в той час як у розгляді опозиційного проекту цього закону було відмовлено. Уряд також не вніс проект закону про прокуратуру, яким «прокуратура повинна бути позбавлена корупційних і драконівських функцій щодо загального нагляду». Також, як зазначив Арсеній Яценюк, не вирішено питання про виборче законодавство.

Опозиції, за словами голови фракції «Батьківщина», вдалось зняти з розгляду два «дуже резонансні питання». Один із цих законопроектів передбачав право ЦВК на свій розсуд визначати дату виборів, і це стосувалося не тільки п’яти «проблемних» округів. Цей закон дозволяв би надалі позбавляти депутатів Верховної Ради мандатів: «Ми не дали можливості ЦВК на свій розсуд призначати вибори тоді, коли хоче президент Янукович, а не тоді, коли можна провести ці вибори чесно і прозоро».

Він нагадав, що 4 липня на вимогу опозиції також було знято з розгляду питання про внесення змін до Конституції: «У цих запропонованих змінах є прямий тиск президента України на суддівську гілку влади і з незрозумілих підстав прибирається з Конституції термін повноважень генерального прокурора України. Віктор Янукович планує: якщо генпрокурор буде «добрий», то він простою більшістю у 226 голосів буде продовжувати йому термін повноважень на необмежений строк».

Дуже важливо, підкреслив Арсеній Яценюк, що опозиція продемонструвала єдність протягом всієї сесії: «Сподіваюсь, що наша координація дій тільки посилиться на наступній сесії парламенту, в тому числі у чіткій узгодженості по голосуванню всіх законопроектів і по внесенню спільних законопроектів там, де наші ідейні засади не розходяться».

Відповідаючи на запитання журналіста щодо можливості проведення позачергової сесії Ради, Арсеній Яценюк повідомив, що піднімав це питання із колегами з опозиційних фракцій. Він повідомив, що до порядку денного позачергової сесії опозиція пропонує включити, зокрема, проекти законів про прокуратуру, питання виборчого законодавства, змін до закону щодо прозорості державних закупівель, а також зміни до закону про судоустрій.

«Для нас дуже важливий не просто факт скликання позачергової сесії - ми очікуємо від Партії регіонів відповіді, чи готова вона прибути на позачергову сесію парламенту і проголосувати за всі «європейські» закони. У тому випадку, якщо ПР офіційно заявить, що вони прибудуть на цю сесію і віддадуть голоси за «європейські» закони, ми готові підлаштувати наш графік, щоб в парламенті була конституційна більшість для прийняття таких законопроектів», - сказав Арсеній Яценюк.

«Ми зараз очікуємо відповіді від Партії регіонів: чи «регіонали» на словах, чи все-таки на ділі готові голосувати за ті законопроекти, які уряд не розробив, але опозиція їх розробила, внесла і готова голосувати», - додав він.

Стосовно планів опозиції на наступну сесію, він наголосив, що опозиція на наступній сесії Ради пропонує розглядати низку законопроектів: Мова іде про подолання корупції в України і створення Національного антикорупційного бюро, про скасування пільг і привілеїв як для президента, так і для інших вищих чиновників». Також опозиція вимагатиме ухвалення протягом року нового закону про освіту, який опозиція вже внесла до парламенту, проте більшість його не підтримала. Опозиційні фракції вимагають скасування закону про так званий медичний експеримент та відновлення мережі медичних закладів.

Опозиція, за словами Арсенія Яценюка, напрацювала також зміни до низки законів, «які створюють робочі місця, зменшують податки, покращують інвестиційний клімат і наближують Україну до ЄС».

«Усі наші законопроекти внесені, частина буде внесена на наступній сесії. Більш того, в рамках координації з нашими партнерами по опозиції, низка законопроектів буде вноситись спільно трьома опозиційними фракціями», - наголосив Арсеній Яценюк.
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (728)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области