ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Тимошенко мусить бути звільнена до укладання угоди з ЄС - The Edmonton Journal

  162   0 03.07.2013, 16:55 | Новости, Политика
Тимошенко мусить бути звільнена до укладання угоди з ЄС -  The Edmonton Journal

"Сьогодні не існує жодних причин, які ставлять під сумнів той факт, що ув‘язнення Тимошенко є штучним та політично-вмотивованим. Незважаючи на заклики Ющенка, її звільнення має стати необхідною умовою для підписання Угоди про асоціацію у листопаді".

Про це йдеться у статті Девіда Марплза, професора та директора Програми Стацюка з дослідження сучасної України у канадійському Інституті дослідження України Альбертського університету, опублікованій у The Edmonton Journal 2 липня 2013.

"У листопаді Європейський Союз та Україна можуть підписати Угоду про асоціацію на Саміті Східного Партнерства у Вільнюсі, Литва. Якщо цю угоду буде укладено, вона стане поворотним пунктом для України у її прагненні вступити до Європейського Союзу та, по суті, виведе країну на інший економічний і, можливо, політичний шлях.

Місяці жорстких суперечок розпочалися після парафування на 15-му Саміті Україна-ЄС в грудні 2011 року угоди, яка також включала «глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі».

Основним каменем спотикання стала вимога ЄС до України реформувати її судову та виборчу системи і, не менш важливо, звільнити ув’язненого колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, якій Німеччина запропонувала пройти курс лікування від грижі міжхребцевих дисків у Берліні.

23 червня колишній президент Віктор Ющенко публічно говорив щодо угоди про асоціацію, зазначивши, що звільнення Тимошенко не повинно бути умовою її підписання. Він заявив, що майбутнє України важливіше за «долю однієї жінки».

Ющенко лобіював угоду під час візиту українського президента Віктора Януковича до Брюсселя минулої весни. Він також давав свідчення проти колишнього прем’єр-міністра і своєї союзниці по Помаранчевій революції під час суду над нею у Києві.

В 2011-му Тимошенко засудили до семи років за ґратами за укладання суперечливої газової угоди з російським президентом Володимиром Путіним в 2009 році. Вона наполягає, що її ув’язнення було політичним кроком її ворога Януковича, який має на меті завадити її участі у президентських виборах 2015 року.

Тепер же влада звинувачує її у причетності до вбивства донецького бізнесмена Євгена Щербаня у листопаді 1996 року. Однак, як з’ясувалось, її основний обвинувач, син Щербаня Руслан, давав свідчення під тиском після того, як випадково застрелив людину з рушниці. Також кажуть, що він є близьким другом Олександра Януковича, старшого сина президента та одного з найбагатших і найвпливовіших людей України.

Президентство Януковича широко критикується як всередині, так і за межами України. Цей режим є глибоко корумпованим, він маніпулює правовими процесами та ключовими посадами.

Влада дотримується політичного курсу, який багато українців вважають руйнівним, наприклад мовний закон 2012 року, яким неукраїнським мовам дозволяється вживатись офіційно, якщо більше десяти відсотків місцевого населення розмовляють нею у будь-якому регіоні України. Цей закон неминуче надав переваги російській мові у багатьох областях Східної України та Криму, піднявши її фактично до статусу другої державної мови.

Президентська Партія регіонів контролює парламент, використовуючи тиск на опонентів і маніпулюючи процедурами, голосуючи за відсутніх депутатів. Серед її членів – впливові олігархи, які контролюють багато галузей української промисловості.

Янукович став президентом попри спадок Помаранчевої революції 2004 року, масових протестів, які скасували його перемогу і привели до влади Ющенка як президента і Тимошенко як його прем’єр-міністра. Але з самого початку ці двоє не порозумілися.

Тимошенко рідко визнавала президента, як головного над собою, і вони перебували в постійних суперечках. Ющенка особливо обурила газова угода, підписана в Москві, про яку, як він заявив, він не знав наперед.

Але це обурення більше стосувалося усунення від ролі посередника олігарха Дмитра Фірташа, який отримував прибутки від перепродажу російського газу Україні через свою компанію РосУкрЕнерго.

Сьогодні Фірташ, інвестор у хімічній та енергетичній галузях, є близьким до режиму Януковича та очолює Федерацію роботодавців України, яка представляє компанії, що контролюють більше ніж 20% ВВП України.

Крім того, наприкінці 2010 року WikiLeaks повідомив, що Фірташ та Ющенко є також близькими друзями.

Мабуть, також причиною цих нещодавніх заяв є зміна їхньої популярності серед населення.

Підтримка Ющенка різко скоротилася під час його перебування на посаді президента і під час президентських виборів у 2010 (на яких переміг Янукович) він отримав принизливі 5,4% або 1,5 мільйони голосів у порівнянні з Тимошенко, яка отримала 25% або 6 мільйонів голосів. Після цього його політична Партія «Наша Україна» розпалася, а сам Ющенко канув у політичне забуття.

Але для європейців вибір є зовсім нелегким. Підтримувати демократію навіть у державах-членах виявилося важким завданням, як це продемонстрував приклад Угорщини. Декілька країн переживають глибокі економічні кризи, найбільше Греція та Іспанія.

Поглиблювати зв‘язки з Україною, нестабільною країною, яка переживає економічний спад та не має бажання здійснювати структурні реформи, як того вимагає Брюссель, є ризикованим. Перш за все, ЄС не може ігнорувати ситуацію з правами людини та триваюче ув‘язнення Тимошенко.

Сьогодні не існує жодних причин, які ставлять під сумнів той факт, що ув‘язнення Тимошенко є штучним та політично-вмотивованим. Незважаючи на заклики Ющенка, її звільнення має стати необхідною умовою для підписання Угоди про асоціацію у листопаді".

gazetavv.comПогода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (521)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области