ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Доповідь «Відокремлення політичної та кримінальної відповідальності» (закінчення)

  175   0 01.07.2013, 14:53 | Новости, Политика
Доповідь «Відокремлення політичної та кримінальної відповідальності» (закінчення)

Доповідь «Відокремлення політичної та кримінальної відповідальності», підготовлену доповідачем ПАРЄ Пітером Омцигтом, надає прес-служба "Батьківщини".


(Закінчення. Читайте також початок і частину 2)

4.2.4. Процесуальні порушення

87. Я не маю наміру повторювати висновки Страсбурзького суду щодо цього, зокрема щодо неправомірного арешту і затримання в ході судового розгляду, застосованих в основному у вигляді санкції за те, що він не визнав свою провину відразу ж.

88. Пан Луценко зазначив в ході нашої зустрічі, що з близько 150 свідків, названих стороною обвинувачення, суд почув 48, 47 з яких насправді свідчили на його користь. Що стосується інших, суд їх не чув, а просто використовував показання, котрі вони дали прокурорам. Зрозуміло, що це порушення справедливого судового розгляду (принцип безпосередності свідчень). Пізніше, 8 або 10 з тих, кого не заслухали у залі суду, відмовилися від своїх свідчень, заявивши, що вони піддаються тиску. За словами Луценка, багато інших не посміли б брехати в залі суду, якщо б вони були викликані для дачі свідчень у суді. За словами Луценка, суд також відмовився розглядати будь-кого з 15-17 свідків, названих захистом.

89. Крім того, його адвоката, пана Москаля, виключили з розгляду, оскільки обвинувачення стверджує, що вони хотіли почути його в якості свідка. Вони ніколи не робили так, але його вдалося ліквідувати як адвоката пана Луценка.

90. Неупередженість та незалежність судді Сергія Вовка, який слухав справу пана Луценка, поставлена під сумнів тим фактом, що протягом перебування пана Луценко на посаді, Міністерством внутрішніх справ порушено кримінальну справу проти пана Вовка. Хоча справа була закрита в лютому 2010 року, пан Вовк, можливо, все ще піддавався ризику відновлення справи з боку звинувачення. Ці обставини, а також особливо очевидні процесуальні порушення, в даному випадку викликають серйозні сумніви, як з приводу неупередженості та незалежності суду, який слухав справу пана Луценка, так і занадто важкого і непропорційного вироку, винесеного йому

4.2.5. Фізичний та психологічний тиск

91. Пан Луценко не скаржився багато на своє здоров'я під час нашої зустрічі. Він навіть пожартував, що скромна їжа в'язниці і повна відсутність алкоголю в його дієті може навіть допомогти його печінці. Але я не міг не помітити, що він хвилювався про своє здоров'я - йому зрештою був поставлений діагноз цироз печінки на ранній стадії і він зазнав операції, до арешту з причин виразки і поліпів в кишечнику. Його лише пізно інформували про деякі його захворювання, і він помітно хвилювався, що його стан здоров'я може бути більш крихким, ніж він робить вигляд.

92. Влада упустили відмінний шанс звільнення пана Луценка зі збереженням обличчя, за медичними показаннями, коли апеляційна інстанція відмовилася від такого звільнення в лютому 2013 року, стверджуючи, що тільки остання (смертельна) стадія цирозу печінки присутня в списку підстав для дострокового звільнення за станом здоров'я.

4.2.6. Висновок: Юрій Луценко як можливий колишній політв'язень

93. Аналіз ключових питань, які представлені вище, у світлі критеріїв для визначення політичних в'язнів в резолюції 1900, призводить до настільки ж переконливих результатів, як і у випадку з пані Тимошенко, а саме, що пан Луценко повинен бути визнаний в якості можливого політичного в'язня:

(1) пан Луценко також популярний лідер опозиції і головний союзник Тимошенко. Європейський суд з прав людини нещодавно встановив, що його арешт і затримання порушили статтю 18 ЄКПЛ, тобто переслідували іншу мету, ніж та, для якої арешт і утримання під вартою, передбачені законом.

(2) спеціальна робоча група, створена для розслідування дій пана Луценко, як міністра внутрішніх справ вигадала три дріб'язкові звинувачення, спрямовані на криміналізацію давньою практики, за яку жоден попередник, ні наступник пана Луценко не були притягнуті до відповідальності.

(3) Ці звинувачення не можуть відповідати покаранню у вигляді позбавлення волі, навіть якщо вони були доведені в справедливому судовому розгляду, у якому пану Луценко фактично відмовлено.

(4) надто старанне та вибіркове переслідування, зловживання досудовим утримання під вартою і покарання, невідповідне тяжкості вчиненого злочину вказують на існування політичних мотивів у відношенні його справи.

5. Справа екс-прем'єр-міністра Ісландії Гейра Хорде

94. Як я вже зазначав у своєму інформаційному меморандумі про ситуацію в Ісландії, справу пана Г.Хорде не можна, насправді, порівнювати з справами пані Тимошенко і пана Луценко. Там не може бути й мови про "можливих політичних в'язнів", - він ніколи не був навіть заарештований, і він був виправданий за основним звинуваченням, що стосується прийняття ним політичних рішень, а саме нібито "неправильних дій" для запобігання ісландської банківської кризи.

95. При цьому, факт вибіркового переслідування пана Хорде, рішення про яке було прийнято за партійно-політичною лінією новою парламентською більшістю, надмірна старанність спеціального прокурора, щоб притиснути його за формальні порушення, крім того, апелювання до довгострокової багаторічної практики, починаючи з періоду до незалежності Ісландії, і низка інших питань, які я описав більш докладно у вищезгаданому інформаційному меморандумі, роблять дану справу такою, що на мій погляд, відбувалась з порушеннями «Керівних принципів» на збереження політичної та кримінальної відповідальності окремо, як розроблено вище в розділі 3.

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2020 (1154)
Февраль 2020 (1188)
Январь 2020 (724)
Декабрь 2019 (909)
Ноябрь 2019 (883)
Октябрь 2019 (594)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области