Міністерство оборони відмовилося від проекту ракетного комплексу "Сапсан".


 

Про це заявив міністр оборони України Павло Лебедєв на брифінгу.


 

"Ми відмовилися від програми "Сапсан" з тієї причини, що за кілька років підприємство витратило 200 з гаком мільйонів гривень і не видало, не те що дослідного зразка, за п'ять років воно навіть не видало документації ... Неефективну розтрату бюджетних коштів оцінять правоохоронці", - заявив Лебедєв.


 

За його словами, за цей час інше підприємство військово-промислового зразка видало альтернативну ракету, яка за деякими характеристиками краща, ніж "Сапсан". Це підприємство в стані протягом наступного року видати дослідний зразок.


 

Нагадаємо, "Сапсан" - український перспективний, багатофункціональний ракетний комплекс, в якому в якості засобів ураження можуть використовуватися оперативно-тактичні ракети, зенітні і протикорабельні. Створювався спільними зусиллями ДП КБ "Південне" і "Південний машинобудівний завод ім. Макарова".


 

У 2009 році на його створення Україна виділила близько $7 млн. Реалізацію проекту зі створення комплексу "Сапсан" Державне технічне агентство оцінювало в 3,5 млрд грн


 

На початку 2012 року Міноборони розраховувало на прийняття на озброєння першого зразка ракетного комплексу "Сапсан" до 2016 року.


INTV