Представники Євросоюзу активно опікуються питанням щодо можливості лікування Юлії Тимошенко у німецькій клініці.


Про це пише у п'ятницю брюссельське видання EUobserver з посиланням на свої джерела у європейських дипломатичних колах.


"У цей надзвичайно важливий для двосторонніх відносин момент посланці Євросоюзу обговорюють питання, щоб Україна дозволила ув'язненому лідеру опозиції Юлії Тимошенко отримати лікування у Німеччині", - зазначає видання.


За інформацією автора публікації, це питання вирішується на кількох рівнях. Головним "каналом комунікації" є посланці Європарламенту - екс-президент Польщі Александр Квасневський та екс-президент Європарламенту Пет Кокс. За іншим джерелом, пише видання, цією проблемою також активно опікуються посли ЄС і США в Україні.


Окрім цього, EUobserver має інформацію, що саме ситуація навколо Тимошенко є головним питанням зустрічі міністрів закордонних справ Німеччини і України у п'ятницю у Києві.


"Якщо Тимошенко буде перебувати у клініці у Німеччині в той час, коли лідери ЄС зустрічатимуться з Януковичем у Вільнюсі, вони зможуть підписати угоду (про асоціацію між ЄС і Україною - ред.) без завдання собі іміджевих втрат, а Янукович - без втрати контролю", - вважає автор публікації.

Як відомо, Україна і Євросоюз прагнуть підписати Угоду про асоціацію під час саміту Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_u-evropi-aktivno-opikuyutsya-pitannyam-schodo-likuvannya-timoshenko-u-nimechchin/503484">Gazeta.ua</a>