ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

ЄС очікує від України вирішення справи Юлії Тимошенко

  126   0 18.06.2013, 15:21 | Новости, Политика
ЄС очікує від України вирішення справи Юлії Тимошенко

"Цей рік є важливим для відносин ЄС з Україною, багато стоїть на кону для України. Угода про асоціацію може бути підписана, і цей рік може стати роком України, але для цього українська сторона має виконати критерії Ради ЄС (від 10.12.12)", - заявила заступник голови Представництва Європейського союзу в Україні Марія Юрікова, виступаючи під час круглого столу “Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови для підписання Угоди?”

За її словами, головними пріоритетами, які мають бути виконані, є вирішення проблеми політично-вмотивованого переслідування, проведення судової реформи та реформи прокуратури, реформування виборчого законодавства, зокрема прийняття Виборчого Кодексу.

"Ми очікуємо від України вирішення важливої для нас справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - додала Марія Юрікова.

У зв'язку з цим вона порадила українській стороні не розглядати можливість часткового виконання критеріїв, а мобілізуватися і виконати їх у повному обсязі.

"Тоді всі країни-члени ЄС приймуть рішення на користь України і історія наших відносин стане історією успіху", - сказала вона.

У свою чергу Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Григорій Немиря також наголосив, що для підписання Угоди про Асоціацію потрібно вчасно виконати умови ЄС.

"Для цього потрібна політична воля. Неможливо добитися відчутного прогресу, намагаючись бігти вперед в одному з вагонів потягу, який рухається назад", - заявив він.

За словами Григорія Немирі, європейська сторона вже неодноразово заявляла, що, якщо б рішення щодо підписання Угоди про Асоціацію приймалося сьогодні, то відповідь була б негативною.

"Коли ми розпочинали переговори щодо Угоди про Асоціацію та щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, в Україні не було політичних в'язнів, не було політично-вмотивованого переслідування" ,- підкреслив Григорій Немиря.

"Як могло так статися, що через 25 років після падіння Берлінського Муру, через 22 роки після розпаду СРСР в Україні з'явилися політичні в'язні?".

Він додав, що ця проблема не є проблемою окремого індивіду, це системна проблема.

"Без вирішення проблеми політично-вмотивованих вироків, в першу чергу звільнення та політичної реабілітації Юлії Тимошенко, просування України на шляху євроінтеграції є неможливим", - резюмував Григорій Немиря.

Під час засідання круглого столу було представлено перший комплексний звіт громадського моніторингу виконання умов підписання Угоди про асоціацію.

Так, у звіті наголошується, що "за жодним з 11 критеріїв ЄС підписання Угоди не досягнуто відчутного прогресу".

"Для підписання Угоди принципово важливо розв’язати проблему наслідків політично-вмотивованих кримінальних переслідувань. Звільнення Юрія Луценка є важливим позитивним кроком, але цього недостатньо, поки Юлія Тимошенко перебуває у в’язниці.

Про це недвозначно висловлювалися, зокрема, лідери найбільш впливових країн ЄС", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, що моніторинг здійснюють провідні українські незалежні експерти з метою надання фахової оцінки наявного прогресу та рекомендацій щодо виконання умов підписання Угоди. До експертної ради моніторингу входять: Валерій Чалий (заступник генерального директора Центру Разумкова), Олександр Сушко (науковий директор Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва), Ігор Жданов (президент Аналітичного центру “Відкрита політика”), Ігор Когут (голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив), Ігор Коліушко (голова правління Центру політико-правових реформ), Дмитро Котляр (незалежний експерт), Ігор Бураковський (голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій). Моніторинг здійснюється у рамках проекту Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході брали участь представники органів виконавчої влади, народні депутати України та експерти неурядових організацій, повідомляє перс-служба "Батьківщини".

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2019 (760)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области