ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Реформа від Богатирьової: скальпель, сокира, … штопор

  204   0 05.06.2013, 09:40 | Новости, Политика
Реформа від Богатирьової: скальпель, сокира, … штопор

Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему «Медична реформа в Україні», організована інститутом економічних досліджень і політичних консультацій. У процесі діалогу про доцільність її проведення, думки фахівців розійшлися.

Ось, наприклад, експерт вищезгаданого інституту Олександра Бетлій у своєму виступі стверджувала, що реформам в охороні здоров'я заважає хабарництво лікарів, відсутність чіткої стратегії та інформаційної кампанії, як серед медпрацівників так і населення, категоричне заперечення медичної реформи самими медпрацівниками.

«В лікарнях спостерігається надлишок койко-місць, а чимало пологових будинків функціонують не на повну потужність. Повним ходом йде перекваліфікація дільничних терапевтів і педіатрів на сімейних лікарів», - впевнена Бетлій.

Вона також висловила свою думку, що якість медичного обслуговування на місцях помітно покращилась.

З експертом-теоретиком не погодився глава Незалежної профспілки медиків швидкої допомоги Максим Іонов. Він заявив, що подібні нововведення вже найближчим часом можуть призвести до серйозної кризи у всій системі охорони здоров'я, а непродумані реформи спровокували новий масовий витік кваліфікованих кадрів з галузі, що в свою чергу, і зовсім заганяє всю систему в глухий кут.

«Адже, недарма нашим медикам відкрито пряму дорогу до Чехії, Польщі і Німеччини. Йде катастрофічна втрата кваліфікованих кадрів. Лікарів в Україні не вистачає близько 50 тисяч, а середнього медперсоналу - до 100 тисяч. До чого ми йдемо?», - запитав чиновника з Мінохоронздоров'я Максим Іонов?

Представник МОЗ України Костянтин Надутий зокрема сказав, що вся проблема полягає у дефіциті грамотних управлінських кадрів.

«Для медичних управлінців на місцях процес реформування - це нововведення. Їх до цього потрібно готувати, навчати на курсах, і проводити з ними роботу», - сказав Надутий.

Максим Іонов вважає, що саме цей  менеджмент і є головним гальмом реформи. Серед управлінських кадрів на місцях за 20 років не проводилося жодної суттєвої ротації, а ті чиновники, які займали свої пости всі ці роки, на даний момент у будь-яку ціну намагаються на них втриматися. Більше того, стара гвардія управлінців від медицини так і дивиться, де ще можна урвати. На думку Іонова, приписні поліпшення, про які так люблять говорити в МОЗ, така-ж профанація, як і уявний приїзд швидкої на виклик до пацієнтів до 10 хвилин в 90-92% випадків викликів бригад ШМД по Україні в цілому.

Глава медичної профспілки також констатував, що аналогічна ситуація спостерігається і з сімейними лікарями, навантаження на яких має становити 1500-2000 пацієнтів на кожного. Так звані «позитиви» абсолютно нівелюються на тлі всього того бардаку і хаосу, в якому сьогодні перебуває вся система Охорони здоров'я.

На думку лікаря, позитивні зрушення - незначні, а на тлі всіх негативних процесів, пов'язаних з реформою в охороні здоров'я в цілому, вони вже в найближчому майбутньому можуть перерости у великі проблеми.

«Приклад з практики. По всій Україні йде створення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Директорами цих центрів призначають управлінців, які не мають ніякого відношення до служби Швидкої допомоги та спасіння людського життя. Вже в найближчі 5 років прихід до управління службою непрофесіоналів призведе до того, що ми розгубимо весь свій потенціал. Прикриваючись європейськими стандартами, чиновники починають закручувати службу Швидкої допомоги в глибокий штопор. Негативні процеси яскраво відстежується у всіх без винятку регіонах України», - констатував медик.

Він також зазначив, що всі хвалебні оди на адресу медичних реформ вказують на те, що досить прислуховуватись до інститутських соціологів, які намагаються відпрацьовувати свої гранти, й починати хоч трохи прислухатися до думки лікарів-фахівців на місцях.

«Я на кожному виклику стикаюся з результатами діяльності так званих сімейних лікарів. У лікаря Швидкої на виході більше коефіцієнт корисної дії, ніж рідкісне «чергове» провідування сімейним лікарем пацієнтів. Доводиться вислуховувати численні скарги», - констатував лікар.

З негативною оцінкою проведеної медичної реформи висловився і харківський правозахисник Андрій Роханський. Він підкреслив, що більшість пацієнтів на Україну безперечно позбавлені отримання доступної і якісної медичної допомоги.

«У результаті так званої «оптимізації», людям доводиться з оказіями, особливо в сільській місцевості добиратися до лікувальних закладів на далекі відстані, закуповувати всі необхідні медикаменти для знаходження в стаціонарі, і самостійно сплачувати за лікування. Проблема залишається відкритою і невирішеною для багатьох громадян», - підкреслив правозахисник.

Глава правління інституту економічних досліджень Ігор Бураковський по-філософськи висловив свою точку зору на події, пов’язані з негативними процесами в медичній галузі.

Він вважає, що виною всьому недостатнє бюджетне фінансування та неефективне використання отриманих коштів, оскільки гроші виділяються на підтримку непропорційно великий інфраструктури, а не на оплату фактично наданої допомоги.

«Сьогодні жоден лікар не відповідає за результат лікування пацієнтів», - сказав він.

Він також зазначив, що реформування сфери медицини - це питання часу, оскільки суспільство вже давно чекає на ці зміни.

Владислав Кордік

INTV
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (744)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области