Дивним є оголошення Партією регіонів боротьби із фашистами в країні, де жоден політик, не кажучи вже про політичні партії, не заявив про прихильність таким ідеям.


Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Таран.


"Акції опозиції та влади показали, що вони дуже різні. З боку опозиції тривала політична акція, бо вони висували своє бачення країни, свої гасла, а з боку влади політичної акції не було", - наголосив він.


Водночас, за його словами, Партія регіонів зібрала людей на мітинг, які навіть нічого не розуміли із того, що там відбувається: "Був адміністративний збір бюджетників, студентів, які мало розуміли, чого вони приїхали".


"Влада не організовувала акцію на підтримку нині діючої влади. От якби влада оголосила мітинг, при чому без застосування адмінресурсу, на підтримку нині діючого політичного, економічного курсу президента Віктора Януковича... От тоді би ми подивилися, скільки людей прийшло на такий мітинг", - переконаний політолог.


Окрім того, він додав, що ПР веде цікаву боротьбу, коли немає насправді такої необхілдносіті. "Але ж такого не було, а була оголошена боротьба із фашистами в країні, де жодна політична сила, та навіть політик не заявили про прихильність фашистським ідеям", - висловив думку експерт.


Також, Таран зазначив: "Основний урок від акцій — що вони різні, та те, що опозиції треба попрацювати в полі, зокрема із людьми від влади, які приїжджають на такі мітинги. А владі треба робити висновки, що на негативі підтримку громадян не отримаєш".


Нагадаємо, 18 травня у центрі Києва пройшов опозиційний марш та віче в межах акції "Вставай Україно!". Паралельно ПР організувала антифашистський мітинг. Під час акцій сталася бійка між прихильниками ПР та свободівцями. Однак міліція прозвітувала, що акції проходять без значних порушень порядку.


Журналістку 5 каналу Ольгу Снісарчук та фоторепортера "Комерсант-Україна" Влада Соделя побили 18 травня біля Софійської площі "невідомі характерної зовнішності".


На вулиці Великій Житомирській свободівці перекрили шлях БТРу з морквинами, що самовільно очолив ходу опозиції у рамках акції "Вставай. Україно!". Перекривши рух машині, їй спустили колеса та спробували вибити оглядове скло. У свою чергу з БТР вийшли декілька людей, які були серед іншого у костюмах зайців. Між ними та свобівцями відбулася бійка.


На допомогу "зайцям" прийшли "особи спортивної статури", які відігнали свободівців від БТР. За деякий час до місця інциденту з'явився наряд спецпідрозділу "Беркут", який розвів конфліктуючих.