ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Яценюк: Вчорашнє засідання у справі Юлії Тимошенко – це не суд, а театральна дія

  186   0 14.02.2013, 15:34 | Новости, Политика
Яценюк: Вчорашнє засідання у справі Юлії Тимошенко – це не суд, а театральна дія Те, що відбувається в судовій системі, є наслідком, зокрема, ухвалення провладного КПК. Тому фракція «Батьківщина» підготувала низку законопроектів, які стосуються відновлення суддівської і правової справедливості в країні.

Про це повідомив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час прес-конференції в четвер, 14 лютого.

Арсеній Яценюк наголосив, що судове засідання у справі Юлії Тимошенко, яке відбулося вчора – «Це ніякий не суд - це суто театральна дія»: «Там є актор, який виконує роль свідка, актор, який виконує роль судді, і політична партитура, яка написана на Банковій».

«Вважаю, що в діях цього актора-свідка є чіткий і зрозумілий склад злочину. А саме – завідома неправдиві свідчення по справі про вбивство Щербаня. Якби така ситуація була в будь-якій західній країні, думаю, йому не дали б навіть можливості завершити ці лже-свідчення. Йому б довелося відповідати, хто йому дав вказівку давати такі свідчення, де він був з цими свідченнями протягом майже останніх двох десятків років, чому він зараз «згадав» тільки те, що потрібно для адміністрації, але забуває все, що стосується правди», - підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, те, що відбувається сьогодні в судовій системі, є наслідком насамперед ухвалення Кримінально-процесуального кодексу, проти якого жорстко виступала опозиція. «Саме завдяки цьому кримінально-процесуальному закону, актор-свідок має право давати свідчення і такі свідчення даються без присутності Юлії Тимошенко, яка чітко заявила, вона готова взяти участь у відповідному судовому засіданні, але державна пенітенціарна служба сфальшувала її свідчення».

Арсеній Яценюк повідомив, що фракція «Батьківщина» підготувала низку законопроектів, «які стосуються відновлення суддівської і правової справедливості в країні». Це, зокрема, зміни до КПК, покликані відновити рівність сторін, в тому числі розширивши права захисту, позбавивши прокуратуру надмірних повноважень, а також гарантувавши права підозрюваного. «Ті зміни, які ми подали до кримінально-процесуального закону, перетворять його з прокурорського кодексу і кодексу переслідувань на кодекс, який захищає права і свободи громадянина», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Ще один законопроект фракції «Батьківщина» змінює механізм звільнення суддів і водить додаткову підставу для ініціювання питання щодо звільнення судді у випадку порушення ним Конституції та присяги - за ініціативи не менш як 45 народних депутатів. «Судді тотально корумповані і повністю залякані адміністрацією президента Януковича. Закон дає право народним депутатам ставити питання, щоб зняти мантію з корумпованих і продажних судів», - наголосив Арсеній Яценюк.

Опозиція також внесла проект закону, яким передбачається відновлення статусу Верховного Суду України, надання йому повноважень апеляційної інстанції у справах, де Вищий адміністративний суд сьогодні є єдиною інстанцією. «Сьогодні Янукович натворив з десяток кишенькових вищих судів, які контролюються персонально ним і його адміністрацією. Ми вносимо закон, який позбавляє президента Януковича права впливати на суддів Верховного Суду України і робить Верховний Суд найвищою судовою інстанцією», - підкреслив голова фракції «Батьківщина».

Він нагадав, що в парламент за підписами керівників трьох опозиційних фракцій внесено законопроект про амністію в 2013 році. Цей проект закону дозволяє звільнити 13 тисяч засуджених, зокрема Юлію Тимошенко і Юрія Луценка.

«Після останніх подій, зрозуміло, що суд може навіть винести рішення, що треба взагалі вивести опозицію з парламентської зали, приймати закони по вказівці однієї особи на прізвище Чечетов і вважати, що такі закони правильно і конституційно проголосовані», - зазначив Арсеній Яценюк.

Тому, за словами Арсенія Яценюка, опозиція буде ставити питання про позбавлення статусу не тільки тих суддів ВАСУ, які позбавили мандатів двох депутатів, «а й судді Кірєєва і суддів, які порушуючи закони України, прийняли рішення про арешт Юлії Тимошенко і Юрія Луценка»: «Ми вносимо ще одну норму, що в тому випадку, якщо Європейський суд із прав людини визнає незаконність рішення судових інстанцій України, то судді, які його винесли, повинні бути позбавлені статусу судді», - додав Арсеній Яценюк.

Ще один законопроект опозиції забезпечує виконання рішення Європейського суду з прав людини. За словами секретаря комітету Верховної Ради з питань правосуддя, депутата від фракції «Батьківщина» Павла Петренка, який є співавтором пакету законопроектів, на сьогоднішній день наявність рішення ЄСПЛ не є підставою для перегляду рішення національних судів, натомість після ухвалення законопроекту опозиції рішення ЄСПЛ виковуватимуться безумовно. «Крім того, ми хочемо розширити перелік міжнародних організацій, на підставі рішень яких можуть бути переглянуті відповідні вироки в українських судах. До таких міжнародних організацій відносяться, зокрема, комітет ООН з прав людини, комітет ООН з прав катувань», - зазначив депутат.

Опозиція також внесла до парламенту проект закону, який підвищує відповідальність за катування громадян. Він пропонує привести визначення поняття «катування» у відповідність до Конвенції ООН проти катувань і передбачити, що катування може вчинюватися не тільки насильницькими діями, а й, наприклад, завданням морального страждання. Закон передбачає посилення відповідальності за катування з політичних мотивів (позбавлення волі на строк від 7 до 12 років) та за катування, які вчиняються працівниками правоохоронних органів (від 10 до 15 років).

Ще одна законодавча ініціатива опозиції стосується люстрації в судовій системі. «На сьогоднішній день працює 9 тис суддів в цій системі. Усіх їх необхідно буде перевірити і здійснити заміну. Українські юридичні вузи випускають щорічно близько 12 тис юристів. Думаю, що в Україні знайдеться 9 тис фахових, чесних і порядних юристів, які зможуть обіймати посаду судді», - наголосив Павло Петренко.
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (724)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области