ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   

Опозиційні фракції спільно внесли до парламенту законопроекти щодо імпічменту президента, боротьби з корупцією та скасування пільг чиновникам

  231   0 07.02.2013, 15:57 | Новости, Политика
Опозиційні фракції спільно внесли до парламенту законопроекти щодо імпічменту президента, боротьби з корупцією та скасування пільг чиновникам Голови трьох опозиційних фракцій спільно внесли до Верховної Ради проект закону про імпічмент президента, пакет законів щодо боротьби з корупцією, а також щодо скасування необґрунтованих пільг для посадових осіб.

Законопроекти зареєстровані в парламенті 7 лютого за підписами лідерів трьох опозиційних фракцій: «Батьківщина» Арсенія Яценюка, «Удар» Віталія Кличка та «Свобода» Олега Тягнибока.

Законопроект «Про порядок імпічменту президента» (№2220) передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура потребуватиме 226 голосів, як це й передбачено Конституцією. Закон чітко визначає порядок діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії щодо імпічменту президента, правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, голови, заступника голови, секретаря та інших членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, задіяних в процедурі імпічменту президента. В законопроекті пропонується забезпечити відкритість та гласність процесу імпічменту президента - спеціальна тимчасова слідча комісія проводить свою роботу у формі відкритих засідань, а відповідні рішення приймаються народними депутатами відкритим поіменним голосуванням. Стаття 111 Конституції України передбачає, що президент може бути усунений з поста Верховною Радою в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Кримінальний кодекс визначає поняття «державна зрада» як «умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України».

Проектом закону «Про національне антикорупційне бюро» (№2218) пропонується створити єдиний орган у боротьбі з корупційними правопорушеннями. Національне антикорупційне бюро займатиметься боротьбою з корупцією та посадовими злочинами, які вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. НАБ матиме спеціальний статус і широкі повноваження: складати протоколи про адміністративні правопорушення, здійснювати оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство. Згідно з проектом закону, НАБ буде підпорядковане Верховній Раді.

До повноважень НАБ буде віднесено, зокрема, проведення антикорупційної перевірки посадовців, засади якої визначені ще одним законопроектом опозиції - «Про антикорупційну перевірку чиновників усіх рівнів» (№2219). Проект закону передбачає обов’язкове декларування доходів і майна не лише посадовців, а й членів їхніх родин. У разі невідповідності офіційних доходів посадовця його реальним витратам та фактичному матеріальному стану, НАБ проводить спеціальне розслідування. Якщо за його результатами буде встановлено, що причиною такої невідповідності є корупційне правопорушення, посадовець притягається до адміністративної чи кримінальної відповідальності відповідно до закону, та підлягає звільненню з посади. Якщо особа подала завідомо недостовірну декларацію, вона притягається до кримінальної відповідальності.

Згідно з проектом закону, до суб'єктів антикорупційної перевірки належать, зокрема, президент України, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, голова СБУ, генеральний прокурор України, посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, митної та податкової служб, народні депутати, депутати місцевих рад, професійні судді, члени Вищої ради юстиції, а також посадові та службові особи інших органів державної влади.

Законопроект «Про скасування необґрунтованих пільг та привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави» (№2221) пропонує, зокрема, значно обмежити граничну чисельність: адміністрації президента - до 200 осіб (на даний час 549), Апарату Верховної Ради України - до 500 осіб (на даний час 1115), Секретаріату Кабінету Міністрів України - до 400 осіб (на даний час понад 700). Пропонується закріпити за президентом право на тимчасове проживання лише на одній офіційній резиденції, а також забезпечити проїзд тільки на літаках регулярних міжнародних та внутрішніх авіаліній. Передбачається обмежити пенсійне забезпечення президента, народних депутатів, урядовців - максимальний розмір пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів. Крім того, пропонується заборонити перекриття дорожнього руху під час проїзду президента, голови Верховної Ради, прем'єр-міністра України та інших високопосадовців. Передбачається також продаж державних резиденцій та авіаційної техніки Державного авіаційного підприємства «Україна», кошти від чого спрямовуються на фінансування захищених видатків Державного бюджету.

Нагадаємо, раніше лідери трьох опозиційних фракцій спільно внесли до парламенту проекти законів «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад)» (№2012); «Про вищу освіту» (№ 1187-1), «Про амністію у 2013 році» (№1206-1), а також проект постанови про встановлення результатів виборів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197 і 223 (№2166), проект постанови про політичну відповідальність міністра внутрішніх справ України В. Захарченка та Голови Служби безпеки України О. Якименка за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушенні прав та свобод громадян (№2096).

Після того, як будуть виконані норми Конституції щодо особистого голосування народних депутатів, опозиція наполягатиме на першочерговому розгляді цих законопроектів у парламенті.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2019 (537)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области