ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Донецька вендета

  326   0 04.02.2013, 11:30 | Статьи, Политика
Донецька вендета

Вбивство Щербаня не можна розслідувати з відривом від інших резонансних убивств, які стрясали Донбас в бурхливі дев’яності. Зрозуміло, що нинішній заангажованій Генпрокуратурі чіпати весь той масив не можна, адже десятки осіб, які так чи інакше проходять у тих «мокрих справах», нині є депутатами Верхової Ради, впливовими бізнесменами, можновладцями. Однак якщо Генпрокуратура не може собі дозволити згадати «героїв» тих років, то у автора таких зобов’язань ні перед ким немає.

Частина перша. Вбивство Кранца, або Кривава історія маєтку Ахметова в Ботанічному саду Донецька

Одним із джерел, на які посилається автор у своїй версії кривавої історії Донбасу, є папка із МВС з оперативними донесеннями, що стосуються життя донецького криміналу бурхливих дев’яностих. Коли я працювала над темою «Ху іс містер Іванющенко», цю папку мені вдалося дістати від особи, що деякий час працювала в МВС.

Звичайно, можна ставити під сумнів достовірність документів. Відповідно, рекомендую сприймати авторський текст як версію. Хтось, може, спитає: чи етично озвучувати прізвища відомих людей у кримінальних справах, спираючись на сумнівні джерела? Моя відповідь: якщо Генпрокуратура дозволяє собі вибудовувати обвинувачення лідера опозиції на сумнівних доказах, чому автор не може викласти на розсуд читачів те, що має. Тим паче самому автору документи з папки з МВС здаються достовірними.

Мотиви вбивства господаря Донбасу Євгена Щербаня, яке сталося в 1996 році на донецькому летовищі, варто пошукати в 1992-му. В тому році Євген Щербань був уже відомий як власник корпорації «АТОН», потужний бізнесмен, обличчя Донецького регіону.

А ось Ахат Брагін (він же — Алік Грек. — Ред.), наставник Ріната Ахметова, був знаний лише як авторитет Донецька. Один із багатьох. Хоча вже почав легалізувати свій «бізнес» і мав ту перевагу, що співпрацював із Щербанем. Це прослідковується в документах оперативної розробки Ахата Брагіна. Там серед «контактів» Брагіна періодично вигулькує офіс корпорації «АТОН». До Щербаня Алік Грек заскочив і перед убивством іншого потужного бізнесмена Донецька Яноша Кранца.

Це було перше надзвичайно резонансне вбивство на Донбасі і перший серйозний переділ власності. Адже після смерті Кранца всі його «напрацювання» успадкував Алік Грек. До того ж, щоб показати іншим свою силу, Брагін демонстративно переніс свій офіс у шикарний маєток покійного (колишню держрезиденцію, яка будувалася для Горбачова) в ботанічному саду міста Донецька.

Нині в тому маєтку мешкає відомий всім спадкоємець вже Ахата Брагіна — Рінат Ахметов. До речі, в 1992-му правоохоронці начебто розробляли і його причетність до вбивства Кранца. Зокрема, в папці, яку автору передало джерело з МВС, знайшлося ось таке повідомлення.

Також у папочці є документ негласного спостереження за самим Аліком Греком того місяця, коли був убитий Кранц. Географія цього документа дає яскраве уявлення про становлення бізнесу донецького клану. Алік Грек неодноразово відвідував «хлібні» місця Донецька. Наприклад, склад шахти «Жовтнева», приймальню «Облспоживспілки», склад «Укроптхозторга», підсобні приміщення універмагу «Україна», комбінат панельного домобудування. Там він домовлявся, щоб державні установи списували певний товар, який він потім реалізовував на чорних ринках через свою кримінальну структуру. «Донецькі» ще тоді обкатували свої таланти обкрадати державу.

Згідно з цим документом Брагін регулярно відвідував і похорони. Не здивуюся, якщо це були похорони його жертв. Особливий цинізм «донецьких» був відомий ще в ті часи.

Але, що нам особливо цікаво, незадовго перед смертю бізнесмена Грек був помічений в офісі Євгена Щербаня та кафе Кранца «Червоний кут», де Кранц зазвичай приймав візитерів. Отож слідство потім відпрацьовувало версію, що Кранц загинув, тому що йому зробили пропозицію працювати разом, від якої не варто було відмовлятися, але підприємець виявився смертельно впертим.

У справі про вбивство Кранца правоохоронці зібрали багато томів важливих деталей. Із міліцейської папки автор дізнався, що був навіть головний підозрюваний виконавець — дехто Олег Морозов.

Чий це був «человечек», можна уявити з іншого документу з міліцейської папки, де йдеться про те, що Олег Морозов деякий час проживав у квартирі Сергія Кия. Той Кий надзвичайно схожий на нинішнього народного депутата, який потрапив до списку Партії регіонів за квотою Ріната Ахметова.
Я почала історію «донецьких» з убивства Кранца, тому що саме воно розпалило масштабну кримінальну війну на Донбасі, у крові якої і народився нинішній «донецький клан», що захопив Україну.

Війна почалася, бо на початку дев’яностих будь-який великий бізнес Донецька був пов’язаний з криміналом. Не винятком був і Янош Кранц. За ним також стояли відомі кримінальні авторитети — Фролов і Брагінський, з Кранцом співпрацювали підприємці з кримінальним ухилом Кушнір і Рябін. Пізніше цих двох звинуватять у тому, що вони стояли на чолі банди, яка вбила Брагіна, Щербаня, Момота та інших. Якщо це правда, вбивство бандою Кушніра Ахата Брагіна та Євгена Щербаня можна розглядати не як замовне вбивство, а як вендету, як самооборону — вбити, щоб вижити самим. Щоправда, важко віриться, що «недобиткам» Кранца було під силу прибрати двох королів Донбасу без сторонньої допомоги. Хоча все може бути — загнаний у кут звір особливо страшний. Також інтерес прибрати Щербаня і Брагіна тоді мала чимала кількість сильних фігур Донецька і Києва. Месникам могли і допомогти, або просто підставити.

Донецька вендетаДонецька вендетаДонецька вендетаДонецька вендета

Татьяна Черновол,
"Вечерние Вести"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2019 (344)
Октябрь 2019 (594)
Сентябрь 2019 (633)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области