ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Розбазарювання національного надбання: українську землю хочуть віддати на розпродаж іноземцям

  344   0 19.09.2012, 12:27 | Новости, Политика
Розбазарювання національного надбання: українську землю хочуть віддати на розпродаж іноземцям

Десятиліттями триває дискусія щодо ринку землі в Україні. Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» послідовно відстоювало точку зору, що ринок землі можна запроваджувати лише тоді, коли буде проведено інвентаризацію землі, створений Державний земельний кадастр, а селяни – отримають надійні гарантії того, що їхні землі не будуть скуплені за безцінь іноземцями та вітчизняними олігархами й латифундистами, - пише на своєму сайті народний депутат України Руслан Лук`янчук.

Із наближенням виборів земельне питання загострюється. Влада добре розуміє, що може і не отримати більшості у майбутній Верховній Раді, а тому намагається нашвидкуруч «протягнути» через парламент законопроекти про розпродаж української землі.

У цьому сенсі дуже показовим є законопроект № 11128 "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю". 31 серпня цього року він був внесений на розгляд парламенту народним депутатом Валерієм Харлімом з Партії регіонів. За процедурою, законопроект має розглянути науково-експертне управління парламенту, потім – профільний Комітет, і лише тоді він може потрапити до сесійної зали. Але вже 4 вересня проект розглядає Комітет з питань аграрної політики і земельних відносин, де влада має більшість, і практично без обговорення його «проштамповує». Через два дні законопроект вже потрапляє до порядку денного сесії. Експертний висновок з`явився лише 18 вересня, тобто у день розгляду законопроекту в сесійній залі. Це є грубим порушенням Регламенту, адже навіть Комітет не мав права розглядати законопроект за відсутності цього висновку.

До речі, учора під час голосування при 226-ти мінімально необхідних голосах законопроект за основу підтримали лише 233 депутати з фракцій Партії регіонів, Народної партії Литвина, а також парламентські «тушки».

Чому ж влада поспіхом, не звертаючи жодної уваги на процедуру, намагається «пропхати» цей законопроект через парламент? Справа в тому, що цим проектом дозволяється продаж земель державної та комунальної власності несільськогосподарського призначення спільним підприємствам, іноземним юридичним особам, організаціям та державам. Йдеться, у тому числі, і про землі лісового та водного фонду.

На думку авторів, схвалення законопроекту усуне перешкоди у залученні іноземних інвестицій в економіку України: інвестори повинні мати гарантії, що земля, на якій вони будуватимуть підприємства, була надійно за ними закріплена на праві приватної власності. На перший погляд, ніби так воно і є. Але у законопроекті немає жодного слова про порядок використання цих земель іноземними підприємствами, про їхню відповідальність, про контроль за цим використанням і про можливі наслідки для довкілля. Адже іноземцю зазвичай начхати на екологію чужої держави, і в розвинутих країнах так звані «брудні» виробництва намагаються вивести за кордон, у країни «третього світу». Зараз такою країною намагаються зробити Україну.

Що ж відбудеться після схвалення законопроекту? Нагадаю, що інвентаризацію землі досі не проведено, а основний механізм її продажу – через земельні аукціони - відсутній. Отже, неважко уявити, із якими порушеннями відбуватиметься земельний «дерибан». Також неважко передбачити, що найближчим часом орні землі масово розпочнуть переводити до категорії «землі несільськогосподарського призначення» і виставляти на продаж.

17 вересня на Погоджувальній раді голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що «велика парламентська делегація найближчим часом рушає на зустріч з інвесторами, які готові досить серйозні кошти вкладати до нашої економіки, якщо будуть схвалені ці закони. Тобто, буде відкритий шлях для інвестицій». Саме після цієї заяви кілька законопроектів, у тому числі і № 11128, потрапили до порядку денного пленарного засідання 18 вересня. Але довіряти цій заяві не варто: не секрет, що під виглядом «інвесторів» можуть виступати ті самі українські олігархи, які останніми роками виводять з української економіки до офшорів мільярди доларів.

Доказом цього є така промовиста деталь. У статті 82 Земельного кодексу записано, що іноземці можуть придбавати земельні ділянки лише для здійснення підприємницької діяльності. Відтепер ця діяльність – просто «господарська», тобто на земельній ділянці можна буде збудувати не лише завод, але й заміський палац, або влаштувати мисливське господарство «для своїх». У такий спосіб доморощений олігарх під виглядом «інвестора з Кіпру» зможе збудувати собі власне «Межигір`я».

Отже, законопроект № 11128 схвалено за основу. Але ще є час не допустити того, щоб українська земля була скуплена іноземцями та олігархами.

Руслан Лук`янчук
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (616)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области