ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Харьковская клиника не может обеспечить комплексное лечение Юлии Тимошенко (документ)

  1605   6 22.04.2012, 06:31 | Новости, Политика
Харьковская клиника не может обеспечить комплексное лечение Юлии Тимошенко (документ) Возможности Центральной клинической больницы № 5 "Укрзализницы" Харькова, куда принудительно госпитализирована Юлия Тимошенко в ночь с 20 на 21 апреля, не позволяют обеспечить необходимое комплексное лечение ее заболевания.

"Украинские власти приложили большие усилия, чтобы создать для госпожи Тимошенко наиболее хорошие условия для ее лечения и реабилитации в больнице "Укрзализницы". Больница имеет много предпосылок для реабилитации пациентов с такими проблемами. Однако, учитывая особые проблемы госпожи Тимошенко, а также ее особую личную историю болезни, не представляется вероятным, что терапия там будет успешной", - говорится в официальных выводах немецких врачей, которые посетили 13 апреля Центральную клиническую больницу № 5 "Укрзализницы" Харькова.

Врачи берлинской клиники Charite профессор Карл Макс Айнгойпль и профессор Норберт Хаас, посещавшие больницу в сопровождении генерального консула Германии и представителя Ведомства Федерального канцлера, отмечают, что в первую очередь это вызвано обоснованным недоверием Юлии Тимошенко к врачам.

В заключении также отмечается, что в больнице представлены не все профессиональные дисциплины, которые требуются в контексте комплексной реабилитации хронических болевых синдромов и осложнений заболеваний, выявленных у Юлии Тимошенко.

В частности, врачи берлинской клиники Charite профессор Карл Макс Айнгойпль и профессор Норберт Хаас отмечают, что в структуре отделений клиники нет болевой клиники, которая играет центральную роль при имеющих первостепенное значение блокадах вследствие болей и дополнительных вторичных заболеваний, обусловленных нарушениями осанки и иммобилизацией. "Скажем, в Charite есть две рабочие группы специалистов, которые исследуют болевые проявления и в общих случаях привлекаются к лечению пациентов с хроническими болями", - отмечается в выводах.

Кроме того, врачи харьковской больницы не предоставили немецким специалистам концепций специального лечения пациентов при хронизации процесса заболевания.

"Клиника Charite и в дальнейшем готова поддерживать процесс и - если появится такая возможность - в случае приостановления исполнения наказания предложить пациентке курс лечения в своих специализированных учреждениях", - подчеркивают немецкие врачи.


Звіт про візит до клінічної лікарні Укрзалізниці у м. Харків
13.04.2012


Характеристика обладнання


Лікарню Укрзалізниці у Харкові відвідали звітуючі тут лікарі берлінської клініки "Шарітé" проф. д-р Карл Макс Айнгойпль і проф. д-р Норберт Гаас у супроводі Генерального консула Німеччини та представника Відомства Федерального канцлера.

Приміщення і обладнання

Там планується розмістити пані Тимошенко у закритому секторі з гратами на вікнах і молочно-матовим тонуванням віконного скла. Йдеться про просторі приміщення з усім санітарним устаткуванням та медичним обладнанням якістю від "добре" до "дуже добре". В лікарні українські власті, безперечно, доклали великих зусиль для оснащення місць, необхідних для лікування пані Тимошенко, згідно з європейськими стандартами. У нас склалося враження, що всі показані нам приміщення були - частково зі значними затратами - відремонтовані, а також оснащені новими апаратами. Все це викликає відчуття приємної атмосфери зі стандартом обладнання на рівні "добре" до "дуже добре". Є в наявності також обладнання для діагностики, таке як магніто-резонансні томографи, ультразвукові апарати, одна монопланарна ангіографічна установка, апарати для нейрофізіологічної електродіагностики (електроміографія та транскраніальна магнітна стимуляція). Є власна кімната з телемедичними приладами, які за словами керівництва лікарні дозволяють проводити телемедичні конференції не лише всередині країни, а й з іншими країнами Європи. Фізіотерапевтичні апарати значною мірою відповідають стандарту німецьких лікарень. Було показано також ванну для лежачої або сидячої гідротерапії.

Басейну з підігрівом, який зазвичай використовується в реабілітаційних закладах для пацієнтів із захворюваннями міжхребцевих дисків для розвантаження ваги тіла (див. нижче), немає, так само як і не було столу з петлями.

Структура відділень в контексті вимог

У лікарні присутні не всі фахові дисципліни, які потребуються в контексті комплексної реабілітації хронічних больових синдромів та ускладнень (видалено діагноз). Наприклад, немає больової клініки, яка відіграє центральну роль при маючих першочергове значення блокадах внаслідок болів та додаткових вторинних (видалено діагноз).болів, зумовлених порушеннями осанки та іммобілізацією. Скажімо, в Шарітé є дві робочі групи спеціалістів, що досліджують больові прояви, які в загальному випадку залучені до лікування пацієнтів з хронічними болями.

З огляду на історію хвороби пані Тимошенко існує термінова потреба в психосоматичному лікуванні (див. нижче). Крім того, це, у принципі, дуже бажано при хронічних больових синдромах. Також і відділення з цією спеціалізацією ми не змогли знайти

Персонал і його кваліфікація

Фізіотерапевтичне відділення має в своєму розпорядженні трьох лікарів і двадцять одного фахівця з лікувальної фізкультури. Подекуди ми пробували отримати інформацію про досвід терапевтів. Нам було повідомлено, що деякі з них пройшли курс навчання у німецьких експертів. У тій мірі, у якій бесіди з начальницею реабілітаційного відділення дозволяють зробити певні висновки щодо компетенції задіяних лікарів, можна було побачити, що вони, без сумніву, мають принаймні пересічні знання із загальної реабілітаційної медицини. Спостерігалися також велика самовіддача та неупереджене ставлення. Тому можна не сумніватися у достатності кваліфікації керівництва відділення у своїй області.

Концепції щодо терапії хронічних синдромів

Представлені нам концепції у сфері загальної реабілітаційної медицини відповідають європейським стандартам.

У відповідь на запитання щодо концепції лікування прозвучали такі пропозиції:
- розвантаження хребта
- для зменшення набряклості приписування протинабрякних медикаментів та здійснення протинабрякних заходів
- зміцнення мускулатури
- за потреби – блокада (видалено діагноз) під управлінням КТ.

Було порушене питання комплексності лікувальної концепції, а щодо медикаментозної терапії було згадано, окрім антифлогістиків і стероїдів, застосування антиконвульсивних засобів та "хондропроекторів". Йшлося також і про поетапне розширення терапії, при цьому було заявлено про готовність безпосередньо скористатися нашими пропозиціями.

Наші запитання щодо подальших концепцій для спеціального лікування пацієнтів із захворюваннями (видалено діагноз), зокрема, при хронізації процесу, особливого успіху не принесли. Щоправда, слід визнати, що в рамках одного тільки опитування неможливо перевірити рівень кваліфікації для специфічних проблем такого роду. Тому тут можна обмежитися лише твердженням, що відповідні концепції не були представлені.

Подальші дані

Нам було повідомлено, що українські власті були б готові допустити співробітників Шарітé до лікування і надати їм на місці притулок. У разі неможливості відрядження співробітників Шарітé можна користатися телемедичними засобами. Один із присутніх при огляді лікарні член міжнародної комісії зазначив, що начебто постійне лежання пані Тимошенко підвищує ризик тромбозу та що її про це проінформували, і нас попросили обговорити це ще раз також і з нею. Цей колега (фахівець з внутрішніх хвороб) повідомив також, що спостерігається переривчасте підвищення кров’яного тиску, а також атрофія мускулатури гомілки правої ноги. Всі ці тенденції зумовлюють необхідність швидкого прийняття рішення - сказав далі колега.

Зі свого боку, Заступник міністра охорони здоров’я України підкреслила, що у даній лікарні немає лікарів, які б раніше брали участь у лікуванні пані Тимошенко.

Оцінка лікарні у Харкові

Візит до лікарні мав на меті отримання відповіді на запитання, чи обладнання придатне для успішного лікування пані Тимошенко і які шанси того, що стан її здоров’я повернуть там на прийнятний рівень.

Лікарня безперечно має у своєму розпорядженні велику кількість обладнання, корисного і необхідного при реабілітації пацієнтів з болями в спині. Це стосується також і пацієнтів із захворюваннями (видалено діагноз). Центральною метою реабілітації пані Тимошенко є релаксація м’язів тазового пояса та нижніх кінцівок. Проте через довготривале порушення осанки постраждала уся мускулатура спини. Тут слід зазначити, що на відміну від спеціалізованих закладів з реабілітації пацієнтів із захворюваннями (видалено діагноз), тут відсутній плавальний басейн з теплою водою, в якому завдяки підйомній силі води можуть тренуватися ходові рухи внаслідок зменшення вагового навантаження. Оскільки у пані Тимошенко суттєво обмежена саме ця функція, що зумовлює особливу важливість наявності ролатора, відсутність цього виду терапевтичного оснащення засмучує. Ванна, в яку її можна поміщати відповідними підйомниками, зазначеного заходу не може замінити. Цей терапевтичний підхід, окрім релаксації, служить також і відновленню атрофованих груп м’язів.

З’ясувати, в якій мірі наявні фізіотерапевти, ерготерапевти та лікарі володіють достатнім досвідом для проведення такого комплексного лікування, за короткий період часу було, звичайно, не можливо. Водночас немає жодних підстав сумніватися в тому, що медичний персонал відповідає необхідним вимогам. В усіх секторах ми побачили мотивований, приязний та (принаймі там, де в цьому можна було переконатися) компетентний персонал.

Пихосоматичний рівень лікування, який має центральне значення саме при хронічних больових станах, нам не було представлено.

Хоча описані вище недоліки щодо професійної реабілітації пацієнтів з хронічними болями не є маловажливими, все ж головна проблема в плані прогнозування полягає не в них, а у відсутності у пані Тимошенко довіри до медичного обслуговування в Україні. Наша спроба підвищити її мотивацію щодо кращої співпраці змусила її викласти деякі аргументи для того, аби її недовіра стала зрозумілою:

Пані Тимошенко висловила стурбованість, що ін’єкціями їй може бути завдано шкоди, і сказала, що з цієї причини вона не дає взяти проби крові та не погоджується на жодні інвазивні заходи. При цьому вона мала на увазі інфікування збудниками хвороб. Як приклад пані Тимошенко навела зараження гепатитом колишнього Міністра внутрішніх справ з її Кабінету, чого, за її словами, до ув’язнення не було.

Ще одну причину відсутності довіри до українських лікарів слід вбачати в тому, що у гострій фазі захворювання у жовтні та листопаді 2011 р. довгий час не проводилися діагностичні заходи, хоча вона "благала" про це.

Крім того, надання протибольових засобів було поставлено у залежність від певних умов (готовності давати відповіді на допитах).

Поза тим, лікуючі лікарі, незважаючи на сильні болі, оголосили її здатною брати участь у допитах та судових засіданнях.

Також і факт, що з боку українських властей, так само як і з боку окремих лікуючих лікарів звучало заперечення наявності хвороби, посприяв цій разючій недовірі пані Тимошенко до української медицини. Наприклад, за її словами, їй, незважаючи на численні запити, довго відмовляли у наданні ролатора для зняття тілесного навантаження і тим самим для вгамування болів, а коли її родина придбала ролатор, забороняли користуватися ним.

Пані Тимошенко розповідає, що вона просила, аби її лікував лікар, якому вона довіряє, а саме професор Поліщук. Професор Поліщук навіть виявив готовність переїхати з Києва до Харкова, проте йому у проведенні лікування було відмовлено, так само як і було відмовлено у задоволенні численних заяв пані Тимошенко щодо переміщення її в одну з лікарень для лікування. Вперше таку заяву було подано через два дні після нашого візиту, який відбувся 14 лютого 2012 р., і потім це неодноразово було повторено.

Усе це спричинило у пані Тимошенко глибоку недовіру не лише до правоохоронних органів та органів пенітенціарної системи, але й до лікарів. Зважаючи на досвід, набутий пані Тимошенко, цілком зрозуміло, що недовіра переноситься також і на не залучуваних досі до цього українських лікарів.

З огляду на вищезгадані обставини видається вкрай неймовірним, що в лікарні у Харкові можна буде створити конче необхідну при лікуванні хронічних болів довіру між пацієнткою та терапевтами.

Навіть якщо з точки зору німецьких експертів немає жодних підстав сумніватися в етичних якостях українських лікарів із залізничної лікарні або лікарів з міжнародної комісії, недовіра, що накопичилася на основі особистого досвіду пані Тимошенко, представляє собою майже нездоланну перешкоду для довірливих відносин "лікар - пацієнт".

А без цього не варто очікувати успішного подолання усього комплексу проявів хвороби, складовими якого є:

- здавлення нерва з неврологічними наслідками у вигляді часткового паралічу, (видалено діагноз) болів та вертебральних порушень осанки,
- вторинні наслідки порушень осанки та іммобілізації у вигляді (видалено діагноз) і болей у лівому стегновому секторі
- ускладнення у вигляді страху "зробити невірний рух", який спровокує подальші сильні болі, з якими їй трудно буде обходитися
- стурбованість щодо свого життя.

Висновок

Українські власті доклали великих зусиль, аби створити для пані Тимошенко якомога кращі умови для її лікування та реабілітації у лікарні Укрзалізниці. Лікарня має багато передумов для реабілітації пацієнтів з проблемами (видалено діагноз).Проте з огляду на особливі проблеми пані Тимошенко, а також на її особливу особисту історію хвороби не видається ймовірним, що терапія там буде успішною.

Шарітé й надалі готова підтримувати процес та - якщо з’явиться така можливість – у разі призупинки виконання покарання запропонувати пацієнтці курс лікування у своїх спеціалізованих закладах

/підпис/
Проф. д-р Карл М. Айнгойпль /печатка/


Берлін, 17.04.2012


Оцінка терапевтичних можливостей після відвідання Центральної
клінічної лікарні N 5 Укрзалізниці у м. Харків/ Україна 13 квітня 2012 р.
- Фахова область "Ортопедія" -


Терапевтичні можливості для пані Юлії Тимошенко

Вибрана клініка зустрічає вас теплою, світлою атмосферою, позначеною численним, придбаним за найновішими медичними стандартами обладнанням. Стосовно стану приміщень критичних зауважень немає, матеріально-технічна база діагностичного і терапевтичного секторів обширна і дозволяє проведення великої кількості адекватних лікувальних заходів.

Водночас те обладнання, яке конче необхідне для реалізації мультимодальних терапевтичних концепцій, з обслуговуючими командами фахівців різного профілю з багаторічним досвідом роботи, в рамках візиту не було переконливо представлено. З одного боку, це, безперечно, зумовлено термінологічними бар’єрами, а з іншого - різними системами підготовки та підвищення кваліфікації терапевтів і лікарського персоналу.

Терапевтичні підходи, запропоновані німецькими представниками, базуються на засвідченому державним екзаменом і задокументованому щоденним застосуванням досвіді всіх задіяних професійних груп, в рамках поступового, такого, що може бути доведеним, пом’якшення симптоматики різних функціональних порушень у тих паціентів, які станом на сьогодні проходили курс лікування.

Зрозуміло, що у зовсім іншій системі охорони здоров’я таких підходів не варто очікувати, і все ж оцінюючи, наскільки терапевтичний успіх буде можливим, слід враховувати наступні аспекти.

Мультимодальний підхід вимагає багаторічного досвіду лікарів-фахівців з ортопедії і травматологічної хірургії, неврології, анастезії і больової терапії, а також відповідної підготовки та підвищення кваліфікації фізіотерапевтів, ерготерапевтів, доглядаючого персоналу, персоналу сфери анастезії і больової терапії, аби цілодобово прагнути до якомога кращого пом’якшення болів та в результаті цього покращення функціональних показників.

Крім того, особистий досвід на багатьох прикладах засвідчує, що з хроніфікованих больових синдромів при наявності в анамнезі (видалено діагноз), незважаючи на грамотну терапію, раптом можуть розвиватися гострі зміни.

Скажімо, це раптова (видалено діагноз) з ознаками паралічу, для якої терміново потрібна КТ/МРТ-діагностика, грунтовний неврологічний висновок та - у разі потреби – хірургічна декомпресія або - у менш драматичному режимі – лише перирадикулярна інфільтрація з опорою на КТ або укладка катетера для локалізованої високодозної больової терапії. Поряд з відповідними радіологічними та хірургічними заходами передумовою є також спостережні станції інтенсивної терапії, оскільки може трапитися зумовлене медикаментозними чинниками порушення дихання або кровообігу. Тут можуть спостерігатися індивідуально дуже різні реакції та необхідність у майже щогодинній зміні лікувальних заходів з потребою у досвідченому супроводі та у можливості негайного втручання.

Оскільки індивідуальну реакцію на медикаментозні та терапевтичні втручання неможливо спрогнозувати, необхідне щоденне звіряння усіх заходів, що має задокументувати пацієнт у так званому "журналі перебігу больових проявів". Співставлення усіх цих даних має бути таким, щоб на його основі можна було здійснити швидку адаптацію в плані інтенсивності чи частотності або навіть заміни терапевтичних заходів.

Саме у випадку з хроніфікованими больовими станами необхідна багатомісячна, дуже мінлива стратегія, і врешті-решт мусять враховуватися та терапевтично адресуватися також і психологічно-психосоматичні навантаження.

Оскільки, як показує досвід, на початку курсу лікування зумовлені болями функціональні порушення, які за своєю природою, власне, далеко відстоя́ть від призвідників болі, потребують зняття напруження, тут добре зарекомендувало себе плавне рухання у теплій воді, за умови, що випростане тіло дійсно може вільно рухатися. Якщо ж на початковій стадії це виявиться занадто сильним подразненням, тоді потрібні інші техніки розвантажувальної лікувальної фізкультури на нейрофізіологічній основі у комбінації з високоспеціалізованими, також й інвазивними, болетерапевтичними заходами. Обладнання, яке б підходило для цих цілей, під час візиту не було побачено.

Якою мірою у Харкові є в наявності дійсно кваліфікований, досвідчений персонал, здатний реалізувати описану вище схему лікування, в рамках одноразового короткого візиту неможливо з’ясувати. Грунтовнішу оцінку можна було б зробити лише за участі відповідних фахівців з різних професійних груп в рамках спільного лікування протягом щонайменше 2-х - 3-х тижнів.

/підпис/
Унів.-проф., доктор наук, почесний доктор Норберт П. Гаас
директор Центру м’язово-скелетної хірургії
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (548)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области