ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Юрій ОДАРЧЕНКО: «Юлія Тимошенко є лідером партії, і вона завжди буде номером один у «Батьківщині»

  498   0 06.02.2012, 10:42 | Статьи, Политика
Юрій ОДАРЧЕНКО: «Юлія Тимошенко є лідером партії, і вона завжди буде номером один у «Батьківщині»
Янукович перетворює судову систему в Україні на залежний механізм, головною метою якого стає захист і збереження того світу, який особисто для нього є дорогим.

Цей механізм усуватиме все, що загрожує химерним уявленням про стосунки і місце голови держави та народу. Саме тому судова реформа зараз породжує Кірєєвих та Вовків, призначення яких — виконувати замовлення Банкової на знищення лідерів опозиції. Про це під час відеочату на порталі INTV розповів народний депутат (БЮТ–«Батьківщина»), голова Київського осередку партії «Батьківщина» Юрій Одарченко.

— Восени минулого року ви подали позов проти Януковича щодо незаконного призначення Кірєєва до Печерського суду. На який стадії перебуває розгляд цього питання?
— Так, я подавав позов і мав незаперечні факти незаконного призначення Кірєва. В центральному суді нашої держави, де мріє працювати кожен суддя (бо саме там розглядаються цікаві справи і можна реалізувати себе як фахівця), з’являється вакансія, на яку чомусь ніхто не претендує і про яку не було обов’язкової публікації у спеціалізованих виданнях. І Кірєєва без конкурсу призначають туди. Кожен суддя повинен складати кваліфікаційні іспити при переході з одного суду до іншого або при перепризначенні. А Кірєєв цих іспитів не складав! Його взяли до Печерського суду спеціально під справу Тимошенко. Оскільки він призначений туди незаконно, то і весь процес був нелегітимним.

Я подав позов, але щоб не розглядати справу по суті, нині мені кажуть, що я запізнився з термінами позовної давності. Вони вирішили, що це, по суті, трудовий спір, а тому я мав звернутися протягом одного місяця після призначення Кірєєва. І це при тому, що матеріали щодо обставин його затвердження на посаді мені довелося збирати впродовж кількох місяців, оскільки державні органи активно вдавали, що просто не розуміють, які саме документи я у них вимагаю.

Зараз я подаю повторний позов. Ми знайшли підстави для того, щоб обійти ці терміни позовної давності. До речі, підставою для мого позову було те, що він видаляв мене з залу суду, посилаючись при цьому на статті, які не мають до видалення слухачів жодного стосунку, тобто виявляв свою нефаховість. Кірєєв не є повноважним суддею, і у влади немає доказів законності його перебування на цій посаді. Вони намагаються якнайшвидше закрити цю справу, знаходячи відповідні підстави. Крім того, ви бачите, як він роздобрів, погладшав кілограмів на 20. Я переконаний: після зміни влади такі судді, як Кірєєв і Вовк, мусять пройти процедуру люстрації. До речі, у наметовому містечку під Печерським судом зорганізували громадський суд над Кірєєвим. Він відбувся фахово, із дотриманням процедури. Тоді його засудили на 12 років позбавлення волі. Але… коли прийде нова влада, я переконаний, що цей термін буде вже не абстрактним, а реальним.

— Яка мета перебування наметового містечка під Печерським судом зараз, коли процес над Юлією Тимошенко вже завершився?
— Тимошенко незаконно засуджена, такою є розправа Януковича над опозицією. Це очевидно і в Україні, і поза її межами. Багато хто усвідомлює, що справа Юлії Володимирівни не закрита і що сьогодні впливати на долю України, долю всіх політв’язнів можна лише через протести на вулицях. Саме тому в наметовому містечку весь час перебувають люди. Воно стоятиме на Хрещатику доти, доки не звільнять Юлію Тимошенко. Окрім того, містечко відіграє просвітницьку функцію — там багато інформації про визвольний рух в Україні, про те, що сьогодні відбувається у парламенті. Ми проводимо агітаційні заходи. До нас долучаються люди, яким не байдуже, що коїться в країні. І я ставлюся до них з великою повагою.

— Чому ваша політична сила і ваші союзники не йдуть «у поля» — безпосередньо до людей, передусім на сході України, щоб роз’ясняти, що насправді відбувається в країні? Повірте, в східних регіонах люди дуже погано обізнані, бо інформаційна блокада там не закінчувалася з часів СРСР.
— Зрушення на сході вже є. В «поля» пішов Віктор Федорович Янукович. Він так гарно проводить реформи, що навіть на його вотчині люди вже не хочуть його підтримувати. Це і є найкращою агітацією за опозицію. Хочу сказати, що ми готуємося до наступних парламентських виборів і робимо все, аби громадяни були проінформовані про те, що насправді коїться в країні.

— Що зараз відбувається з Юлією Тимошенко?
— Тимошенко серйозно хвора, на неї тиснуть і психологічно, порушуючи надумані кримінальні справи, втягуючи в них навіть близьких родичів, і фізично, не надаючи їй медичної допомоги. У всіх країнах визначено, що людина може лікуватися у спеціаліста, якому вона довіряє. В іншому разі медична етика не дозволяє лікарю опікуватися здоров’ям пацієнта. Юлія Тимошенко каже: «Я не довіряю лікарям МОЗу. Я хочу, щоб мене оглянули незаангажовані фахівці». Якщо влада все робить правильно, то чому такою проблемою є допустити лікаря, який би міг надати допомогу Юлії Тимошенко? Але Янукович цього не робить, бо хоче знищити її як опонента. Я переконаний, це абсолютно свідоме прагнення. І до його розмов про декриміналізацію 365-ї статті я ставлюся з обережним оптимізмом. Адже приїжджаючи до країн Європи, він намагається там поводитися чемно, а коли повертається в Україну, то, на жаль, нічого не робить!

Я був майже на всіх засіданнях суду. І безпосередньо перед вироком Юлія Тимошенко сказала нам: «Згадаєте мої слова: Янукович не хоче приєднуватися ні до Європи, ні до Російської Федерації, тому що при вступі вимагатимуть від нього певних правил поведінки. Сьогодні він прагне без будь-яких правил гри загарбати все, що є в країні, стабілізувати свою владу».Так воно й відбувається. Чи веде він серйозні перемовини з РФ? Ні! Це якісь ілюзії! Чи веде він переговори з Євросоюзом, якщо не хоче в Російську Федерацію? Ні, він, навпаки, свідомо провокує європейські країни, щоб вони дивилися на нас, як на дикунів. Згадайте хоча б, як безпосередньо перед самітом Україна–ЄС Тимошенко вночі вдруге незаконно засудили. Це — свідома провокація і свідома політика, коли Віктор Федорович на загал каже: «Я хочу в Європу», а сам чинить навпаки. Європейські країни та США висунули вимоги до влади про звільнення всіх політв’язнів. Підкреслюю, вимоги, а не поради чи прохання. Також я глибоко переконаний: українці усвідомлюють, що їх доля та доля країни насамперед у їх власних руках.

— Влада хоче підвищити тарифи на газ для населення, щоб отримати черговий транш МВФ. А чи насправді у МВФ такі вимоги до України?
— Я переконаний: влада свідомо спекулює тим, що МВФ наголошує на обов’язковому підвищенні тарифів в Україні. Насправді МВФ каже тільки одне: покажіть нам збалансований бюджет, який буде свідчити про те, що ви зможете віддавати нам ці кошти. Як саме ви будете економити і які джерела вишукувати — це ваша внутрішня справа.

— Чи існує зараз реальна загроза життю лідера опозиції?
Переконаний, що існує. І це відбувається щоденно. Чи досяг Янукович через арешт Юлії Тимошенко знищення партії «Батьківщина» і поваги людей до неї? Ні, цієї політичної мети він не досяг! Натомість викликав зворотну реакцію: авторитет «Батьківщини» та Юлії Тимошенко зростає, а його — падає. У нього зараз єдиний шлях — це фізичне знищення лідера опозиції. Не дай боже, щоб це відбулося. Але що він цього прагне і хоче, я переконаний. Інакше були б і лікарі, і відповідне ставлення, і взагалі вона не була би за ґратами!

— Чи зобов’язана Україна виконувати рішення Європейського суду?
— Рішення Європейського суду з прав людини, яке для України є обов’язковим до виконання, тільки підтвердить незаконність вироку Юлії Тимошенко.
Ігнорування цього рішення буде черговим плювком Європі і матиме найтяжчі наслідки для господаря Банкової. Всі статки, гроші, будинки Януковича та його оточення будуть заарештовані, стоятиме питання про виїзд за кордон тощо. Але ж Янукович і його діти навряд чи захочуть відпочивати на озері Байкал. Там і озеро красиве, і природа гарна, але чомусь вони купують будинки у Європі... Тож маю серйозне переконання, що він розуміє сенс цього рішення.

— І перша ластівка по санкціях уже є — резолюція ПАРЄ.
— Так. Це не просто заяви якихось окремих депутатів, а рішення колегіального органу. І це мусить мати наслідки в Україні. Яким би недолугим і недалекоглядним не було керівництво нашої країни, воно змушене буде рахуватися з резолюцією ПАРЄ. Імперію Януковича підтримують магнати з металургійною та хімічною промисловістю у власності. Ймовірні санкції на обмеження закупівлі їх виробів боляче вдарять не тільки по Україні, але й по них особисто насамперед.

— Якщо Юлію Тимошенко не звільнять, хто буде першим номером у списку партії?
— Юлія Тимошенко є лідером партії, і вона завжди була і буде номером один у «Батьківщині», незалежно від того, що відбуватиметься.

Ведуча відеочату Євгенія КАГАНОВИЧ.
Фото Дмитра ЛИПАВСЬКОГО
"Вечерние Вести"
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (331)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области