ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Олександр ТУРЧИНОВ: «Я знаю, що перемога буде за нами!»

  415   0 06.02.2012, 09:43 | Статьи, Политика
Олександр ТУРЧИНОВ: «Я знаю, що перемога буде за нами!»
Перший заступник лідера ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов розповів про шляхи до дострокових президентських виборів, можливі кроки об’єднаної опозиції у звільненні Юлії Тимошенко та наслідки жорсткої реакції європейської спільноти щодо політичних переслідувань в Україні.

— Ви поставите Юлію Володимирівну на перше місце виборчого списку, навіть якщо вона буде за ґратами?
— Ми все зробимо для того, щоб саме Юлія Володимирівна очолила наш список.

— Які заходи ви для цього можете вжити?
— Будь-які. Починаючи з виконання резолюції ПАРЄ.

— Це всього лише резолюція!
— Окрім того, вимоги звільнити Тимошенко, Луценка та інших політв‘язнів містяться також і в резолюції Європейського парламенту. Я сподіваюся, що найближчим часом будуть і відповідні рішення інших потужних країн.

— Ви серйозно сподіваєтеся, що Віктор Янукович злякається?
— Я вважаю, що резолюція ПАРЄ обов’язкова для виконання усіма членами ПАРЄ, в тому числі Україною. Комітет опору диктатурі, до речі, ухвалив дуже серйозну заяву, фактично ультиматум владі, де в жорсткій формі вимагає негайно виконати цю резолюцію.

— Влада раніше не дослуховувалася до резолюцій. Де гарантії, що вона дослухається зараз?
— Позиція, яка чітко заявлена в резолюції, стосується застосування санкцій — це більш дієвий механізм. І це також є в заяві КОДу. Ми просимо європейські країни, щоб санкції були не проти України як держави, як країни, а проти тих керівників, тих суддів, тих працівників силових структур, які безпосередньо відповідають за політичні репресії, за руйнацію судової системи в Україні тощо.І, повірте мені, питання, яких дійсно вони бояться і на які вони реагуватимуть, — це питання, які будуть стосуватися їхніх фінансових трансакцій, їхньої нерухомості за кордоном. Оці питання для них є аргументом, важливішим за усі заяви та звернення.

— Важко уявити, щоб Австрія відібрала маєток у братів Клюєвих.
— Я не здивуюся, коли санкції почнуть діяти. І тоді, повірте мені, більших євроінтеграторів, ніж представники Партії регіонів, які мають там нерухомість, ви не знайдете. Вони настільки щиро будуть цим займатися, настільки щиро будуть говорити про демократію і, я думаю, щось і робити в цьому напрямі, що важко буде з ними конкурувати. Тому що коли йдеться про їхні гроші, про їхню власність, то це для них єдиний дієвий та беззаперечний аргумент.

— Ви розраховуєте, що буде знову ініціатива по декриміналізації статей? Чи як це може відбутися?
— Наша фракція почне нову сесію з вимоги прибрати з Кримінального кодексу сталінські рецидиви. Я розраховую, що або ця влада перестане перебувати у владних кабінетах, або відбудеться приведення кримінального законодавства у відповідність до вимог європейської спільноти. Тобто тут може бути багато різних варіантів. Який з них реально відбудеться — життя підкаже. Але я знаю, що перемога буде за нами, тому що наша справа чесна та справедлива.

— Ви сказали, що влада не буде перебувати у владних кабінетах. Ви збираєтеся ініціювати якісь масові виступи?
— Морози спадуть, і на вулиці знову вийдуть люди. Вірю, що їх буде достатньо. Напередодні тих подій, які ми називаємо Помаранчевою революцією, також ніхто не вважав, що можливі такі масштабні події і так швидко відбудеться зміна влади в Україні. Але це відбулося.

— Помаранчевій революції передували дві такі хороші репетиції, як «Україна без Кучми» і «Повстань, Україно!». Ті мітинги, які ви проводили під час процесу над Тимошенко, засвідчили, що, на жаль, кількість протестного електорату або принаймні людей, які готові вийти захищати свої позиції на вулиці, не така велика.
— Безумовно, тут є питання щодо активності людей. Але повірте мені, я був активним учасником і «України без Кучми», і «Повстань, Україно!», не кажучи вже про події 2004 року.Учасників у цих акціях — а я пам’ятаю, скільки людей ходило по Києву в 2001, 2002, 2003 роках, — було значно менше, ніж, наприклад, крокувало колоною по вулиці Володимирській 24 серпня минулого року чи билося з «Беркутом» біля Печерського суду. Просто пам’ять це стирає.Водночас протестні настрої в суспільстві зростають. Невеличкі хвилі в один день можуть перетворитися на потужне цунамі, яке не зупинять грати, паркани та загони МВС. Від одного сірника може вибухнути газ, що накопичується у зачиненому підвалі.

— У вас є гроші на сірники?
— Сірники, дякувати Богу, не така дорога річ. Ви знаєте, коли є якісь стабільні політичні, економічні умови, то, безумовно, для проведення виборчої кампанії і активізації прихильників тої чи іншої політичної сили треба справді серйозні капіталовкладення, серйозні інвестиції у політичний процес. У випадку політизації суспільства, у випадку протистояння, у випадку жорсткої протидії і розмежування «влада–опозиція» потрібні мінімальні матеріальні затрати для опозиції. Для справжньої опозиції.

— З’являлися публікації, наприклад у «Дзеркалі тижня», про зустріч олігархів, які вирішували, що робити, зокрема, як випустити Тимошенко з в’язниці. І йшлося про те, що вони налаштовані дати опозиції більше грошей, ніж це санкціоновано Банковою.
— А Банкова санкціонувала якісь гроші для опозиції?
— Так стверджують.

— Скільки і де, можна дізнатися? Кому пред’явити рахунок?— Для вас же не секрет, що намагалися організувати зустріч Яценюка і Ахметова?

— Я не буду обговорювати своїх партнерів по КОДу, вони самі можуть дати відповідь. Але якщо у багатіїв, незадоволених владою, є спонсорські настрої, було б цікаво дізнатися — «Батьківщині» щось перепаде чи ні? Це б нам було незайве (сміється).

— Вам не здається, що БЮТ обрав неправильну тактику, коли почав говорити про катування Тимошенко, погані умови в камері? Спочатку ви «згустили фарби», потім влада показала майже готельний номер Тимошенко...
— Перша теза — Тимошенко невинна. І вона вже півроку незаконно перебуває за ґратами, незалежно від того, в яких умовах її там утримують. Друге — Юлія Володимирівна сама не обирає, де і в якій камері її будуть утримувати. Це ж не готель, де можна обирати люкс чи економ варіант.Вона перебувала в жахливих умовах Лук‘янівського ізолятору. Коли Європа почала тиснути, і вони змушені були допустити до зустрічі з нею єврокомісара Фюле, її терміново перевели у відремонтовану камеру до медичної частини СІЗО. Коли її етапували до Харкова, стало дуже складно спілкуватися з Юлією Володимирівною. Тому що в Києві ми зранку могли їй ставили питання, і вже ввечері від захисника отримувати відповідь. Зараз наші захисники на день-два їдуть у відрядження. Тобто, як мінімум, кілька днів ми не маємо від неї інформації.

Щодо діагнозу, то тут не треба багато говорити. Я не лікар. Однак екс-міністр охорони здоров’я, професор, академік Микола Поліщук — один з головних нейрохірургів України — чітко коментував діагностику Юлії Володимирівни. Навіть влада не може заперечити, що вона вже чотири місяці сама не ходить.
Інше питання, чому ми не деталізуємо діагноз. Розумієте, є речі коректні й некоректні. Я вважаю, що про ваші хвороби теж некоректно говорити публічно.

— Юрій Луценко, коли йому було зле, вже не задумувався про таке.
— Ми також говоримо, що насамперед проблеми пов’язані з хворобою хребта. Які Поліщук на своїх прес-конференціях деталізував. Інше питання, що сама Юлія Володимирівна постійно просить нас не робити піару з її хвороби. Це її прохання.

— У Юлії Володимирівни раніше були якісь проблеми з хребтом?
— Скажімо так, у неї виникали проблеми, але ж не такі серйозні, як з’явилися після ув’язнення. Крім того, що стосується її втрати свідомості в колонії напередодні Різдва, ми досі не маємо офіційного висновку про причини та наслідки. Є кілька медичних гіпотез, які також озвучували фахівці. В той же час, які саме ліки, що дали їй тюремники, спричинили такі наслідки для її організму, нам невідомо. Те, що Юлію Володимирівну вже чотири місяці не лікують, — це катування.

— Але вона сама відмовляється!
— Якби це була не Тимошенко, то, я думаю, не проблемою було б домовитися і лікувати будь-яку хвору людину в умовах клінічної лікарні. Той самий масаж: уявіть собі, що не тільки постійно три спостерігача у формі присутні, але й відеокамера спостерігає за цим процесом... Уявляєте, як це відбувається, що це означає для жінки?Я не знаю, хто там це дивиться. Це катування для жінки чи ні? Коли перед відеокамерою вас примушують роздягнутись та робити якісь специфічні медичні процедури. Мені здається, це не просто катування, це скотство!

— Все ж таки, що буде, якщо влада відмовиться випустити Юлію Володимирівну?
— Такої влади не буде в Україні.

За матеріалами «Української правди»
(Друкується зі скороченнями)
"Вечерние Вести"
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (633)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области