ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ: «Cоціальну політику влади можна назвати соціальним геноцидом»

  797   1 30.01.2012, 12:02 | Статьи, Политика
Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ: «Cоціальну політику влади можна назвати соціальним геноцидом»
У лютому виповнюється два роки від моменту підписання Віктором Януковичем свого першого президентського указу.

Документ мав доволі амбіційну назву — «Про боротьбу з бідністю». Варто віддати належне Януковичу, адже йому частково вдалося виконати свою обіцянку: за роки його правління статки олігархів збільшилися в десятки разів. Чого не скажеш про простих людей. Згідно з офіційною статистикою, тільки за листопад минулого року українців поменшало на 11 тисяч, впродовж останнього року кількість підприємців скоротилася на 70 тисяч. Про те, як нинішня влада бореться з бідністю, під час відеочату на порталі INTV розповів народний депутат від фракції «БЮТ–Батьківщина» Андрій Павловський.

— Андрію Михайловичу, чи достатньо, на вашу думку, минуло часу, щоб підбити хоча б деякі підсумки роботи влади?
— 26 лютого спливло два роки, як Віктор Янукович підписав свій перший указ — про боротьбу з бідністю. Але ми бачимо наслідки цієї «боротьби»: кількість знедолених людей в країні тільки зросла. Навіть офіційна статистика свідчить про це. Порівняно з минулим роком бідних стало на 2% більше. Наразі саме у нас найзлиденніше населення на європейському континенті. За даними ООН (визначає міру зубожілості 160 країн), майже 80% українців знаходяться на межі бідності. А розрив між прибутками багатих і незаможних становить один до сорока! Це неприпустимий показник, це вже є соціальною прірвою.

Водночас ми маємо таке ганебне явище, як бідність серед працюючих. Наприклад, мінімальна зарплатня в Україні за минулий рік становила близько 960 гривень. Цих грошей не вистачає навіть на фізіологічне виживання. Я уже не кажу про утримання родини. Тим часом мінімальна заробітна плата в США — понад тисячу доларів. Ще кілька цифр для порівняння: середня зарплатня за останній рік в Україні ледь сягнула трохи більше 290 доларів, тоді як у Польщі — 1350 доларів, Чехії — 1460 доларів, Литві — 930 доларів. Коли був у Польщі, постійно задавався питанням: чому поляки отримують майже вп’ятеро більше, ніж українці, при тому що ціни на продукти там втричі нижчі, ніж у нас?Це і є парадокс правління діючої влади, яка тільки на словах розповідає, що буде долати бідність.

— Чи можна існувати на прожитковий мінімум, який встановила влада?
— Уряд навмисно штучно занижує показник прожиткового мінімуму — базового соціального стандарту. З огляду на нього розраховуються мінімальні зарплати, пенсії, стипендії, соціальні допомоги. І якщо він суттєво занижений, усі недоотримують те, що їм законно належить. У липні, згідно з оцінками Міністерства соцполітики, прожитковий мінімум для працюючого становив понад 1180 гривень. А з 1 січня уряд встановив його на рівні 1073 гривень. Крім того, уряд продовжує грубо порушувати закон про оплату праці, де записано, що ставка працівника першого тарифного розряду (а всім бюджетникам нараховують за єдиною тарифною сіткою) повинна бути більшою за мінімальну зарплату. Між тим з початку нового року службовці цієї категорії отримуватимуть 773 гривні, а мінімальна зарплатня — 1073 гривні. Розрив становить майже триста гривень. Відомо, що тарифний коефіцієнт збільшується із підвищенням кваліфікації. Тож досвідченим вчителям, лікарям будуть недоплачувати 700–800 гривень, доцентам, професорам — 1500–2000 гривень.
Крім того, прожитковий мінімум визначають за застарілою методикою, затвердженою ще минулого століття. Востаннє він переглядався у 2000 році. Хоча, за діючим законодавством, мусить переоцінюватися кожних 5 років. Згідно із розрахунками Азарова, на одного українця щодня припадає 100 грамів картоплі, 250 — хліба, 20 — макаронів, 5 — сала, 25 — ковбаси. Спробував би Янукович із Азаровим та Тігіпком хоча би тиждень пожити на цьому пайку!

— Чимало людей зіштовхнулися з такою проблемою, як невиплата зарплат. Один із наших читачів розповів, що вся його родина, яка працює на оборонному підприємстві, вже три місяці не отримує жодної копійки. Як виживати людям за таких обставин? Адже існує кримінальна відповідальність за невиплату зарплатні?
— Нині заборгованість держави перед людьми по зарплаті сягає понад мільярд сто мільйонів гривень. Хоча Янукович особисто кілька разів давав Азарову доручення звести цю цифру до нуля. Але ми бачимо, що ситуація не змінюється. Навпаки: заборгованість може зростати. Звичайно, те, що людям упродовж трьох місяців не виплачують зарплатні, — грубе порушення законодавства, яке передбачає за це кримінальну відповідальність. Я як народний депутат особисто звернуся до генпрокурора з цим питанням і вимагатиму терміново вжити заходів.

Нещодавно продивлявся соцопитування від різних соціологічних фірм. Так ось, навіть R&B, яка працює на Партію регіонів, відзначає: 73% українців вважають, що економічна ситуація в державі погіршується. Людей турбує зростання цін на продукти та комунальні послуги, підвищення рівня злочинності, корупції.

— Чи є у бюджеті-2012 гроші на погашення невиплачених зарплат за минулий рік?
— На жаль, уряд не заклав жодної копійки в цьогорічний бюджет на компенсацію виплат по затриманих зарплатах. А також на відшкодування втрачених грошових вкладів Ощадбанку СРСР. Зараз уряд тільки й розповідає, немов хоче розробити відповідний законопроект, створити реєстр вкладників. Зазначу, що останнім урядом, який виплачував компенсації по втрачених заощадженнях, був уряд Юлії Тимошенко. Так звану «Юлину тисячу» отримали 6,5 мільйона громадян. Тоді Тимошенко критикували за те, що сума невелика. Але нині навіть цього робити не збираються. Або, може, незадовго до виборів щось вимудрують. Хоча це буде просто пропагандистським кроком.

— «Вечірні Вісті» неодноразово піднімали це питання і нагадували, що Янукович публічно по-обіцяв виплачувати ці вклади. Але влада вигадала хитру схему, яка передбачає необхідність випуску облігацій внутрішнього займу з терміном погашення протягом 15 років...
— Населення вкотре обдурять. Виплати потрібні передусім пенсіонерам. А влада розраховує, що ці люди до року погашення облігацій просто не доживуть. Таку соціальну політику можна назвати просто соціальним геноцидом. Подивіться, за що влада не береться, це лише погіршує життя. Як, наприклад, пенсійна реформа, яка звелася тільки до того, що жінкам підняли на 5 років пенсійний вік, а мінімальний трудовий стаж збільшили на 10 років… Те саме з Податковим кодексом: підприємців зменшилося на 70 тисяч. Усе робиться виключно для великого капіталу, який сам податки не сплачує, ховаючи гроші в офшорних зонах. Між тим весь тягар лягає на плечі простих українців.

— Показова боротьба Азарова з незаконним підвищенням тарифів на комунальні послуги в регіонах уже викликала різку критику…
— Мер Харкова пан Кернес сказав, що йому чхати на ці зауваження Азарова. Він як підвищував тарифи, так і підвищуватиме. У столиці теж ціни на комунальні послуги поповзли вгору, хоча, до речі, про це ніхто не попередив. Тим часом влада нас переконує, що не піднімає тарифи, а тільки приводить їх до економічно обґрунтованого рівня. Що фактично і є підвищенням. Якщо влада не може з цією проблемою впоратися, то вона мусить чесно піти, звільнивши місце тим, хто спробує її вирішити. Так звані «проффесіонали» Януковича працюють лише на власну кишеню. Я зустрічаюся з людьми і в Донецьку, і в Харкові, й бачу, що саме в тих регіонах розчарування найбільше. Люди відверто кажуть, що їх обдурили, бо їх життя погіршилося.

— Міністерство оборони рапортувало про те, що військовослужбовцям підвищать зарплатню більш як на 50%. Янукович, у свою чергу, обіцяє збудувати їм квартири. Це загравання з армією напередодні виборів чи реальна перспектива?
— Гадаю, що це чергові обіцянки-цяцянки Януковича. Як, наприклад, програма «Україна для людей», з якої не виконано жодного соціального зобов’язання. Так само і з військово-службовцями. Провели так звану пенсійну реформу, внаслідок чого всім військовим та іншим силовикам підняли термін вислуги на 5 років. Влада просто не цінує і не захищає своїх штиків, на яких, власне, й тримається. Тож нехай ці люди замисляться, кого вони захищають. Грошей на підвищення зарплатні, звичайно, немає. Може, в якійсь тумбочці й відшукають, але тоді треба вносити зміни до бюджету. Тож військовослужбовці мусять розуміти, що влада просто задобрює їх. Ну, навіть якщо піднімуть їм зарплату за два–три місяці до виборів, а потім що? Буде шалене зростання цін, і інфляція просто з’їсть це підвищення.

— Янукович сказав, що головними виправленнями в фінансовому розкладі на наступний рік має стати перерозподіл коштів на утримання регіонів. Ви вірите в те, що так станеться і що ці гроші будуть реально використані для покращення соціального становища на місцях?
— Я ознайомився з регіональним розподілом, і мене вразило, що основні кошти йдуть на Донецьк, на Єнакієве... Навіть виділили з бюджету 50 млн гривень на реконструкцію парку в Донецьку. Тим часом таким містам, як Суми, Херсон, Миколаїв, Львів, взагалі дали нуль гривень. Може, на вотчині Президента якісь золоті статуї збираються збудувати, такі, як золоті унітази в «Межигір’ї»?! Ось така «справедливість». Ще виділяють гроші з держбюджету на ті території, де збираються балотуватися діячі з провладних сил за мажоритарними округами. Наприклад, на один округ неподалік Новоград-Волинського спрямували 25 млн гривень, тоді як іншим округам поряд не перепало нічого.

— Хорошковський поїхав миритися з МВФ. Там йому відмовили. Які наслідки очікують нашу економіку?
— Іншого годі було й чекати. В демократичному цивілізованому світі не заведено підтримувати грошима репресивні режими. Міжнародна спільнота неодноразово вказувала на те, що потрібно повернутися до демократичних норм, припинити політичні репресії, звільнити політв’язнів Тимошенко, Луценка та інших.

— Як соціальний міністр опозиційного уряду ви особисто прораховували, який прожитковий мінімум мав би бути?
— Разом із колегами з «Батьківщини» ми подали законопроект щодо методики розрахунку споживчого кошику та його перегляду. Власне, за переліком товарів і послуг, які входять до нього, й розраховується прожитковий мінімум. Також я подав законопроект щодо збільшення соціальних стандартів. У ньому, зокрема, пропонується збільшити розмір прожиткового мінімуму до 1400 гривень, мінімальної зарплатні — до 1500 гривень, мінімальної пенсії — до 1200 гривень (саме таку пенсію обіцяв два роки тому перед другим туром на президентських виборах Янукович, запевняючи, що це буде один із його перших указів). Зараз мінімальна державна допомога по старості становить 822 гривні. Тобто Янукович вкотре обдурив пенсіонерів. Отже, з метою примусити ПР виконувати обіцянки Януковича ми направили законопроекти, які стосуються збільшення мінімальних зарплат і пенсій, кількості бюджетних місць в учбових закладах. Макіавеллі писав: «Коли йдеш до влади, обіцяй все що завгодно. Коли прийдеш до влади, або забудеш це, або завжди зможеш пояснити, чому не зміг того виконати». Отак цинічно діє і Янукович. Він забув про всі свої соціальні зобов’язання.

— Скільки таких законопроектів було прийнято парламентом?
— Я є автором понад 80 законопроектів на соціальну тематику. За останній рік подав більш як 20. Але, на жаль, з них прийнято тільки три. Нинішня влада ігнорує навіть ті законопроекти, які полегшують життя найбільш знедолених громадян. Депутати дивляться тільки на руку Чечетова, якому дають команду з Адміністрації Президента. Депутати від більшості перетворилися на таких собі кнопкодавів. Вони тиснуть на кнопки, навіть не читаючи законів. Слід визнати, що парламенту як законодавчої гілки влади після приходу Януковича не існує.

— Деякі експерти стверджують, що відставка міністра фінансів є початком війни Януковича зі своїми олігархами. Хто, на вашу думку, переможе?
— У сфері державного управління Янукович вибудував трайбалізм, тобто родинно-племенні стосунки. Наприклад, син Президента призначає своїх друзів на ключові посади: голови Нацбанку, голови Податкової адміністрації, міністра внутрішніх справ… Припускаю, що спонсори-олігархи не вдоволені таким станом речей. У нас же не абсолютна монархія, а узурпаторська президентська республіка. Поки що їм не вистачає сміливості сказати про це. Адже вони бачать, що Янукович слідує «бєспрєдєлу», ні перед чим не зупиняється. Але якщо у них забракне мужності особисто виступити, то, може, принаймні вистачить розуму допомогти опозиції на наступних виборах.

— Чи варто вважати відмову європейських лідерів від зустрічі з Януковичем у Давосі останніми попередженнями перед санкціями Європи? ПАСЄ ухвалила резолюцію щодо готовності застосувати ці санкції. Якими вони можуть бути?
— Янукович обдурив таких європейських лідерів, як Саркозі та Меркель, пообіцявши привести кримінальне законодавство України у відповідність з європейськими нормами. А це б дало змогу звільнити незаконно ув’язнених лідерів опозиції. Наш «гарант» думає, що так просто можна навішати локшину на вуха європейським лідерам, що їх можна «кинути». Вже деякі діячі так пробували. Я маю на увазі Каддафі, Мубарака. А чим вони закінчили, ми всі знаємо. Тому якщо Янукович і надалі ігноруватиме резолюції і рішення того ж Європарламенту, безумовно, постане питання про запровадження санкцій. Я сподіваюся, що вони передусім стосуватимуться тих високопосадовців, які порушували права людини. Для початку їх можна позбавити віз за кордон. Якщо не зрозуміють, то наступним кроком може стати закриття їхніх закордонних рахунків. Спецслужби прекрасно знають, де і у кого такі є. Як тільки вони заморозять кошти когось із найближчого оточення Януковича, наступного дня усі політв’язні будуть на волі. Європа не раз намагалася вмовити Януковича не порушувати права людини , не переслідувати опозицію. Але ця публіка свої університети закінчувала на зонах і не розуміє дипломатичної мови.

— Чечетов каже, що головною проблемою у спілкуванні влади та Європи є опозиція. Начебто у опозиції немає почуття патріотизму, мовляв, їздять по Європі, поливають Януковича брудом, а разом з тим кидають тінь на всю країну. Ваші коментарі?
— Коли такі діячі, як Чечетов, Колесніченко, Азаров чи Янукович, говорять про патріотизм, я просто сміюся. Адже ці люди є патріотами своєї власної кишені, бізнесу своїх дітей та офшорних зон. Вони є більшою мірою патріотами Кіпру. Так що не варто дорікати опозиції, яка намагається зробити все, щоб повернути Україну на демократичний шлях розвитку. Ті люди, які нині перебувають при владі, починали свою кар’єру рекетирами в спортивних костюмах на базарах. А зараз вони сидять у міністерських кабінетах. На жаль, вони не розуміють нормальної мови. Таке в них кримінальне виховання. Вони сприймають тільки мову сили й санкцій. Тому ми повинні навчитися захищати свої інтереси.

— Що робити, якщо Янукович не звільнить Тимошенко після рішення Європейського суду?
— Влада «бикує» проти європейської спільноти. І надій, що Тимошенко, Луценка та інших політв’язнів звільнять за рішенням Європейського суду, небагато. Водночас ми ж бачимо, що зростає соціальне напруження. Посилюються протестні настрої, які рано чи пізно вихлюпнуться на вулицю. Цього найбільше боїться влада. І щоб збити хвилю народного гніву, Янукович кинув до в’язниці лідерів опозиції Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Він продовжує їх панічно боятися навіть тоді, коли вони знаходяться за ґратами. Тому влада відкриває все нові й нові справи. Бажання згноїти їх у в’язниці продиктоване лише страхом.

— Чому Міністерство ЖКГ у 2007 році (прем’єром був Янукович) відмінило свою ж постанову, яка дозволяла власникам окремих квартир у багатоквартирних будинках відмовлятися від централізованого опалення?
— Я вважаю, що це помилка, адже кожний має право на вибір. Якщо людина хоче поставити собі індивідуальний котел, при цьому дотримані всі норми й стандарти, то чому б і ні? Адже тоді можна платити менше. Проте чиновникам це невигідно.

— Які ваші коментарі щодо кримінальної справи, відкритої після того, як на Майдані Незалежності в новорічну ніч ви влаштували лазерне шоу з написом «Юлі — волю!»?
— Влада переслідує опозицію і не може пробачити такий вияв солідарності з лідером. Ми з друзями в готелі «Козацький» святкували Новий рік і вирішили привітати зі святом Юлію Тимошенко та усіх киян. Але влада вирішила, що це хуліганство в особливо цинічній формі, яке тягне аж до 4 років ув’язнення. Відкрили кримінальну справу і зараз майже щодня тягають на допити мого помічника і голову Шевченківської парторганізації «Батьківщини» Павла Анісковича. Міліція увірвалася до нашого номеру, вибивши двері, і фактично провела обшук без дозвільних документів. Цим силовики порушили закон про статус народного депутата. Там були високі міліцейські чини, тож зрозумівши, що вони накоїли, таким чином вирішили нам відповісти. А може, це просто замовлення влади чинити тиск на мене через помічника.

— Кличко оприлюднив своє зауваження щодо висунення кандидатів на мажоритарних округах, за умови якого приєднався до опозиції. Чи підтримає його «Батьківщина»?
— Я поважаю Віталія Кличка як видатного спортсмена, але як політик — скажу відверто, і нехай Віталій не ображається, — він ще недосвідчений. Часто дослухається до підказок своїх порадників, а вони не завжди доречні. Тобто не завжди ідуть на користь об’єднанню опозиції. Ну як можна визначати за місяць до закінчення виборчої кампанії кандидата, коли від влади вже буде один, а від демократичних сил 10 чи 20? І вони розтягатимуть між собою протестний електорат. А потім за місяць визначити одного? Це, по-перше, технологічно складно на кожному окремо окрузі. По-друге, опозиції треба домовитись і визначити одного узгодженого кандидата до дня реєстрації, щоб він мав змогу провести повноцінну агітаційну кампанію. За такого кандидата можуть голосувати до 70–80% виборців. А те, що пропонує Кличко, реалізувати неможливо. З іншого боку, така ситуація буде на користь Партії регіонів.

— Президент заявив, що «покращення життя» українців продовжиться і цього року. Як міністр соц-політики опозиційного уряду порадьте, до чого українцям готуватися.
— Краще б нам взагалі нічого не обіцяли. Ми ж знаємо, що коли влада каже про покращення, це фактично означає протилежне. Усі дії влади спрямовані на те, аби вирішувати економічні проблеми за рахунок громадян України. Тому чекати чогось хорошого не варто. Влада цього року хоче зробити ставку на Євро-2012. Але об’єкти до чемпіонату могли будуватися, бо скорочувалися соціальні видатки. Більш як сто мільярдів бюджетних коштів витратили на Євро, половину з яких розікрали. А де ж зовнішні інвестиції, які обіцяв Янукович? Їх немає, бо ніхто не хоче вкладати гроші в країну з диктатором і шаленою корупцією. Та не варто опускати руки і зневірюватися. Громадянам України треба нарешті навчитися захищати свої інтереси та права Тільки в об’єднанні сила! Кожен, хто має мужність стати проти окупаційної влади, мусить бути з нами, щоб усунути кримінальний режим, який був тимчасовою помилкою.

Ведучий відеочату Дмитро БРОВКІН.
Фото Дмитра ЛИПАВСЬКОГО
"Вечерние Вести"
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (695)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области