ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Сергій Пашинський: «Опозиція отримала серйозну зброю у вигляді нового закону про вибори»

  626   1 28.11.2011, 09:13 | Новости, Политика
Сергій Пашинський: «Опозиція отримала серйозну зброю у вигляді нового закону про вибори» "Опозиція зробила все можливе для того, щоб максимально захистити конституційне право виборців"

Сімнадцятого листопада Верховна Рада більшістю голосів ухвалила новий Закон «Про вибори народних депутатів України». Документ підтримали й опозиційні фракції, що обурило деяких політологів та лідерів окремих політичних партій. Отже, чому за закон голосувала парламентська опозиція? На це та інші запитання під час відеочату на порталі INTV, що відбувся минулої середи, відповів народний депутат України від фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Пашинський.

— Прийняття закону про вибори 366-ма голосами деякі експерти назвали неприємною сенсацією. То чому опозиція підтримала провладну коаліцію?

— Почну з того, що ми нікого не підтримували! Насправді опозиція зробила все можливе для того, щоб максимально захистити конституційне право виборців на чесне волевиявлення. Наша позиція була принциповою — той проект закону, який 17 листопада близько 16-ї години зареєстрував голова фракції Партії регіонів пан Єфремов, можна було б назвати не законом про вибори, а законом про фальсифікацію виборів. Там було багато «перлів», про які я розповім пізніше. На той момент, коли законопроект Єфремова було зареєстровано у Верховній Раді, тривало засідання тимчасової комісії на чолі з представником опозиції Русланом Князевичем. Нагадаю, що цю комісію під тиском Європи, під тиском українського суспільства був змушений створити Президент. Комісія розробила власний законопроект, який унеможливлював відверті спроби «регіоналів» цинічно сфальсифікувати результати виборів, але вже «законно». І ми були здивовані, коли Партія регіонів погодилась врахувати всі наші пропозиції. Таким чином, або в парламенті ухвалюється закон Князевича, або — Єфремова. І вони б його ухвалили. Не допомогло б ані блокування трибуни, ані що завгодно — згадайте голосування за Харківські угоди. Партія регіонів у Верховній Раді має більшість. А у нас її немає. І тому ми вирішили поступитися деякими політичними інтересами (такими, наприклад, як участь у перегонах блоків політичних сил) заради того, щоб саме виборець, а не кандидат у депутати чи партія отримав максимально прозорі правила виборів та зміг захистити у разі фальсифікацій свої конституційні права. Іншими словами, ми отримали зброю, з якою можна буде воювати з владою — замість того, щоб відсторонитися від процесу, блокувати трибуну, а потім давати інтерв’ю та скиглити на телешоу, що Партія регіонів знову порушила права українців, знову образила опозицію. Погодьтеся, що від цього не було б пуття. Сьогодні опозиції треба не скиглити, а об’єднатися та відпрацювати спільний механізм дій, який дозволить здобути під час виборів щонайменше 60% місць у майбутньому парламенті.

— Ви справді вірите, що такий результат є реальним, адже в Партії регіонів є адміністративний ресурс, а головне — переконання, що вони прийшли у владу надовго!?

— Партія регіонів, опинившись біля керма держави, почала послідовно знищувати опонентів і вибудовувати владу під одну особу — Януковича Віктора Федоровича. Спочатку скасовано конституційну реформу, фактично знищено судову гілку влади. Ну а на що перетворився парламент — усім відомо. Депутати від більшості (навіть ті, котрі вміють читати) вже навіть не отримують на руки законопроекти для ознайомлення. Їх роздають під час голосування. Чечетов піднімає руку, і на табло одразу ж висвітлюється 260 голосів. Але Партія регіонів стрімко втрачає рейтинги. І це вже не заяви політиків, а доконаний факт. Ми розуміємо, що в кращому випадку у Януковича скоро буде рейтинг, як у пізнього Кучми — менш як 10%. Очевидно також, що діючий Президент та його «команда» просто так владу здавати не збираються. І, власне, закон про вибори стане потужним інструментом для боротьби проти режиму. Ми маємо досвід, адже Помаранчева революція якраз домоглася зміни влади шляхом виборів.

— Що пропонував пан Єфремов у своєму законопроекті та які правки внесла до закону опозиція?

— З самого початку вони знайшли «оптимальний» варіант нової виборчої формули — 50 на 50% (партійні списки, мажоритарка). Розрахунок Януковича простий: кандидат по мажоритарці засіватиме територію грошима і протягне до парламенту і себе, і ПР. Тому вони хотіли цьому кандидатові забезпечити максимально вигідні умови.

Як я вже казав, у законопроекті Єфремова було багато «перлів». Наприклад, «регіонали» воліли, аби виборчий бюлетень мав лише дві ознаки — колір і розмір. До цього законом було передбачено: кількість бюлетенів, як і де вони друкуються, ступені захисту, бланки суворої звітності, прив’язка до виборчих округів, номери дільниць. Партія регіонів вирішила полегшити собі життя, щоб в друкарні можна було виготовити стільки цих папірців, скільки їм буде потрібно.

По-друге, вони хотіли знімати з перегонів потужних кандидатів від опозиції після двох попереджень. Отримати їх дуже просто. Наприклад, до будь-якої поштової скриньки «регіонали» підкидають листівки нібито свого опонента без вихідних даних. Це миттєво фіксує комісія, і кандидат більше не є учасником виборів! Можна було б зняти опонента і через те, що начебто неналежним чином оформлені його документи. А хто визначає — належно чи неналежно? Гарне питання! У мене була така ситуація: у 1993 році в мене вкрали машину, було порушено кримінальну справу, авто не знайшли. Яким же було моє здивування, коли 2002 року ЦВК повернула мої документи як неправильно оформлені! Як з’ясувалося, я не вказав, що є власником тієї автівки. Але якщо раніше, згідно з законом, мене просто зобов’язали виправити документи, то за законом Єфремова мали б зняти з реєстрації.

Де приймається рішення? В окружній комісії, дільничних комісіях. Причому ПР передбачала для себе: рішення правомірне за умови більшості голосів від більшості. Тобто, умовно кажучи, 26% членів ДВК чи ОВК мають право зняти кандидата, і це було б законно.

Інший аспект. Хочете голосувати вдома? Жодних проблем! Але ми прописали в законі, що виборець зобов’язаний надати відповідну довідку, і не просто від лікаря, а від медичного закладу. На жаль, я думаю, що районна лікарня міста Єнакієве дасть необхідну кількість довідок місцевому штабу ПР. Але у мене дуже великі сумніви, що Коростишівська районна лікарня Житомирської області чи якась інша наштампує їм липових папірців для фальсифікацій.

Ще про одну поправку: тепер виборчі документи зберігатимуться не рік, а п’ять років! Хочу поінформувати тих людей, які будуть займатися фальсифікаціями: п’ять років — це великий термін. І я раджу їм замислитися, що станеться з ними після того, як все буде перераховано. Кримінальну відповідальність за фальсифікацію ще ніхто не відміняв.

Детальніше принципові відмінності між нашими правками та законопроектом Єфремова можна побачити у порівняльній таблиці, яку ми підготували.
— Як ви гадаєте, які механізми фальсифікації Партія регіонів застосує під час виборів?

— Фальсифікації безумовно будуть. Без них команді Януковича загрожує неминуча політична смерть. Проте навіть за умов фальсифікацій я особисто переконаний у тому, що наступного ранку після підрахунку голосів на пана Януковича очікує тотальне розчарування.

Два тижні тому закінчились довибори до Верховної Ради АР Крим по місту Сімферополь, де помер депутат. І ми могли простежити, як влада собі уявляє «ідеальні» вибори. Модель така: ставка робиться на технології, напрацьовані в Донецьку, — голосування вдома. Складаються списки виборців, когось із них попереджують, аби не ходили на дільниці, когось навіть не попереджують, бо й так знають, що він, наприклад, асоціальний елемент і вибори ігнорує. І якщо мати адмінресурс, то можна легко вирахувати цих людей. Можна запросто визначити неіснуючих виборців, які подалися на заробітки, виїхали до іншого регіону… Уявіть собі, що в Криму одна третина виборців проголосувала вдома! Довідок з лікарні не було, бо закон це дозволяв! Тобто вибори в Криму було фальсифіковано… «законно».

Однак я дуже сумніваюся в тому, що Янукович спроможний буде підкупити 60% виборців, які, згідно з соціологічними дослідженнями, виступають проти чинної влади. До речі, один із «регіоналів» якось мені зізнався: «Невже ви думаєте, що фальсифікувати так легко? Щонайбільше 10–15% можна. Це ж треба задіяти десятки тисяч людей, та й організувати роботу теж треба вміти». Може, єдиний регіон, який підтримає Партію регіонів, — Донбас, і то зовсім не факт. Враховуючи те, що там нині відбувається, нова революція проти Януковича почнеться вочевидь саме з Донецька.

Отже, з ухваленням цього закону (за умови, що його підпише Президент) у опозиції з’являються реальні шанси, а головне — конкретний механізм для впевненої перемоги. А ось чи скористаємося ми з вами цим шансом, залежить від державницької позиції кожного з опозиціонерів. Якщо не об’єднаємося і підемо на вибори під гаслом «Сам дурень!», тоді Янукович буде керувати Україною до кінця свого віку.

— Як ви розцінюєте доволі різкі заяви партії «Свобода» та вихід з Комітету опору диктатурі пана Гриценка? Чи не виникнуть проблеми під час висування єдиних кандидатів від об’єднаної опозиції по мажоритарних округах?

— Мені сумно і боляче, що Анатолій Гриценко, людина, яку я глибоко шаную, зробив заяву про «зраду». Мені байдужі заяви Ющенка та Наливайченка, бо не їм говорити про відступництво після того, як вони зробили Януковича Президентом. Це була їхня спецоперація. Щодо Гриценка… Я переконаний, що емоції спадуть. Допоки ми власні інтереси будемо ставити вище за інтереси держави і виборців, доти Янукович залишатиметься при владі. А щодо позиції Олега Тягнибока, то я особисто ініціюватиму переговори, адже для влади головне — стравити виборців «Батьківщини» і «Свободи». Це звичайна технологія, в яку вкладаються чималі гроші. І я впевнений, що ми з Олегом порозуміємося.

Щодо висування єдиних кандидатів, проблем по Центральній Україні не бачу. По заходу з «Фронтом змін» уже досягнуто принципових домовленостей. Отже, ми будемо не лише погоджувати кандидатів, а й спільно вивчати передвиборчу ситуацію та напружено працювати задля перемоги наших кандидатів.

Ведучий відеочату
Дмитро БРОВКІН.
Матеріал підготувала
Ганна СПІВАК.
Фото Дмитра ЛИПАВСЬКОГО
"Вечерние Вести"
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (456)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области