ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

ЮРИЙ ГНАТКЕВИЧ: Табачника заслали из русской церкви, а Ахметов - патриот-русификатор (ИНТЕРВЬЮ)

  529   0 11.02.2011, 15:00 | Новости, Политика

Ластівки низько над землею – до дощу. Ворони каркають - на негоду. Журавель танцює на потепління. А Верховна Рада України заговорила про мовне питання – до скорих виборів. І хоча депутати пролонгували термін свого перебування до 2012 року, а каденція президента скінчиться у 2015, сьогодні «мовне питання» стоїть особливо гостро. Українці ж вибрали Віктора Януковича президентом, який обіцяв надання російській мові статусу другої державної. Російську другою державною не запровадили … поки що. А от вже дублювання іноземних фільмів для прокату в Україні вже скасовано (!), уряд намагається запровадити проект Концепції мовної освіти, який, за висновками ряду експертів, суттєво звужує використання української мови в загальноосвітніх закладах.

До слова, аналіз внесеного 7 вересня 2010 року на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про мови в Україні» свідчить, що і концепція даного законопроекту, і більшість його ключових норм суперечать Конституції України та ґрунтується на довільному тлумаченні Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов. Про це йдеться в експертному висновку, ухваленому вченою радою Національного університету «Києво-Могилянська академія» на засіданні 23 вересня 2010 року.


Народний депутат БЮТ-Батьківщина, Голова підкомітету з питань жертв політичних репресій, етнополітики, упередження національних конфліктів, біженців, міграції та у зв'язках з українцями, які проживають за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ЮРІЙ ГНАТКЕВИЧ в ексклюзивному інтерв’ю виданню INTV розповів про ставленика російської православної церкви – міністра освіти і науки Дмитра Табачника, про істинні мотиви звільнення Володимира Семиноженка з посади віце-прем'єр-міністра України, про "великого українського патріота Вадіка Колєснікова" і про велике досягнення Миколи Азарова – «сіськи-масіськи» прем’єр вже не говорить.
Горезвісне «мовне питання». Чиїх рук козир і коли ми отримаємо вирішення цього питання?

Як казав Тарас Чорновіл, - це курка, які несе золоті яйця на кожні вибори. І воно буде відкладатися, бо воно в цій залі «нерешабельне». Вони (представники більшості – ред.) не мають 226 голосів, а їм треба 280, щоби для «понту». І ми (представники опозиції – ред.) не маємо теж 226 голосів. Але ситуація, що зараз є, нас влаштовує. Поступово навчився Янукович, навчився Кінах, вчиться Азаров. Хоч він сказав там колись «сіськи-масіськи», але він вчиться як прем’єр, і має це зробити надалі.

Янукович вивчив пристойно українську мову, так він має зробити правильно висновки. Сказати своїм: робіть так, як я.

Ви подивіться інтернет! Там пишуть про податки, про яку хочеш холеру! І там 2-4 пости відгуків. Як тільки іде про питання мови – то ви бачите ціле простирадло коментарів! Це є найгостріші питання!


Чи можна зараз говорити, що Україна поступово русифіковується? Прикладом того є дозвіл на використання в окремих областях України російської мови для документації?

З іншого боку, я б сказав, що навпаки. В Україні мовне питання стабілізувалося на нашу користь. Україна українізується дуже повільно, але українізується.

Якщо ви хочете розуміти мовну ситуацію в Україні, то слід звернути увагу на наступне порівняння. Вовк спіймав зайця, і трощить йому хребет, а Олена Бондаренко і Вадік Колесніченко бігають навколо і говорять: рятуймо вовка! Ми нічого не можемо зробити з вовком, ми єдине не можемо йому дати, щоб він з’їв зайця. А вовку ми нічого не зробимо, бо російська мова є широко альтернативна мова. Вона іде через канали, через газети.


Складається враження, що одне політичне крило хоче фактично ультимативно насадити російську мову, а інше політичне крило заполонила фобія «русифікації»
 

Ми не зацікавлені у витісненні російської мови. Ми хочемо, щоб українці навчилися володіти українською, все!
Ви говорили про російську мову, як широко альтернативну, яка іде через ЗМІ. До прикладу, проясніть ситуацію із дубляжем фільмів українською мовою.

Народний депутат НУНС В’ячеслав Кириленко підготував законопроект про обов’язковість дубляжу російських і американських фільмів, тих серіалів і бойовиків. Але він програв, і він подав апеляцію. А пан Табачник, ставши віце-прем’єр міністром, коли Янукович при Ющенку був, то першим, що він зробив, то він відкликав це подання. І він (Табачник – ред.) заявив у Москві, що він не знає якоїсь країни, де комусь би нав’язували, на якій мові робити фільми. Це справа виробника. Він все правильно каже, товариш Табачник, для Туреччини кіно іде турецькою, для Німеччині – німецькою. Тільки в нас вони йдуть російською мовою. І йдуть вони до того, аби русифікувати і асимілювати українців. І не хоче влада погодитися з російською мовою.

Конституційний суд свого часу прийняв рішення на запит, підписаний групою депутатів, що підлягають фільми іноземного виробництва – тобто російські і американські, підлягають дубляжу і синхронному перекладу – субтитрам. Немає нічого більше образливого для українців, ніж субтитри. Ними насміхаються, глузують над українцями. Коли ви дивитеся фільми на російській мові і пишуть українською – ви їх читаєте?! Та навіщо воно Вам – ви ж і так розумієте.

Моя тітка Ганя живе в глухому селі 52 роки. Вона ніколи не читає що там пишуть, бо вона розуміє російську мову.


А що стосується русифікації України через ЗМІ?

Великий русифікатор Ринат Ахметов. Його газета Сегодня виходить величезним тиражем тільки на російській мові і розповсюджується по всій Україні. І його телеканал «ТРК Україна». Українського там є лише літера «ї», а щось інше виудити там – неможливо. А всі новорічні і різдвяні свята він транслює з програми із Москви. Правильно?! Бо це великий русифікатор. Але коли Шахтар грає, і матч коментує український коментатор, то Ахметов не кличе собі перекладача, бо він розуміє мову.

У нас склався мовний пасивний білінгвізм. Бо всі розуміють російську, і так само розуміє російську.


Останнім часом говорять, що Верховна Рада України звільнила Володимира Семиноженка з посади віце-прем'єр-міністра України саме через невиконання умов дублювання російських фільмів. В чому річ?

За що вигнали Семиноженка? Бо він не виконав обіцянок, наданих Москві, що фільми російської кінорежисери не будуть дублюватися українською. Він не виконав, бо він українець, хоча і російськомовний. І його провалили тут в Раді, пам’ятаєте? А посада віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань по суті була ліквідована. А те, чим він займався, доручили «великому українському патріотові» - Колєснікову! Ви мене зрозуміли?! А Кулиняк (Михайло Кулиняк – чинний міністр культури і туризму – ред.) ще довго чинив опір. Він казав, що та ні, є рішення Конституційного суду, у нас створені структури дубляжні – це бізнес! І Олена Бондаренко сказала, що нам таки міністр не потрібен.

І що ви думаєте зробив міністр?! Трішки-трішки по опирався, і здався. Він підписав указ про те, що дубляж нині не є обов’язковим. Але що є добре, у нас створені комерційні структури, що роблять дубляж. І на цьому заробляли гроші і платили великі податки. Бо якщо ми не робимо дубляж російських фільмів, по суті держава від того нічого не має.
І поки що дубляж продовжується.

Вірогідно, до пори, до часу. Міністр освіти і науки Дмитро Табачник в цьому відіграє не останню роль?

Я думаю, що Табачник і цього не витерпить, і прийде часі він щось придумає, щоб цей дубляж припинити. Я не хочу наговорювати на цю людину, але відчуття таке, що його це мучить.


Ви є автором славнозвісної книги «Анти-Табачник: чом птах у синє небо не злетів?». І Ви чимало дослідили джерел і як ніхто знаєте, що Табачника пов’язує з українським.

Ви ж не знаєте, про що він писав у своїх дисертаціях? Його роботи були присвячені розвінчанню культу особи і тоталітаризму на теренах України. Во! Почитайте, Вам буде дуже цікаво. Ця людина добре розуміє, як нищили українську культуру, як розстрілювали у Соловках всю українську інтелігенцію, зокрема, капітана Матвєєва із револьвера пострілом в потилицю. Він це знає. І я йому в книжці своїй яку назвав «Анти-Табачник», написав, що не розумію, що він робить і хто він такий взагалі. А хто він за національністю?! Якщо він українець, то чому він так бореться з усім українським. Якщо він росіянин, то я ніде не читав, що він мав російське коріння. Якщо він єврей, то хіба він не знає, якою ціною єврейський народ будує свою державу у боротьбі. Скільки пролито крові, скільки знищено євреїв заради єврейської ідеї національної. Хіба він не знає, скільки знищено українців, скільки їх полягло заради української національної ідеї.Так чи інакше, його політика спрямована на русифікацію українського «населення»?

Він допомагає русифікації. І політика ця ведеться свідомо. І нічого кричати і до президента іти проти Табачника. Та не туди треба іти. Не може він звільнити Табачника. Табачника може звільнити тільки патріарх Кирило, а він цього не зробить.

Табачник, на мій погляд, є ставлеником російської православної церкви. А російська православна церква спить і бачить великий російський мир. Кирило приїхав у Почаїв, і сказав, що ми єдиний народ. І говорив «наш народ». Він вважає, що це все його народ.

Мовне питання – історія зрозуміла. Який матимемо наслідок в перспективі?

Щоб розуміти наслідок, слід знати історію. Мовне - національне питання, а національні питання завжди були гострі, гостріші за соціальні і класові питання. Всі війни починалися між народами, тільки Ленін запровадив між класові. Чим кінчилося – всі добре знають. От Вам і відповідь.

София Зарудная. INTV

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (799)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области