ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Відкритий лист доктора біологічних наук, керівника інсулінового заводу ІНДАР Лазарєва О.П Президенту України Януковичу В.Ф.

  2104   2 12.07.2011, 13:51 | Новости, Политика
Відкритий лист доктора біологічних наук, керівника інсулінового заводу ІНДАР Лазарєва О.П Президенту України Януковичу В.Ф. Вельмишановний пане Президент!

Дуже болісно інформувати Вас про те, що сьогодні знищується інсуліновий завод ІНДАР. Це єдине в Україні сучасне біотехнологічне виробництво, авторитет і досягнення якого широко відомі в Україні і в багатьох країнах світу. Але зараз погром, понівечені приміщення, шок у людей….
ІНДАР – національний науково-виробничий кластер, який за 14 років здійснив 3 науково-технічні прориви і забезпечив гарантії хворим на цукровий діабет в інсулінах – життєво необхідних ліках. Вкрай важкими були роки введення заводу в дію, бо були бажаючі не допустити цього. Тільки, коли Президент країни Л.Кучма особисто підтримав виробництво власного інсуліну, ми з 1999 року запровадили виробництво спочатку свиних монокомпонентних, потім людських напівсинтетичних інсулінів, а в останні роки і людських генно-інженерних інсулінів. Ми стали незалежні від транснаціональних компаній і самодостатні, щоб рухатись по просуванню українських інсулінів в інші країни. Це потребувало від українських вчених і спеціалістів, а також працівників заводу ІНДАР великих зусиль. В непростих умовах без додаткових коштів і при завантаженості виробництва тільки на 10 % ми зробили те, на що транснаціональні компанії витратили мільярди доларів. Я особисто вклав в цю роботу свої знання, досвід і 20-річну працю по створенню і виробництву високоякісних вітчизняних інсулінів.
Колектив заводу робив велику справу для держави, для хворих на цукровий діабет і отримував підтримку від провідних вчених і спеціалістів-ендокринологів, керівників медичної галузі країни і регіонів. Конкуренти намагалися дискредитувати підприємство, але ми випускали препарати інсулінів, які відповідали найвищим світовим стандартам. Тому ми достойно трималися на українському ринку і поступово виходили на зовнішні ринки. Необхідно відзначити, Україна є єдиною країною в світі, в якій власна національна компанія, яка працює за власними національними технологіями, контролює майже 50% ринку власної країни, а декілька років тому це було майже 65% ринку, тоді як в будь-якій іншій країні світу транснаціональні компанії володіють 85 – 100 % ринку.
Після того як недержавний пакет акцій (29,3%) опинився під контролем іноземної компанії Bioton (Польща) у нас були надії, що з новими інвестиціями підприємство активніше буде рухатися на іноземних ринках, але ніяких інвестицій не було надано, а тільки вимоги взяти під контроль державний пакет акцій (70,0%), на що Україна не дала дозвіл, про це свідчила Постанова Кабінету Міністрів України під керівництвом В.Ф. Януковича у вересні 2007 року про виключення ЗАТ «ІНДАР» із переліку підприємств, які підлягають приватизації. Замість інвестицій іноземний акціонер розпочав шалену компанію дискредитації керівництва заводу і якості інсулінів, які ми виробляли.
Далі гірше – в березні 2008 року тодішнє керівництво ДАК «Укрмедпром» викрало державний пакет акцій (70,7%) на користь офшорної компанії Storke Holdings Limited (Беліз). Крім державного пакету акцій ЗАТ «ІНДАР» керівники ДАК Укрмедпром незаконно відчужили ще 7 державних підприємств, в тому числі харківські заводи «Здоров’я народу», дослідний завод ДНЦЛЗ, які виробляли наркотичні засоби і були включені до переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Завдяки нашій активності і дій МОЗ України 21.03.2008 року Господарський суд м. Києва наклав арешт на викрадений пакет акцій ЗАТ «ІНДАР» у кількості 70,7%. Вже 27.03.2008 року СБУ порушено карну справу за фактом розкрадання державного майна посадовими особами ДАК «Укрмедпром». Але викрадачі державного пакету акцій, як представники офшорної компанії Storke Holdings Limited (Беліз) з 2008 року проводили постійно рейдерські атаки (більше 25) на підприємство та погрози фізичного знищення керівництва заводу.
Це змушувало трудовий колектив шукати шляхи захисту підприємства та забезпечити збереження конституційних прав, в тому числі права на життя, право на працю. Коли Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств при КМ України 18.11.2008 року прийняла рішення щодо створення на базі ЗАТ ІНДАР нового підприємства з виробництва інсуліну з метою збереження інсулінового виробництва в нашій державі, на конференції трудового колективу ЗАТ ІНДАР було прийнято рішення про створення підприємства з виробництва інсуліну ТОВ «Трудовий колектив ІНДАР» з передачею новому підприємству необхідного майна, обладнання та інтелектуальної власності, як єдиний можливий шлях збереження українського виробництва інсуліну.
Можливість швидкого повернення викраденого пакету акцій у власність держави була відкрита після визнання 19.05.2009 року Верховним судом України незаконності відчуження державного пакету акцій ЗАТ ІНДАР. Але замість повернення державного пакету акцій незаконні акціонери ЗАТ ІНДАР, представники компанії Storke Holdings Limited (Беліз), при підтримці харківських правоохоронних органів 22.06.2009 року провели чергові незаконні збори акціонерів ЗАТ ІНДАР, на яких змінили керівництво, затвердили новий склад спостережної ради товариства, нову редакцію статуту, призначили головою правління Кононенка Є., який раніше довів до банкрутства харківський завод «Здоров’я народу». На замовлення осіб, причетних до викрадення активів ДАК «Укрмедпром» було порушено карну справу 19.08.2009 року по факту передачі майна ЗАТ ІНДАР до статутного фонду ТОВ «Трудовий колектив ІНДАР», але те, що ми це зробили законно підтвердило рішення Шевченківського суду м Києва і ухвала Апеляційного суду м. Києва, якими знято всі звинувачення із керівників підприємства і закрито карну справу. Після цього кількість рейдерських так дещо зменшилась, але періодично вони проводились.
Великі надії на повернення викраденого пакету акцій у державну власність трудовий колектив заводу пов’язував з обранням Вас, Вікторе Федоровичу, Президентом України, бо саме в період Вашого перебування на посаді Прем’єр-міністра України у 2007 році Уряд прийняв рішення не продавати державний пакет акцій. Однак з квітня 2011 року окрім рейдерів у нас з’явилася нова проблема. Почався тиск з боку МВС України, по надуманим питанням була відкрита карна справа. На стало відомо, що за всім цим стоїть прем’єр міністр Криму В.Г. Джарти. Щоб вияснити ситуацію, я попросив зустрічі з ним, на якій розповів йому про проблеми цукрового діабету, інсулінове забезпечення хворих на цукровий діабет, важливість інсулінового заводу ІНДАР для України і міжнародний авторитет заводу. В.Г. Джарти сказав, що він взяв під контроль цей пакет акцій і зробить все, щоб підприємство отримало нові інвестиції і розвивалось, що ніякого тиску на керівника не буде. Я був впевнений, що Василь Георгійович, маючи близькість до Президента країни, вплине на вирішення питання повернення викраденого пакету у державну власність. Я сказав В.Г. Джарти, що інсуліновий завод ІНДАР, враховуючи його важливість має бути повністю державним казеним заводом. Такі пропозиції ми завжди вносили на рівні МОЗ Украни та комісій КМ Украіни і пропонувались різні варіанти досягнення такої мети.
Наступного дня після цієї розмови ЗАТ ІНДАР проводив в Києві міжнародну науково-практичну конференцію лікарів, фармацевтів з України та Російської Федерації. А ще через день я вилетів до Південної Америки для проведення переговорів із державними установами Бразилії.
Саме в цей час працівники трудового колективу підприємства доповіли мені, що вже три дні працівники МВС України проводять тотальну виїмку документів на паперових та електронних носіях, вилучені сервери компанії, проводиться залякування, тиск на людей, а в ніч з 7 на 8 липня цього року працівники міліції у великій кількості провели захоплення приміщень заводу ІНДАР і завели туди рейдерів – представників викрадачів державного пакету акцій від компанії Storke Holdings Limited (Беліз) – нового директора ЗАТ ІНДАР Кононенко Є та інших, в тому числі провокаторів, які раніше працювали на заводі. Розгромлені всі кабінети, люди – працівники заводу ІНДАР не допускаються на робочі місця.
Я не вірю, що В.Г. Джарти хотів надати саме такої підтримки заводу ІНДАР.
Вельмишановний пане Президенте! Невже ми живемо у варварській країні, невже можна допускати таке в нашій державі?! Дуже Вас прошу особисто втрутитись в ситуацію навколо заводу ІНДАР. Необхідно зробити все для повернення викраденого пакету акцій у державну власність. Прошу Вас дати вказівку Джарти В.Г. і міністру МВС Могильову А.В. вивести із підприємства міліцію і рейдерів – викрадачів державного пакету акцій, представників компанії Storke Holdings Limited (Беліз), повернути вилучені паперові матеріали і сервери, щоб можна було відновити роботу всіх підрозділів інсулінового заводу ІНДАР, щоб можна було б виплати заробітну плату працівникам заводу.
Ще є можливість зберегти інсуліновий завод ІНДАР, зберегти інсуліновий авторитет України як потужної інсулінової держави, зберегти гарантії забезпечення хворих на цукровий діабет високоякісними вітчизняними інсулінами.
Просимо відновити справедливість, надії та авторитет України. Кожний день на рахунку! Як у нашій державі так і в інших країнах світу чекають Ваших справедливих рішень.

З повагою,

доктор біологічних наук
керівник інсулінового заводу ІНДАР О. Лазарєв

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2021 (613)
Сентябрь 2021 (720)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области