Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив перше рішення у справі “Україна проти Росії”, визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини у окупованому Криму.
Про це оголосив суд у четвер на слуханнях у Страсбурзі, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.
Про позитивне рішення суду повідомив також урядовий уповноважений у питаннях ЄСПЛ Іван Ліщина.
Документи суду, що є у розпорядженні “Європейської правди”, свідчать, що Суд визнав скаргу України “частково прийнятною”. Втім, переважна більшість статей, за якими Україна звинувачує РФ у здійсненні системних порушень прав людини у Криму, визнані прийнятними для розгляду по суті.
У тому числі будуть розглянуті звинувачення щодо неналежного розслідування Росією вбивств; щодо практики незаконного позбавлення волі та негідного поводження з людьми; переслідування неросійськомовних ЗМІ та обмеження освіти іншими мовами, ніж російська; залякування та переслідування релігійних лідерів; автоматичного надання російського громадянства; обмеження вільного пересування кримчан на материкову Україну тощо.
Суд відхилив як неаргументовані лише звинувачення України щодо того, що Росія після окупації Криму встановила там “адміністративну практику щодо вбивств/розстрілів”.
Окремо Суд відзначив, що Росія здійснювала “фактичний контроль” на території Криму з 27 лютого 2014 року, тобто ще до здійснення незаконної анексії окупованого нею півострова.
На підставі ухваленого рішення ЄСПЛ має розглянути по суті всі пункти звинувачень України щодо РФ.