За перший рік роботи в турборежимі Верховна Рада 9 скликання прийняла менше законів, ніж попередники.
За даними Комітету виборців України, за період з 29 серпня 2019 року по 29 серпня поточного нинішній парламент прийняв 264 закони. У той же час, за рік роботи Ради 8 скликання – з 27 листопада 2014 року по 27 листопада 2015 року були прийняті 330 законів.
Також депутати 8 скликання зареєстрували більше законопроектів: 4,8 тис. проти 3,4 тис. від депутатів 9 скликання, пише НВ.
Примітно, що у депутатів обох скликань була майже однакова кількість проведених пленарних засідань: 122 у депутатів 8 скликання і 117 у депутатів 9 скликання.
«Навіть в умовах турборежиму прийнятих законів парламентом цього скликання менше, ніж у їх попередників. Пандемія та перебування Верховної Ради фактично на карантині не має ніякого відношення до низьких показників роботи. Кількість пленарних засідань цього парламенту і попереднього фактично однакові. Єдине пояснення – турборежим виявився широко розрекламованим міфом», – пояснив глава КВУ Олексій Кошель.
Читайте також: Парадокс Зеленского: Украина опять бежит по любимым граблям
29 липня 2019 року в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. в Раду пройшли п’ять партій. Лідером за кількістю нардепів стала президентська партія Слуга народу, вона сформувала монобільшість.
29 серпня того ж року відбулося перше засідання.
Читайте також: Турборежим в действии: парламент провел самое короткое заседание в истории
Під час своєї промови на першому засіданні Ради 9 скликання в 2019 році президент Володимир Зеленський закликав нардепів до конструктивної роботи.
Він зазначив, що не хотів би, щоб новий парламент увійшов в історію, як “парламент, який проіснував менше всього – один рік”.
Після цього парламент включив так званий “турборежим” роботи. Нардепам дорікали в тому, що вони працюють в режимі швидкого прийняття законопроектів, порушуючи при цьому регламент.
Тодішній прем’єр Олексій Гончарук назвав такий темп ненормальним і закликав Раду відключити “турборежим”.