МЗС “уважно стежить” за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями декількох десятків російських бойовиків
Про це йдеться в заяві речниці Міністерства закордонних справ Катерини Зеленко, оприлюдненій сьогодні, 30 липня, вранці.
Питання щодо можливої екстрадиції затриманих, серед яких, як стверджують, є ті, хто воював проти України на Донбасі, чи інших правових дій вирішуватимуть відповідні правоохоронні та спеціальні органами, наголошують у міністерстві.
Читайте також: Путін наполегливо готується до того, аби Лукашенко виграв максимально нечисто, із кров’ю
“Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил і незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях на Сході України, використовуються в інших точках світу і становлять загрозу. Виявлення цих бойовиків в Білорусі підтверджує цей факт і свідчить, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів”, – мовиться в заяві.
У МЗС наголосили, що Україна розвиває добросусідські відносини з Білоруссю, всебічно підтримує її суверенітет і незалежність.
Раніше про те, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками російської військової компанії “Вагнера” заявив заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос.
У коментарі “5 каналові” він повідомив, що вже звертався з цим питанням до Міністерства закордонних справ.
Читайте також: Дипломат розповів, як зміниться після президенстьких виборів Білорусь
Учора, 29 липня, медіа сповістили про затримання “33 бойовиків іноземної приватної військової компанії “Вагнера”. За повідомленням, вони прибули до Білорусі в ніч із 24-го на 25 липня “для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії”, нагадує “Радіо Свобода”.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав усе це “надзвичайною подією”, зібрав Раду безпеки, звинуватив Росію у “брудних намірах”.
Відомо також, що в МЗС Білорусі викликають послів України й Росії. Коли відбудеться зустріч – поки що невідомо.
Cекретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков 30 липня повідомив, що наразі на території країни триває пошук ще близько 200 бойовиків.