«Перший крок до краху політика – це неповага до журналістів», – сказав Олександр Сочка під час лекції в Школі прес-секретаря політика.
«Виходячи на політичну арену, людина має бути готовою до того, що її життя більше не буде приватним. Під суспільний нагляд потрапляє не лише сам політик, але й його родина та найближче оточення.
Важливо також розуміти, що в полі зору не лише ваше теперішнє і майбутнє, але й минуле. Можна видалити неприйнятні фото із соцмереж, одягнути діловий костюм, вивчити українську мову, але все це буде марним, якщо політики не почнуть поважати людей, які так само виконують свою роботу і працюють поруч. Йдеться про журналістів.
Скандали між політиками та журналістами є чи не найбільш обговорюваними темами в соцмережах.
Політикам стало вигідно мати власне медіа, яке однобоко транслюватиме обрані керівництвом меседжі. Але щойно політик виходить за межі власної студії, питання від журналістів стають вже не такими «теплими». В хід ідуть ігнорування чи погрози, а подекуди штовханина та кулаки.
Сьогоднішні інформаційні потоки не закінчуються на ЗМІ. Альтернативні джерела інформації – як от Facebook, Telegram чи Youtube – тільки розростаються та створюють димову завісу, в якій важко орієнтуватися. Чим більший потік інформації, тим важче його контролювати, що ми з вами зараз і спостерігаємо.
Тому для журналістів зараз вкрай важливо відповідати своїй професії та пам’ятати про правдивість та об’єктивність, точність викладених фактів та чесність.
Політикам в свою чергу варто виконувати свої прямі обов’язки перед народом та дотримуватися обіцянок. Тоді й журналістам не доведеться слідкувати, якими літаками літають високопосадовці на відпочинок.
Нехай кожен дасть відповідь на питання «Що я можу зробити, щоб моя країна і світ в цілому стали гуманнішими та кращими?». І не просто відповісти, а виконувати хоч і маленькі, але кроки для покращення життя собі і людям, які нас оточують», – цитує Олександра Сочку ГО “Інститут Свободи Слова”, яка є співорганізатором Школи прес-секретаря політика.