Site icon Вечерние Вести

Геннадій Новіков: 25% земель, які залишилися в державній власності, потрібно заборонити продавати

Ключовою метою реформи має бути пошук ефективного власника – українця, який живе й працює на землі. Адже лише так можна зберегти українську землю для нащадків.

Про це повідомив голова Громадської спілки Аграрний союз України Геннадій Новіков.

Всі доводи тих, хто воліє негайного відкриття обігу землі – банальна маніпуляція цифрами, адже й зараз реальна ціна оренди вища, ніж у багатьох європейських країнах. Зростання ВВП так само можна досягти, якщо поставити орендні землі на баланс підприємств, а інвестиції при працюючій системі оренди за 10 років зростуть у 6,5 разів.

Безперечно, необхідно врегулювати земельні відносини. Але перед цим провести значну підготовчу роботу, ухваливши низку надзвичайно важливих законів, які зроблять ринок цивілізованим.

Більше того, 25% земель, які залишилися в державній власності, взагалі потрібно заборонити продавати. Максимум, про що можна говорити, – про продаж права оренди сільгоспвиробникам і фермерам на відкритих аукціонах, що дасть додатковий стабільний прибуток до місцевих та державного бюджетів. Нині ринкова вартість оренди таких земель дає можливість вже за сім років отримати кошти, які будуть не меншими за дохід від продажу. В українців, які володіють землею, але не хочуть чи не можуть нею користуватися, держава в особі громад повинна її викуповувати.

 

Вечірні Вісті 

Exit mobile version