ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Операція паспортизація, або навіщо Путіну втюхувати російські паспорти машканцям окупованих територій

  446   0 06.05.2019, 09:04 | Статьи, Политика
Операція паспортизація, або навіщо Путіну втюхувати російські паспорти машканцям окупованих територій

У Путіна для мешканців окупованих територій України «хліба» бракує. Тому в період перезмінки президентів України він вирішив дати людям «видовища» у вигляді спрощеного отримання російського громадянства, видавши відповідний наказ. Але що насправді мав на меті кремлівський карлик, влаштовуючи роздачу паспортів із двоголовим орлом?

Коли у 2014-му частина населення Донбасу, розмахуючи російськими прапорами, закликала Путіна ввести війська, вона наївно сподівалася, що окуповані території хазяїн Кремля зробить частиною РФ. Але це до планів кремлівського карлика не входило та й не входить. Адже ще один дотаційний регіон йому не потрібний. Тому коли кажуть, що роздача паспортів є підготовкою до повномасштабного вторгнення росвійськ на територію України, це викликає сумнів, хоча частка правди у цьому припущенні є. Адже в такому разі кремлівський карлик казатиме не про захист російськомовних, а про відстоювання інтересів громадян РФ, хоч насправді весь світ знає, як росіяни своїх «не кидають».

Але для чого Путіну спроба масового вторгнення на наші території? Захопити Україну не вдасться. Максимум, що він отримає, - величезну кількість цинкових гробів, які росіяни вже не зможуть не помітити. Таким вчинком він максимально налаштує проти себе світ, й Росія загнеться під санкціями та отримає нарешті військову відповідь від країн - партнерів України.

Звичайно, масовою роздачею паспортів можна прикрити величезну кількість присутніх на Донбасі російських військових. Нібито це не «їхтамнєти», а мешканці Донбасу. Але ЗСУ і раніше затримували диверсійні групи, члени яких були громадянами РФ, і тепер нашим військовикам ніхто не завадить це робити. Та й бонус-призом для керівного складу псевдоутворень російський паспорт не стане - він вже давно у них є.

Путін, підписуючи відповідний наказ про спрощення отримання громадянства, переймався, що мешканці ОРДЛО не мають можливості мандрувати по інших країнах? Даруйте, але ж Кремль власноруч закривається від світу залізною завісою й із року в рік забороняє все більшій кількості росіян виїжджати за кордон! А українці зі своїми закордонними паспортами можуть мандрувати без проблем куди завгодно - були б гроші. Тому крокодилячі сльози карлика тут не доречні.

Більше того, мешканці окупованого Донбасу, які мріяли про отримання російських пенсій, можуть на це не сподіватися. Адже в Пенсійному фонді РФ чітко сказали, що пенсії призначає держава постійного проживання особи незалежно від її громадянства. Крапка. Та й РФ насправді не потрібні ці люди, хіба що як електорат на виборах до Держдуми, щоб хоч трохи підняти вщент опущений рейтинг путінської «Єдиної Росії». Повноправними ж громадянами Росії вони ніколи не стануть. Більше того, їм видаватимуть паспорти взагалі без реєстрації. Тобто ті, хто повірить у «царські дари», документально вважатимуться особами без визначеного місця проживання. Чи чекатимуть на таких із розкритими обіймами?

Враховуючи те, що ще на початку війни багато мешканців окупованих територій спокусилися на путінську програму сприяння поверненню співвітчизників до РФ та повернулися розчаровані, наразі в них довіри до нових «щедрот» царя небагато. Але, судячи з усього, черги за російськими паспортами все ж будуть. Як то кажуть, про всяк випадок.

Ймовірно, роздачею роспаспортів населенню окупованих територій Донбасу Путін переслідував декілька цілей. У першу чергу він намагався повернути прихильність мешканців ОРДЛО до «руського миру», розчарування в якому вже надвелике. Другим важливим фактором стали результати президентських перегонів в Україні. Порошенко був знайомим злом. Новий президент, який здавався своїм хлопцем, продемонстрував антипутінську риторику, що не сподобалося Кремлю. Тому Москва роздачею паспортів намагається підставити підніжку офіційному Києву, щоб згодом внести до формату переговорів нові умови й продовжувати продавлювати старі. З іншого боку, це свідчить про послаблення позицій Путіна.

А ось негатив полягає в тому, що після роздачі паспортів будуть й інші програми з русифікації мешканців окупованих територій, що розтягує врегулювання конфлікту на довгі роки й робить з цього регіону справжній гнійник України.

Олена САФОНОВА

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (1)
Ноябрь 2020 (632)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области